کد خبر: ۱۸۲۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
نابغه‌ی کشتی آمریکا برای چهارمین مرتبه مدال طلای جهان را از آن خود کرد و عبدالرشید سعدالله‌یف روس ملقب به تانک روس نیز مقابل حریف آمریکایی شکست خورد.
نابغه‌ی کشتی آمریکا برای چهارمین مرتبه مدال طلای جهان را از آن خود کرد و عبدالرشید سعدالله‌یف روس ملقب به تانک روس نیز مقابل حریف آمریکایی شکست خورد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، در جریان دیدار فینال وزن ۷۴ کیلوگرم مسابقات جهانی کشتی آزاد، جردن باروز دارنده ۳ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک با برتری ۹ بر ۶ مقابل ختیک تسابولوف روس چهارمین طلای جهان را مقتدرانه از آن خود کرد.

باروز در دور نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل علی شعبانف از بلاروس 7 بر 5 پیروز شد.

وی سپس سوسوکه تاکاتانی نایب قهرمان جهان از ژاپن را 12 بر 2 شکست داد و در یک چهارم نهایی نیز مقابل زلیم‌خان خاجیف از فرانسه که پیش از آن موفق شده بود پیمان یاراحمدی از ایران را شکست دهد 13 بر 2 پیروز شد.

باروز در نیمه نهایی نیز موفق شد بکزاد عبدالرحمانف ازبک و دارنده مدال برنز جهان و طلای آسیا را 6 بر 5 از پیش رو بردارد و راهی فینال شود.

مدال‌های برنز این وزن نیز به علی شعبان‌اف بلاروس و سونر دمیرتاش ترک رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز مدال طلا به زورابی یاکو بیشویلی گرج رسید که در فینال ۳ بر یک ماگومد مراد گاژیف لهستانی را شکست داد.

مدال‌های برنز این وزن نیز به آلجاندرو توبیر کوبایی و آلن گوگایف روس رسید.

در فینال وزن ۷۰ کیلوگرم نیز فرانک چامیزو از ایتالیا موفق شد جیمز گرین آمریکایی را ۸ بر صفر ببرد و به مدال طلا برسد. مدال‌های برنز نیز به تاناتاروف قزاق و یوهی فوجینامی از ژاپن که مصطفی حسین‌خانی را برده بود، رسید.

در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم عبدالرشید سعدالله‌یف ملقب به تانک روس و دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک مقابل کایل اسنایدر آمریکایی و دارنده مدال‌های طلای المپیک و جهان در یک کشتی زیبا و نفس‌گیر  با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد.

مدال‌های برنز این وزن نیز به گیورگی کتویف ارمنی و اصلانبک آلباروف آذری رسید.

۴ آزادکار ایران در روز دوم با شکست مقابل رقبا حذف شدند. در روز نخست نیز تنها حسن یزدانی به مدال طلا رسید.

روسیه هم در کشتی فرنگی و هم در آزاد به مدال طلا نرسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری