کد خبر: ۱۸۱۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران تاکید کرد که اگر تیم قبلی دولت با اصلاح ضعف ها معرفی می شد، دولت موفق تر عمل می کرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران تاکید کرد که اگر تیم قبلی دولت با اصلاح ضعف ها معرفی می شد، دولت موفق تر عمل می کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در حاشیه جلسه علنی امروز(سه شنبه 24 مردادماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی کلیات برنامه دولت و وزرای پیشنهادی، اظهار داشت: مشکل ما این است  که مدیران مان بابرنامه نیستند یا عادت نداریم که برنامه ها را اجرا کنیم، تجربه گذشته در برنامه های سوم تا پنجم نشان داده است که مدیران دولت‌ها به برنامه ها و قانون ها با دقت عمل نمی کنند این موضوع هم به دلیل ساختار اداری است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در چنین ساختار اداری، چون افراد براساس تجربه و سلسله مراتب بالا نمی آیند، افراد تجربه و آگاهی و مهارتی که باید داشته باشند را ندارند، بنابراین در حین کار تجربه کسب می کنند، وقتی تجربه کسب می کند آنها را تغییر می دهیم و افراد تازه را برای مدیریت کارها منصوب می کنیم.

وی گفت: توقعی در جامعه و رسانه ها ایجاد شده که چرا وزرا تغییر نکرده اند، این در حالی است که افراد گذشته تازه یاد گرفته اند چه کاری درست و چه کاری غلط است اما ما یاد گرفته ایم که افراد را تغییر دهیم.

این نماینده مجلس در خصوص جلسات رایزنی فراکسیون های مجلس با وزرای پیشنهادی، عنوان کرد: با این رایزنی ها به نظر می رسد که 80تا 90درصد وزرا با رای موافق نمایندگان مواجه شوند.

پزشکیان در خصوص همسویی تیم اقتصادی پیشنهادی دولت، گفت: تیم اقتصادی تفاوتی نکرده است تنها آقایان نعمت زاده و طیب نیا در بین وزرا حضور ندارند، آقای طیب نیا فرد با سابقه و علمی بوده اینکه چرا تغییر کرده است باید از دولت سوال کرد، معتقدم اگر همان تیم قبلی را معرفی می کردند بهتر بود، اگر تیم قبلی را با آگاهی بر نقاط ضعف اصلاح می‌کردند بهتر از این بود که فرد جدید انتخاب می‌کردند چرا که چهارسال بعد تازه ضعف این افراد مشخص می شود.

وی تاکید کرد: اشکالات موجود را باید رفع کنیم نه اینکه وقتی اشکال پیدا کردیم فرد را تغییر دهیم.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان در مجلس شورای اسلامی، درباره تحقق برنامه های اقتصادی دولت بر اساس وزرای پیشنهادی اظهار داشت: پیش بینی این موضوع کار سختی است، ما چالش‌های منطقه ای و داخلی داریم، اگر بتوانیم هماهنگ شویم و هر کدام از متغیرات از چالش داخلی تا خارجی و مشارکت های عمومی را کنترل کنیم و کارشناسان را برای کار دعوت کنیم موفق می شویم.

پزشکیان گفت: اگر چالش ها را برطرف کنیم و از عمل و تجربه کارشناسان استفاده نکنیم، موفق که نمی شویم شرایط بدتر می شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره که گفته می شود، وزارت اقتصادی همسو نیستند و دولت به مشکل بر می‌خورد، تصریح کرد: قانون برنامه و سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری باید اجرا شود، این قوانین زمانی اجرا می شود که همه هماهنگ باشد./
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری