کد خبر: ۱۸۴۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
حسین الیاسی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد ایران مدال نقره بازی‌های داخل سالن آسیا را بر گردن آویخت.حاج آقانیا و عموزاد نیز در اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.
 در ادامه رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی آزاد بازی‌های داخل سالن آسیا در عشق آباد ترکمنستان، حسین الیاسی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران در دیدار نهایی به مصاف بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه ۱۲ بر ۶ شکست خورد و مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کرد.این نتیجه در حالی بدست آمد که الیاسی در پایان وقت نخست ۴ بر ۲ پیروز شد.

الیاسی پیش از این در دور نخست استراحت کرد،سپس  در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر یلاس رنگول از پالائو را شکست داد. وی در دور بعد مقابل منگ هی جیگان از کشور چین را با نتیجه ۹ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. الیاسی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر ژیگر ذاکیروف از قزاقستان را شکست داد و فینالیست شد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم نادر حاج آقا نیا در دیدار رده‌بندی به مصاف مرتموهامت آتایف از ترکمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و مدال برنز این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

حاج آقانیا پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۲ عبداله حمیداله از افغانستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل اولوبک ژولدوشبیکوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۸ بر ۱۴ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در مصاف با گابیت تولیپبای از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر (ضربه فنی) شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم فرزاد عموزاد خلیلی در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۳ بر صفر از سد عبدالقاسم فازیف از تاجیکستان گذشت و مدال برنز را بر گردن آویخت.

وی پیش از این در دور نخست مقابل کاتای یرلانبک از چین با نتیجه ۸ بر ۶ به پیروزی رسید اما در دور بعد مقابل باجرانگ از کشور هند با نتیجه ۱۳ بر ۸ شکست خورد و با  توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. عموزاد در این گروه با شکست ۱۰ بر صفر جارویس تارکونگ از پالائو راهی دیدار رده بندی شد.

آخرین نماینده ایران در ۴ وزن نخست کشتی آزاد مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم است که در دیدار فینال به مصاف رستم اسکندری دارنده مدال برنز آسیا از تاجیکستان می رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری