کد خبر: ۱۸۱۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
دکتر سورنا ستاری در دولت دوازدهم و برای دومین بار به عنوان معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور انتخاب شد.
رییس‌ جمهور به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی در حکمی "سورنا ستاری" را به عنوان «معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور» منصوب کرد.

دکتر سورنا ستاری، متولد 1351، فرزند شهید سرلشگر خلبان منصور ستاری، فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش است که 15 دی ماه 1373 در سانحه‌ای هوایی به همراه تنی چند از فرماندهان این نیرو به شهادت رسید.

وی که با حکم دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور عهده‌دار معاونت علمی‌وفناوری رئیس جمهور در دو کابینه یازدهم و دوازدهم شده است، مدارج کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک را در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده و هم‌اکنون دانشیار این دانشگاه است.

ستاری در سال 84 به عنوان مدیرعامل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت انتخاب شد، اما یک سال بعد از سمتش استعفا داد.

وی که پژوهش‌های متعددی در حوزه انرژی‌های نو داشته، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف هم هست و به عنوان یکی از محققان برگزیده در جشنواره فناوری نانو نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

سورنا ستاری موفق به دریافت نشان درجه یک هنری از مقام معظم رهبری شده و نیز ثبت دو اختراع داخلی و خارجی و تالیف 14 جلد کتاب را در کارنامه خود دارد.

از مسئولیت‌های اجرایی ستاری می‌توان به موارد «ریاست بنیاد ملی نخبگان»، «عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی»، «دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی»، «عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی»، «ریاست هیات امنای پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری»، «ریاست هیات امنای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور»، «عضو هیات امنای موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی»، «ریاست پژوهشگاه صنعت نفت»، «مدیرعامل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور»، «ریاست پژوهشکده نانو تکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت» و «ریاست گروه انرژی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی» اشاره کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: