کد خبر: ۱۸۲۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
فدراسیون کشتی در بیانیه‌ای در واکنش به لزوم تشکیل کارگروه از سوی وزارت ورزش برای بررسی نتایج آزادکاران ایران در رقابت‌های جهانی پاریس تاکید کرد: از این که مدیران ورزش کشور به فکر ورزش ملی ایران افتاده‌اند خرسندیم.
فدراسیون کشتی در بیانیه‌ای در واکنش به لزوم تشکیل کارگروه از سوی وزارت ورزش برای بررسی نتایج آزادکاران ایران در رقابت‌های جهانی پاریس تاکید کرد: از این که مدیران ورزش کشور به فکر ورزش ملی ایران افتاده‌اند خرسندیم.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، در پی نامه دکتر سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌یی در مورد برگزاری نشستی در خصوص نتایج تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در رقابت‌های جهانی فرانسه، فدراسیون کشتی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

 سازمان مدیریت کشتی کشور از این که وزارت ورزش و جوانان پس از رقابت‌های جهانی فرانسه، به فکر ورزش ملی کشور افتاد، خرسند است. چون متاسفانه در تمامی موفقیت‌های کشتی ایران در چند سال گذشته، از کسب مدال طلا در کشتی آزاد المپیک پس از ۱۶ سال، تا قهرمانی تیم‌های نوجوانان و جوانان فرنگی در جهان برای اولین‌بار، قهرمانی و نایب قهرمانی‌های متعدد کشتی آزاد در جهان، قهرمانی و نایب قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی، و قهرمانی‌های پیاپی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در جام‌های جهانی و در مسابقات قاره‌یی و ... کسی پیگیر دلایل کامیابی‌های کم نظیر تیم‌های کشتی ایران در سطح جهان نبود و ورزش ملی کشور تا امروز سهمی در تبریک و ملاقات با رییس‌جمهور نداشت و همواره با مشکل ضیق وقت دوستان  روبه‌رو بوده است. نکته جالب این که حتی در قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در جهان (حدود بیست روز پیش برای اولین‌بار) و نایب قهرمانی تیم ملی کشتی بزرگسالان فرنگی در فرانسه (هفته گذشته)، و طلای حسن یزدانی در مسابقات جهانی فرانسه (در سه روز اخیر)، کسی برای ادای خدا قوت و تبریک به کشتی‌گیران جوان و بزرگسال، فرصت حضور در فرودگاه را نیز نداشت.

به هر حال خرسندیم امسال که فدراسیون کشتی ایران، پای مسابقات انتخابی تیم ملی ایستاد، و هزینه حضور ۱۰ کشتی‌گیر از شانزده کشتی‌گیر تیم‌های ملی کشتی آزاد و  فرنگی را که برای اولین‌بار در مسابقات جهانی شرکت می‌کردند، به جان خرید، این بستر فراهم شده است که وزارت ورزش و جوانان یادی هم از ورزش ملی کشور کند و به دنبال ورود به مسائل فنی و تخصصی کشتی کشور باشد.

فدراسیون کشتی اعلام می‌دارد مسوولیت نظارت بر تیم‌های ملی کشتی آزاد برعهده شورای فنی تیم‌های ملی کشتی با حضور پیشکسوتان و قهرمانانی هم‌چون استاد منصور برزگر قهرمان جهان، نایب قهرمان المپیک و سرمربی و مدیر پیشین تیم‌های ملی، استاد ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک و چندین مدال طلای جهان و مربی پیشین تیم ملی، علی بیات مربی پیشین تیم ملی، محمدحسین محبی دارنده مدال نقره جهان و رییس هیات کشتی کرمانشاه، عسکری محمدیان دارنده دو مدال نقره المپیک و یک مدال نقره جهان و مربی پیشین تیم ملی، حسن حمیدی قهرمان آسیا و مربی پیشین تیم ملی و دکتر مجید خدایی دارنده مدال برنز جهان و سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد جوانان است که به‌زودی جلسات خود را با حضور کادر فنی برگزار و پس از آن گزارش ارزیابی و نظارت کارشناسی خود را، به اطلاع مردم عزیز ایران که بزرگ‌ترین سرمایه کشتی کشور هستند خواهد رساند.

سازمان مدیریت کشتی کشور قطعا پاسخگویی به مردم را وظیفه و رسالت خود می‌داند و بر آن تاکید دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری