کد خبر: ۱۸۵۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
توییت ترامپ: باب کورکر هم در توافق احمقانه با ایران مقصر است./ توییت سناتور کورکر: تاسف‌بار است که کاخ سفید خانه‌سالمندان شده است/ کورکر: خطرات ترامپ کشور را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار داده است./ نمی‌دانم چرا رئیس‌جمهور ما چیزهایی توئیت می‌کند که اصلا واقعیت ندارد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، سناتور باب کورکر را به معامله وحشتناک با ایران متهم کرد. ترامپ، در توئیت‌هایی باب کوکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا را به پشتیبانی از معامله وحشتناک(توافق هسته‌ای) با ایران متهم کرد.

به گزارش اعتدال، ترامپ در توئیتر خود در این زمینه نوشت: "سناتور باب کورکر "التماس کرد" من نام وی را برای انتخاب مجدد(برای رسیدن به کرسی سنا) در تنسی ارسال نمایم. من گفتم "نه". سپس او این موضوع را کنار گذاشت (او گفت که نمی‌تواند بدون تایید من پیروز شود). او همچنین می‌خواست وزیر امور خارجه باشد، گفتم: "نه، متشکرم. او در واقع مسئول معامله وحشتناک با ایران است".

همچنین ترامپ نوشت که " کورکر جرات کاندیداتوری برای سومین دور را ندارد."جدال ترامپ و سناتور جمهوری خواه بر سر برجام و ایرانترامپ هم چنین نوشت: « باب کورکر توافق ایران را به ما داد، ... (در حالی که) ما به طرح سلامت و طرحی برای اصلاح و کاهش مالیات نیاز داریم.  ما به کسانی که کار از آنها برآید نیاز داریم.»

جدال ترامپ و سناتور جمهوری خواه بر سر برجام و ایران

این سناتور جمهوریخواه چند روز پیش در یک مصاحبه در جواب این سوال که چه کسانی مراقب هستند کشور به هرج و مرج نیافتد، از رئیس‌جمهور نام نبرده بود و در عوض گفته بود که رئیس دفتر آقای ترامپ، وزیر دفاع و وزیر خارجه، کشور را از افتادن به ورطه بحران نجات می‌دهند. 

سخنگوی کاخ سفید روز جمعه به این سخنان واکنش نشان داد و گفت که اتفاقا این رئیس‌جمهوری آمریکاست که کشور را نجات می‌دهد.

جدال ترامپ و سناتور جمهوری خواه بر سر برجام و ایران

پاسخ سناتور کورکر به ترامپ

سناتور کورکر نیز به این توئیت‌های ترامپ واکنش نشان داده و نوشت: مایه شرمساریست که کاخ سفید تبدیل به آسایشگاه شده است. حتما امروز صبح یکی از مسئولین آسایشگاه در شیفت خود حاضر نشده است.

جدال ترامپ و سناتور جمهوری خواه بر سر برجام و ایران

هم چنین باب کورکر سناتور جمهوریخواه روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز تاکید کرد: خطرات ترامپ کشور را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار داده است.

کورکر در این مصاحبه 25 دقیقه‌ای تصریح کرد: ترامپ به گونه ای رفتار می‌کند که انگار هنوز بازیگر "ریالیتی شو" در تلویزیون است و هم من و هم هرکس دیگری که به کشورمان اهمیت می‌دهد را نگران کرده است.

کورکر اظهار داشت که اقدامات ترامپ تقریبا همه جمهوری‌خواهان سنا را نگران کرده است.

وی این ایده را رد کرده است که شاید ترامپ از اظهارات و لفاظی های تند درباره کره شمالی استفاده می کند تا مذاکراتی را که از سوی رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا درباره بحران کره شمالی انجام می شود، به پیش ببرد و در واقع نقش پلیس بد را ایفا کند تا تلاش های پلیس خوب برای دستیابی به توافق با کره شمالی، نتیجه بدهد.

کورکر مشاور امنیت ملی ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی 2016 میلادی بوده است. وی از جمله گزینه های ترامپ برای احراز پست معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا بوده است. ولی روابط بین این دو نفر به شدت تیره و تار شده است. کورکر که رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکاست در ماه‌های اخیر تبدیل به یکی از صریح اللهجه‌ترین منتقدان ترامپ شده در حالی که قبلا حامی او بود.

کورکر از رفتارها و اظهارات ترامپ در قبال تظاهرات سفیدپوستان افراطی در شارلوتزویل نیز به شدت انتقاد کرده است. ترامپ به خاطر مقصر دانستن هر دو طرف درگیری ها در شارلوتزویل با آماج انتقادات روبرو شده است.

او اخیرا گفت: به نظر من فقط حضور ژنرال‌ها در حلقه نزدیک به ترامپ بوده که جلوی افتادن کاخ سفید به ورطه "آشوب" را گرفته است.

این در حالی است که کورکر در پاسخ به این توئیت‌های ترامپ درباره درخواست او برای وزیر امور خارجه شدن به نیویورک تایمز گفت: ترامپ خودش از من خواسته بود که دوباره کاندیدا شوم و به من قول داد که اگر این کار را بکنم از من حمایت می‌کند. من نمی‌دانم چرا رئیس‌جمهور ما چیزهایی توئیت می‌کند که اصلا واقعیت ندارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: