کد خبر: ۱۸۲۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
نظر رئیس‌جمهور است این است که در دولت دوازدهم وضعیت اطلاع‌رسانی را ساماندهی کنیم و مسئول مستقیم بگذاریم که وقت موسعی برای کار بگذارد و اطلاع‌رسانی بهتر باشد این مسئول می‌تواند، مشاور، دستیار یا معاون باشد تصمیم در این مورد با رئیس‌جمهور است.
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور گفت: نظر رئیس‌جمهور است این است که در دولت دوازدهم وضعیت اطلاع‌رسانی را ساماندهی کنیم و مسئول مستقیم بگذاریم که وقت موسعی برای کار بگذارد و اطلاع‌رسانی بهتر باشد این مسئول می‌تواند، مشاور، دستیار یا معاون باشد تصمیم در این مورد با رئیس‌جمهور است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایلنا، سید محمود واعظی با حضور در جمع خبرنگاران و در پایان جلسه هیات دولت در مورد خبر معاونت اجرایی مهرعلیزاده گفت: اصلا برای معاون اجرایی هنوز بحثی نکردیم. معاون پارلمانی هم کار خود را می‌کند و یکی از گزینه‌های جدی در این باره خود امیری است.

وی درباره حضور نوبخت در جایگاه سخنگویی گفت: سخنگو در دولت دوازدهم باید وقت موسعی برای کار بذارد و مردم و افکار عمومی نه هفته‌ای یک بار بلکه بیشتر مطلع باشند و روی این مساله گروهی مطالعه می‌کنند.

واعظی در باره احتمال تشکیل معاونت اطلاع‌رسانی گفت: نمی‌دانم بحث معاونت را چه کسی گفته است. چیزی که نظر رئیس‌جمهور است این است که در دولت دوازدهم وضعیت اطلاع‌رسانی را ساماندهی کنیم و مسئول مستقیم بگذاریم که وقت موسعی برای کار بگذارد و اطلاع‌رسانی بهتر باشد این مسئول می‌تواند، مشاور، دستیار یا معاون باشد تصمیم در این مورد با رئیس‌جمهور است.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در مورد اینکه ایا قرار است تمام تصمیمات اقتصادی زیر نظر معاونت اقتصادی باشد، گفت: تشکیل معاونت اقتصادی طبیعی است. بر اساس قانون وزرا و همه مسئولان اجرایی با رئیس‌جمهور کار می‌کنند. معمولا در دولت برای هماهنگی ساز و کار مختلفی داریم. یک وقت در ستاد اجرایی که روحانی تشکیل می‌دهد و نیلی دبیر آن است، لازم است قبل از جلسه گروهی آن را مطرح کنند یا در کمیسیون‌ها بحث شود.

وی ادامه داد: این مساله مطرح نیست که چه کسی به چه کسی پاسخگو باشد. همه هم سطح هستند و ما در دولت تیمی کار می‌کنیم. کسی برتر از دیگری نیست. بیشتر صمیمیت است. بارها یک وزیر جلسه می‌گذارد و ۵ وزیر دیگر می‌روند در آن شرکت می‌کنند هفته بعد طور دیگری و این به معنای این نیست یکی از دیگری دستور می‌گیرد اسم همکاری بیشتر به آن می‌خورد.

واعظی تاکید کرد: یک برداشت نادرست منتقل شده وقتی می‌گویند معاونت ممکن است فکر کنند مثل معاونت محیط زیست است. نظر رئیس جمهور این نیست که تشکیلات جدید شکل بدهیم. اقای رئیس‌جمهور می‌تواند معاونت‌های مختلف داشته باشد مرحوم نوربخش هم معاونت اقتصادی دولت دوم آقای هاشمی بودند. این بستگی به شخص رئیس‌جمهور دارد در چه مقطعی می‌خواهد به چه موضوعاتی بیشتر بها دهد.

وی گفت: به هیچ وجه قرار نیست، تشکیلات و نیرو اضافه شود. برنامه این است معاونت از اقتصاددان‌ها و وزرا مشورت کند و جلسه بگذارد پیشنهاد به روحانی بدهد بنا بر گسترده کردن تشکیلات و فعالیت‌ها نداریم و حتی می‌خواهیم نهاد ریاست‌جمهوری را چابک‌تر و حتی جمع و جورتر کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری