کد خبر: ۱۸۱۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
علیخانی:
نماینده ادوار مجلس معتقد است: تیم اقتصادی دولت در قالب وزرای پیشنهادی، هماهنگی لازم را دارد و می‌تواند نظر نمایندگان مجلس را جلب کند.
کابینه دوازدهم باید پاسخگوی 24 میلیون رأی مردم باشد

قدرت الله علیخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص چینش کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم ازسوی حسن روحانی گفت: رئیس جمهور وعده تغییر نیمی از کابینه را داده بود که بر همین اساس در نهایت کابینه فعلی معرفی شد که دو بخش دارد: یک بخش وزرای پیشنهادی به مجلس و بخش دیگر معاونان رئیس جمهوری و روسای سازمان های زیر نظر رئیس جمهوری.
که البته حضور ممتاز دکتر جهانگیری در دولت و نقش آفرینی ایشان در دفاع از کابینه  ،عامل اقتدار دولت دوازدهم است.

حضور زنان در معاونت‌های ریاست جمهوری به جای پست وزارت

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جامعه در حال حاضر حساس شده و مردم دغدغه جدى در خصوص کابینه آینده را دارند، عنوان کرد: افراد حاضر در کابینه افراد شناخته شده ای هستند و افرادی همچون زنگنه ، ظریف ، حجتی ، قاضی زاده هاشمی ، رحمانی فضلی ، علوی ، سلطانی فر ، آخوندی و ربیعی از دولت یازدهم نیز حضور دارند که شناخته شده هستند.
همچون برخی چهره های جدید اما توانمند مانند بی طرف ، کرباسیان ، شریعتمداری ، آوایی و بطحایی و برخی دیگر نیز حضور دارند که موجب تقویت کابینه هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی جریانات سیاسی انتظار داشتند نظرات آنها در کابینه مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: علیرغم احترام به نظرات این گروهها و با توجه به محذورات روحانی، بلحاظ قانونى رئیس جمهور تصمیم گیرنده است و مجلس در نهایت با بررسی صلاحیت ها ، رأی می دهد.

علیخانی در ادامه در خصوص وضعیت حضور زنان در کابینه خاطرنشان کرد: رئیس جمهور اعلام كرده اند به حضور زنان در کابینه معتقد مى باشند و علیرغم اینکه هیچ وزیر خانمی معرفی نشده اما بخشی از معاونان وی را بانوان تشکیل می دهند اما با این حال جامعه زنان هنوز گله مند هستند و مناسب است آقای روحانی به وعده خود در به کارگیری زنان توانمند در بدنه علمی و اجرایی کشور عمل کند.

کابینه دوازدهم باید پاسخگوی 24 میلیون رأی مردم باشد

این نماینده مردم در دوره های اسبق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کابینه باید پاسخگوی 24 میلیون رأی مردم باشد، تصریح کرد: وزرا باید نقش آفرینی کرده و مشکلات فعلی کشور که اشتغال و معیشت مردم است را با جديت پيگيرى و بهبود ببخشند. همچنین باید دلسوز و فداکار باشند تا انتظار جامعه و مردم برآورده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اکثر وزرای پیشنهادی دارای انگیزه هستند، عنوان کرد: دولت تلاش کرده تیم اقتصادی هماهنگی داشته باشد و علیرغم اینکه به برخی موارد دولت یازدهم منتقد هستم، معتقدم تیم خوبی انتخاب شده  و آقای کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد سوابق خوبی در دولت ها داشته و توانسته است به اموراتی که در دست داشته ساماندهی کند.

سابقه زیاد زنگنه در وزارت نفت و موفقیت رحمانی فضلی در کشورداری و خدمتگذاری مخلصانه قاضی زاده هاشمی در حوزه بهداشت درمان

علیخانی در ادامه در خصوص ویژگی های وزیر پیشنهادی نفت، بیژن زنگنه بیان داشت: تحولی که در نفت ایجاد شده به واسطه آقای زنگنه بوده که مطابق آمارها صادرات و تولید نفت و گاز را در حد توان و به اندازه قابل قبولی افزایش داده که از افتخارات است از این رو زنگنه چهره ای بین المللی است که به نظر می رسد مورد اقبال اکثریت نمایندگان ملت نیز قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به شاخصه های وزیر پیشنهادی کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار داشت: ايشان توانسته توقعات رييس جمهور و انتظارات جامعه را با توجه به شرايط  محقق سازد و در ساير مسووليت هاى وزارت خانه ؛ مانند توسعه، امنیت و مرزهاى کشور، آسيب هاى اجتماعى و مبارزه با مواد مخدر موفقیت های خوبی داشته است.
همچنین رحمانی فضلی در انتخابات اخیر و سایر انتخابات هایی که در دوره مسئولیت خود برگزار کرد ، بسیار خوب و مطابق مر قانون عمل کرد و هر کجا که لازم شد ، در دفاع  از دولت نیز با شهامت وارد شد و ملاحظه کاری نکرد.
مهندس حجتی نیز از چهره های موفقی است که در چندین دولت حضور داشته و عملکرد وی در بخش کشاورزی و تامین غذایی موفق بوده است.
علیخانی همچنين درمورد قاضی زاده هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت خاطرنشان ساخت: وی توانسته در بخش خدمات بهداشت و درمان  و سلامت خدمتگذار مخلصی باشد و قدم های بزرگی در ابتدای راه دولت یازدهم بردارد که به یقین از وزرایی خواهد بود که مورد اقبال بالای نمایندگان ملت است.

وى در پايان گفت: انتظار مردم اين است كه مقامات عالى در همه قوا و اكنون كه زمان آغاز به كار كابينه جديد است همت خود را صرف همدلى و همكارى براى حل مشكلات جامعه و كشور كنند. وزراى جديد نيز بايد بدانند كه چه مسووليت خطيرى را اكنون عهده دارند و با انگيزه وارد خدمت به مردم شوند و در كنار آن ، مطالبات ٢٤ ميليونى را در رويكرد و عمل خود پاسخگو باشند.
پایان پیام

نام:
ایمیل:
* نظر: