کد خبر: ۱۸۱۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان چه گفتند؟
مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان:سعی کردیم ورزشکاران کشور را سفیران ملت در عرصه جهانی معرفی کنیم/ باید مسئله جوان به عنوان مسئله اصلی کشور تلقی شود
مجلس در ادامه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان پرداخت.

به گزارش اعتدال، امروز از ساعت 8 صبح ادامه بررسی برنامه و صلاحیت حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو در دستور کار مجلس قرار گرفت.

پس از اطهارات بیطرف، سلطانی فر، وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، وزیر بعدی است که بررسی صلاحیت و برنامه های وی در دستور کار مجلس قرار گرفت.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ۲ نماینده موافق و ۲ نماینده مخالف هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه به ایراد سخن می پردازند و خود وزیر نیز به مدت نیم ساعت از خودش دفاع می کند. با این حال نمایندگان مخالف و موافق می توانند بخشی از وقت اختصاصی را در اختیار سایر نمایندگان همسو قرار دهند. در نهایت خود وزیر نیز به مدت نیم ساعت از برنامه خود برای مدیریت وزارت خانه دفاع می کند. 

سلطانی فر، وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، مخالفی نداشت و تنها موافقان به ایراد اظهارات خود پرداختند.


برومندی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان: مخالف نداشتن سلطانی‌فر نشان از مدیریت بسیار قوی او است

نماینده مرودشت با تشریح عملکرد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: مخالف نداشتن سلطانی‌فر نشان از مدیریت بسیار قوی او است. او مطالبات ورزشکاران را پرداخت و توجه بسیار خوبی به پیشکسوتان داشتند.

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در مجلس

 مهدی برومندی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان اظهار داشت: همانطور که می‌دانید وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه بسیار مهمی است. یکی از کلیدی‌ترین وزارتخانه‌ها ورزش است. ورزش عرصه‌ای است برای داشتن جامعه‌ای پر نشاط و امیدوارم سلطانی‌فر همچون گذشته در کارش موفق باشد.

نماینده مردم مرودشت ادامه داد: پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران بارها در یک سال گذشته در کشورهای مختلف به اهتزاز در آمده و سرود مقدس جمهوری اسلامی نیز طنین‌انداز شده است.

او افزود: ۲۷درصد جمعیت ایران جوانان هستند که باید برای آنها برنامه‌ریزی مدونی صورت بگیرد. وزیری که برای این وزارتخانه انتخاب می‌شود باید قوی باشد. یک نکته‌ای را باید عرض کنم آن هم این است که از ابتدای انقلاب ما با داشتن مدیرانی جوان همیشه موفق بوده‌ایم. آقای سلطانی فر هم چنین خصوصیتی دارند و دارای یک سابقه اجرایی قوی با برنامه‌ای مدون است.

نماینده موافق وزیر خاطرنشان کرد: در مجلس نهم بنده در خدمت ایشان بودم. سلطانی‌فر فردی بسیار فردی متدین، باهوش، بااخلاق و با برنامه است. همیشه تعامل خوبی با مجلس داشته است. ۳۰ سال در این کشور مدیریت قوی داشته است. معاون استاندار در همین وزارتخانه‌ای که در گذشته به نام سازمان تربیت بدنی اداره می‌شد بوده است. در کلانشهر عضو شورای اسلامی شهر تهران بوده است. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی بوده است. تصمیماتی گرفتند که در طول ۳۰ سال بعد از انقلاب بی‌سابقه بوده است. ایجاد زیرساخت‌های بسیار قوی از کارنامه موفق ایشان بودند. ما همین چند ماه گذشته در همین مجلس به ایشان رای اعتماد دادیم. همین که الان ایشان در مجلس مخالف ندارند نشان از مدیریت بسیار قوی ایشان است.

برومندی ادامه داد: ایشان دو نکته بسیار مهم را در حوزه وزارتخانه به وجود آوردند؛ اولا در حوزه ورزش آرامش بسیار خوبی به وجود آمده و در ثانی برنامه ششم توسعه را به خوبی پیگیری کردند. در گذشته بسیاری از فدراسیون‌های ما وضعیت نابسامانی داشتند که ایشان آن را به خوبی درست کردند. همچنین ایشان مطالبات ورزشکاران را پرداخت و توجه بسیار خوبی به پیشکسوتان داشتند.

نماینده مردم مرودشت افزود: ایشان به ورزش بانوان با حفظ ارزش‌های اسلامی تاکید بسیار داشتند. برای نخستین بار خانه‌های جوان در استان‌ها شکل گرفت. ایشان در ۹ ماه گذشته ۳۰ سفر استانی برای بررسی مشکلات مردم در حوزه ورزش داشته‌اند. تمام پروژه‌های نیمه‌کاره ۳۰ سال گذشته را به بهره‌برداری رساندند.

برومندی در پا یان گفت: نکته بسیار مهم این است که ایشان توجه بسیار زیادی به ورزش روستایی و ایجاد زیرساخت‌های روستاها را در برنامه خود داشته است و امیدوارم همگی دوباره امروز به ایشان رای اعتماد بدهیم تا بتوانیم همچون گذشته یک وزارتخانه قوی داشته باشیم.


قرجه طیار در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان: سلطانی‌فر بدون کمترین حاشیه‌پردازی عملکرد موفقی داشته است/ او نگاه ویژه‌ای به ورزش استان و زیرساخت‌های کشور دارد

نماینده مردم گنبدکاووس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی ورزش در مدتی که مسئولیت این وزارتخانه را در دولت یازدهم بر عهده داشت، اساسنامه فدراسیون‌ها را مرتب و ساختار داخلی آنها را سر و سامان داد، گفت:‌ سکانداری وزارتی همچون ورزش و جوانان شایسته آقای سلطانی‌فر است.

سلطانی فر دومین وزیری که مخالف نداشت

قرجه طیار در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان  گفت: حضرت امام خمینی(ره) معتقدند بودند که ورزش عامل تهذیب است و ورزشکاران را پیشگامان بزرگ در عرصه بین‌المللی می‌دانستند. مقام معظم رهبری هم خواستار چنین مسئله‌ای هستند و نگاه ویژه‌ای به این مقوله دارند. از آنجایی که قشر عظیمی از جامعه ایران را جوانان تشکیل می‌دهند به صراحت عرض می‌کنم که سکانداری وزارتی همچون ورزش و جوانان شایسته آقای سلطانی‌فر است.

او از سلطانی‌فر به عنوان مدیری با تواضع و فروتن که برنامه راهبردی دارد، یاد کرد و افزود: آقای سلطانی‌فر از ابتدای انقلاب در راستای ارزش‌های انقلاب پای نهاده و بدون کمترین حاشیه‌پردازی به انجام وظیفه پرداخته است. سلطانی‌فر در مدت کوتاهی که در دولت یازدهم عهده‌دار سکان ورزش و جوانان بودند نگاه ویژه‌ای به ورزش استان‌ها و زیرساخت‌های موجود در کشور داشت.

نماینده مردم گنبد کاووس خاطرنشان کرد: در مدت زمان کمی که او در وزارت ورزش و جوانان  حضور داشت، شاهد کمترین حواشی بوده‌ایم و تیم ملی فوتبال ما برای اولین بار بدون هیچ دغدغه‌ای و با اقتدار در مرحله مقدماتی جام‌جهانی جواز حضور در روسیه را کسب کرد. نگاه ویژه ایشان به زیرساخت‌های کشور را می‌شود در سفرهای استانی ایشان دید که حتی در این مدت یک سفر خارجی هم نرفته‌اند.

طیار در خصوص اهداف و برنامه‌های سطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان گفت: سلطانی‌فر در زمان کمی اساسنامه فدراسیون‌ها را مرتب کرده و ساختار داخلی فدراسیون را سروسامان داده است. اظهارات بنده به عنوان نماینده و سخنگوی ورزشکاران گنبدی که پایتخت والیبال ایران است موافق با آقای سلطانی‌فر بوده و امیدواریم با ادامه روند خوب ایشان در وزارتخانه شاهد ظهور دوباره استعدادهای درخشانی همچون فرهاد قائمی و سردار آزمون باشیم. امیدوارم با رای آقای سلطانی‌فر به جایگاه مناسبی در ورزش ایران و عرصه‌های بین‌المللی دست پیدا کنیم.


قمی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان: سلطانی‌فر مشکلات فدراسیون تکواندو را رفع کند

نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: سلطانی‌فر توجه داشته باشد که فدراسیون تکواندو هم مشکلاتی دارد که باید حتما این مشکلات را رفع کند.

سلطانی فر دومین وزیری که مخالف نداشت

محمد قمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گفت: سوابق سلطانی‌فر در سمت‌های مختلف، موفق و اثرگذار بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برنامه‌های پیشنهادی ایشان انصافا بسیار کارشناسانه، علمی و عملیاتی است. در این برنامه ضمن اینکه به اسناد بالادستی توجه شده  به مسائل مبتلابه کشور و جوانان و امکانات کشور توجه ویژه‌ای شده است. نداشتن نگاه سیاسی از سوی وزیر پیشنهادی از دیگر نقاط برجسته ایشان است. ایشان دارای مرام سیاسی خاصی است اما در برخورد با ورزشکاران، نمایندگان و استانداران رعایت عدالت و عدالت محوری، سرلوحه کار ایشان است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به ورزش قهرمانی، پهلوانی، همگانی و حرفه‌ای در برنامه‌های پیشنهادی ورزش و جوانان ربرنامه‌ریزی شده است، گفت: توجه ویژه به مناطق محروم و توسعه یافته و روستاهای کشور در برنامه‌های ایشان کاملا مشهود است. نگرش ایشان برای محرومیت زدایی در روستاها قابل تامل و تقدیر است. توجه به روحیه جوانمندی و پهلوانی در ورزش از دیگر ویژگی‌های سلطانی‌فر است. پهلوان واقعی همان کسانی هستند که در میدان جنگ چون حججی‌ها دشمن را به زانو در آوردند. این روحیه باعث ایجاد امنیت و نشاط در کشور شده است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس توجه به ایثارگران را از دیگر ویژگی‌های سلطانی‌فر برشمرد و افزود: به فرموده امام نباید اجازه دهیم مردان عرصه شهادت و ایثار در پیچ و خم تاریخ فراموش شوند. باید روحیه جوانمردی و ایثار را در عرصه ورزش رشد دهیم. نهایت ورزش این است که به ملت خدمت شود تا ورزشکاران  قهرمانان واقعی صحنه ایثار و شهادت باشند. برنامه‌های پیشنهادی  ایشان بر محور رادمردی، جوانمردی و روحیه پهلوانی تنظیم شده است.

قمی تلفیق ارزش با ورزش را مورد اشاره قرار داد و افزود: ورزش‌مان نباید بدون هدف باشد بلکه باید با ارزش‌های انقلاب هماهنگ و تلفیق شود که البته این مسئله در برنامه‌های ایشان هویداست.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، توسعه کمی، توجه خاص به جوانان و رشد ورزش در بین آنان، توجه خاص به زندگی ایرانی اسلامی در جامعه ورزش، توسعه اماکن و امکانات ورزش در شهرها و روستاها، توجه خاص به خصوصی‌سازی، مشارکت مردم در امر ورزش و نگرش ویژه به اقتصاد ورزشی از برنامه‌های مهم سلطانی‌فر است.

وی بازنگری در طرح جامع ورزشی کشور را دیدگاه جدید و نگرش مطلوبی دانست که با شرایط زمان و امکانات کشور منطبق است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس یادآور شد: ایشان تعامل بسیار خوبی با نمایندگان مجلس دارد. به همین دلیل حتی یک نفر هم در مخالفت ایشان سخن گفت. حدود ۸۲ نماینده مجلس از بنده خواستند تا وقتم به آنان بدهم تا در موافقت سخن بگویند اما آیین‌نامه اجازه چنین کاری را نداد.

قربانی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان: خروجی عملکرد سلطانی‌فر بازگشت آرامش به ورزش کشور بود/ ۱۲ میلیون جوان در آستانه ازدواج در کشور وجود دارد

نماینده مردم آستان اشرفیه در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: سطانی فر نگاه سیاسی که بر ورزش وجود داشت را برداشت.

سلطانی فر دومین وزیری که مخالف نداشت

محمدحسین قربانی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان اینکه متاسفانه نگاهی که به وزارت ورزش و جوانان می‌شود فقط ورزشی است گفت: وزارت ورزش و جوانان پتانسیل‌های بسیاری دارد در حالی که باید دستگاه‌های فرهنگی مسئولیت‌پذیر باشند و حوزه جوانان را ساماندهی و ارتقا بخشند.

او تاکید کرد: مشارکت سازمان‌های اجتماعی در حوزه نشاط و شادابی مردم باید تقویت شود. توسعه ارزش‌های اخلاقی باید گسترش یابد. حال چه کسی باید این امر را مدیریت کند.

نماینده مردم آستان‌اشرفیه خا طرنشان کرد: هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرانه ورزشی برای کشور در نظر گرفته شده که باید با تدبیر و پاکدستی توزیع شود.

او خطاب به نمایندگان مجلس گفت: همکاران از ۹ ماه پیش که آقای سلطانی‌فر وزارت ورزش و جوانان را برعهده گرفت ارتباط خوبی با  نمایندگان مجلس داشت. ایشان جلساتی با ما داشتند که خروجی آن بازگشت آرامش به ورزش کشور شد.

قربانی یادآور شد: نگاه به ورزش در کشور ما سیاسی است حال این نگاه با آمدن سلطانی‌فر رفته است.

او خطاب به سلطانی‌فر گفت: باید با توجه بیشتری به تقویت استانداری‌ها پرداخت و باید اقداماتی برای تقویت روابط بین‌المللی و استراتژیک صورت بگیرد.

نماینده آستانه اشرفیه در ادامه با اشاره به برنامه‌های سلطانی‌فر برای حضور در دولت دوازدهم عنوان کرد: وزیر پیشنهادی در برنامه خود به خوبی جانبازان و معلولینی که در جامعه دیده نمی‌شدند، دید. ایشان ارتقاء سلامت جسمی و روحی، معلمان و دانش‌آموزان را در برنامه خود ایجاد کرده است.

او ادامه داد: ایجاد نهضت ازدواج آسان برای ۱۲ میلیون جوانی که مشکل مسکن و ازدواج دارند فرصت مناسبی است که ما بتوانیم از این چالش عبور کنیم.

قربانی اظهار داشت: آقای سلطانی‌فر سبک زندگی ایرانی- اسلامی را در برنامه خود جای داده است و با توجه به برنامه ششم توسعه و سند چشم‌انداز نظرات خوبی نسبت به حوزه ورزش و جوانان ابراز کردند.
 *********  

پس از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف تعدادی از نمایندگان به طرح تذکر و اخطار پرداختند. پس آن وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان 30 دقیقه وقت داشت از برنامه های خود دفاع کند که لاریجانی از او خواست طبق هماهنگی صورت گرفته با معاون اول رییس جمهور، جهانگیری، حدود 5 دقیقه از وقت خود را برای دفاع رییس جمهور از وزرای پیشنهادی اختصاص دهد.


در ابتدای اظهارات سلطانی فر، رییس جمهور برای دفاع پایانی از کابینه دوازدهم وارد صحن علنی مجلس شد.


 سلطانی‌فر در تشریح و دفاع از برنامه‌هایش برای وزارت ورزش و جوانان: سعی کردیم ورزشکاران کشور را سفیران ملت در عرصه جهانی معرفی کنیم

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: تلاش کردیم ظرفیت‌های جوانان و شکوفایی خلاقیت، ابتکارها و توانایی‌ها در عرصه ورزش را شناسایی کنیم تا با بهره‌گیری از توان ملی، ورزش زبان گویای ملت در عرصه بین‌المللی شود و ورزشکاران ما سفیران ملت در عرصه جهانی معرفی شوند.

سلطانی فر دومین وزیری که مخالف نداشت

مسعود سلطانی‌فر صبح امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: جای افتخار است که ملت عزیز ایران با لبیک به ندای رهبری در ۲۹ اردیبهشت خالق حماسه دیگری شدند و با حضور خیرکننده خود پاسداری، وظیفه‌شناسی و قدرشناسی خود را نشان دادند و با رای خود به گفتمان اعتدال ذیل فراگفتمان انقلاب اسلامی صحه گذاشتند.

او افزود: از رئیس جمهور محترم تشکر می‌کنم که با اعتماد به اینجانب، بنده را به عنوان خدمتگذار ملت برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کردند تا با همراهی یک بار دیگر منتخبان ملت، راه را برای به بار نشاندن ایده‌ها و تلاش‌های ۹ ماه گذشته هموار کنند.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با اشاره به دیدارها و جلسات ۱۰ روز گذشته خود با نمایندگان مجلس اظهار داشت: از کلیه نمایندگان که در ۱۰ روز گذشته نظرات کارشناسانه‌ای برای حفظ منافع ملی برای اعتلای ورزش و حل مشکلات جوانان ارائه کردند، تشکر می‌کنم.

سلطانی‌فر اضافه کرد: به عنوان فردی که در سال‌های پس از انقلاب، مسئولیت‌های مختلفی را در عرصه اجرایی و استانی داشته و در دولت یازدهم نیز خدمتگذار ملت بوده است، تلاش کردم با تاملات نظری به آسیب‌شناسی حوزه فعالیت‌های خود به فعالیت پرداخته و با رایزنی با عالمان دینی، صاحبنظران، استادان، کارشناسان و... زیست‌کریمانه و دینی جوانان را مدنظر قرار دهم و با حسن نظر ظرفیت‌های جوانان و شکوفایی خلاقیت، ابتکارها و توانایی‌ها در عرصه ورزش شناسایی کنیم تا با بهره‌گیری از توان ملی، ورزش زبان گویای ملت در عرصه بین‌المللی شود و ورزشکاران ما را سفیران ملت در عرصه جهانی معرفی کنیم.

سلطانی‌فر افزود: بر این اساس در دقایقی کوتاه نقشه راه را برای موفقیت وضعیت فعلی خواهم گفت. جوانان به عنوان دغدغه اصلی کشور در اولویت هستند و برای انعکاس قابلیت‌های آنها باید برنامه‌ریزی مدونی صورت بگیرد. با گفتمان منطقی این امر صورت پذیر است و مطمئن باشید همه ظرفیت‌های لازم برای ارتقای شایسته جوانان بسیج خواهد شد.

او ادامه داد: با بهبود نظام آماری ناهماهنگی‌هایی که در حوزه جوانان وجود دارد به حداقل می‌رسد. بنده اعتقاد دارم مشکلات جوانان باید به حداقل رسیده و اشتغال و ازدواج باید سامان بگیرد. نکات فوق الذکر تصمیم همه جانبه بر تداوم ساختار فعلی جوانان باشد. ما همه تلاش‌های خود را انجام خواهیم داد و با سازمان ملی جوانان هماهنگی‌های خوبی وجود دارد تا مشکلات جوانان کمتر شود.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: از امروز تا تعیین تکلیف مجلس از همه همکاران می‌خواهم همچون گذشته با صلابت و اقتدار به ایفای ماموریت خواهند پرداخت تا دین خود را به جوانان ایفا کنند.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: ازدواج یکی از بهترین سازوکارها برای نشان دادن ظرفیت جوانان است. با اجرایی شدن برنامه‌های تدوین شدن مشکلات جوانان در خصوص ازدواج حل خواهد شد و در صورتی که سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش تفکیک شود رسیدگی بیشتری می‌توان در خصوص جوانان انجام داد. یکی از تلاش‌های ما این است که طرح هم افزایی بین همه بخش‌ها ایجاد کنیم و از حداکثر ظرفیت‌های نیروهای مدنی استفاده کنیم.

او ادامه داد: استفاده از تجربیات رصدخانه‌های علمی برای ایجاد بانک اطلاعاتی و پایش امور جوانان، تحکیم روحیه اعتماد به نفس در جوانان به منظور تربیت نسلی خستگی ناپذیر از جوانان ایرانی از دیگر برنامه‌های ما است و سعی خواهیم داشت برای مدیریت اوقات فراغت از حداکثر پتانسیل سازمان‌هایی مانند آموزش و پرورش و آموزش عالی و نیروهای مسلح استفاده کنیم.

سلطانی‌فر اضافه کرد: استفاده حداکثری از سازمان‌های مرتبط برای اشتغال جوانان در حوزه آی تی سی و  آی تی که درآمد کلانی دارد، تداوم و سرعت بخشیدن به افزایش سازمان‌های مردم نهاد که ازابتدای دولت یازدهم تا به امروز ۴۰ برابر شده است، افزایش چهار درصدی وام ازدواج از دیگر اقدامات ما بود که با افزایش بودجه در خصوص جوانان از شش میلیارد در سال ۹۲ به ۴۰۰ میلیارد در سال ۹۶ اتفاقات خوبی در بحث جوانان خواهد افتاد و مشکلات آنها تا حدود زیادی حل خواهد شد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان اظهار کرد: افزایش تعداد خانه‌های جوان که از ۴۶ واحد سال ۹۲ رشد بسیاری داشته  به مرز ۲۰۰ واحد خواهیم رساند. یکی از مهمترین رویکردهای این جانب در دوره جدید جوانگرایی و ترمیم سن مدیریتی در وزارت ورزش و جوانان خواهد بود و انشاالله با همت همین جوانان مومن انقلابی شاهد تحولاتی شگرف در عرصه‌های مدیریتی خواهیم بود ضمن اینکه مصمم هستیم با همت و تلاش مضاعف در زمینه حمایت از سمن‌های جوان تعداد این سمن‌ها از ۲ هزار سمن در سال جاری به حداقل  ۵ هزار سمن در چهار سال آینده افزایش دهیم.

او با بیان اینکه امروز در پایان دولت یازدهم و استفاده از مبانی اقتصاد مقاومتی ورزش کشور در مسیر پیشرفت قرار گرفته است، ادامه داد: بسیاری از رشته‌های ما توانستند در میادین بین المللی افتخارآفرینی کسب کنند. در حوزه ورزش به مدد برنامه‌ریزی مقام معظم رهبری در آستانه تحول قرار گرفته و ما قصد داریم با جلب سرمایه بخش خصوصی تحولی جدید در بخش ورزش ایجاد کنیم.

سلطانی‌فر به کسب نتایج درخشان تیم ملی فوتبال، کاراته، وزنه‌برداری، دوومیدانی ، جودو ، سنگ‌نوردی در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: ما موفق به تصویب مالیات ۲۷ درصدی در حوزه ورزش شدیم. در دوران پسابرجام ۷۵ رویداد بین المللی را میزبانی کردیم که یکی از بهترین اتفاق‌ها در دولت یازدهم بود. مهمترین بحث‌های حوزه ورزش در آینده گزینه‌های زیر هستند. از نظام استعدادیابی حمایت ویژه‌ای می‌کنیم تا با افزایش قهرمانان در رشته‌های پایه و پرمدال اقدامی انجام دهیم که کشورهای دیگر برابر ایران سر تعظیم فرود آورند.

وزیر پیشنهادی در ادامه به تشریح رئوس برنامه‌های خود پرداخت و گفت: تقویت ورزش همگانی و عمومی با حمایت و کمک سازمان‌های مردم نهاد برای استفاده بهینه اوقات فراغت همه قشرها، حفظ منزلت بانوان و برنامه‌ریزی اساسی برای ورزش بانوان برای پیشگیری و جلوگیری از بیماری‌ها و تلاش برای افزایش روحیه قهرمانی در این حوزه از برنامه‌های ما بوده و قصد داریم با رعایت ملاحظات و حفظ شئونات اسلامی و شرعی حضور بانوان و خانواده‌ها را در استادیوم‌ها و میادین ورزشی فراهم کنیم.

او با تاکید بر حفظ و احیای ورزش‌های سنتی و قدیمی، گفت:  با نظر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به محرومیت زدایی و نگاه ویژه به قشر ضعیف جامعه تلاشمان را برای افزایش امکانات در این فضاها و زمینه استفاده از استعدادها به کار می‌گیریم. افزایش خانه‌های ورزشی روستایی از ۸۵ خانه از سال ۹۲ به ۱۴۰۰ خانه در سال ۹۶ یکی دیگر از دستاوردهای دولت یازدهم بوده است.

سلطانی‌فر به افزایش و گسترش قهرمان‌پروری در حوزه ورزش و معلولین به خصوص جوانمردانی که برای این مرزوبوم عضوی از بدنشان را فدا کرده‌اند اشاره کرد و گفت:  احداث اماکن متناسب با استانداردهای بین المللی و تکمیل پروژه‌های ناتمام از برنامه های من است. ۴ هزار پروژه نیمه کاره داریم و برای تکمیل آنها ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

وزیر پیشنهادی ورزش به موفقیت‌های کسب شده توسط تیم‌های ورزشی در مسابقات جهانی اشاره کرد و گفت: حضور توانمند کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، المپیک ۲۰۲۰ توکیوی ژاپن و نمایش درخشان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۰ روسیه از دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه ورزش بوده است. از اهداف جدی وزارتخانه ادامه همین راه است. قصد داریم علاوه بر فوتبال، تکواندو، وزنه‌برداری و دوومیدانی که اکثر مدال‌های ایران در تورنمنت‌های مهم از این رشته‌ها بوده در رشته‌های دیگری همچون کاراته، جودو، سنگ‌نوردی و ... استفاده کنیم.

سلطانی‌فر اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده ستادی را بعد از المپیک ریو تشکیل شد و هدف ما این است که در المپیک ۲۰۲۰ و بازی‌های آسیایی بهترین عملکرد را داشته باشیم و در رشته‌های پایه موفقیت بیشتری کسب کنیم. این اقدام مهم صورت نمی‌گیرد مگر با حمایت ویژه رسانه‌ها، فضای مجازی، خبرگزاری‌ها تا نام ایران همواره در جهان طنین انداز باشد.با پایان اظهارات سلطانی فر، رییس جمهور پشت تریبون قرار گرفت. رییس مجلس به او گفت 70 دقیقه وقت دارد از کابینه پیشنهادی دفاع کند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ