کد خبر: ۱۸۱۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
رئیس جمهور که برای دفاع از وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم به مجلس آمده بود، در ادامه سخنانش از سجایای وزرای کار، دادگستری و دفاع سخن گفت.
رئیس جمهور که برای دفاع از وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم به مجلس آمده بود، در ادامه سخنانش از سجایای وزرای کار، دادگستری و دفاع سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاين، حجت الاسلام حسن روحاني در حمايت از وزير پيشنهادي کار تعاون و رفاه اجتماعي، از علي ربيعي به نيکي ياد کرد و گفت: با او مفصل صحبت کرديم که در بحث شستا و بيمه‎ها و کار چطور کار کنند. در زمينه رفاه اجتماعي هم فعاليت هاي خوبي بوده که بايد ادامه دهد. 

زندگي شخصي ايشان هم به اين موضوع مي خورد و مضييقاتي چشيده است. يکي از فلسفه‎هاي ماه رمضان اين است که با گرسنگي و تشنگي آشنا شوند. او هم کسي است که طعم مشکلات را چشيده است و با اين وزارتخانه تناسب دارد.

به گفته وي، ربيعي درحوزه سازمان بهزيستي خوب عمل کرده که بايد ادامه دهد. در بحث صندوق ها و اشتغال نيز مسئوليت سنگيني بر عهده اوست که مساله اصلي او هم هست. مساله سوم هم همکاري با بيمه‎‎هاست.

لاريجاني خطاب به روحاني گفت: اين وزيري که درباره ايشان صحبت مي کنيد، در جلسه حضور هم دارند؟ ما هر چه که مي گرديم نمي بينيمشان!

روحاني هم به جمعيت وزرا در صفوف اول مجلس نگاه کرد و پرسيد نيستند؟ لاريجاني هم گفت: نخير نيستند! تشريف نياوردند به مجلس!

صداي بلندي از ميان مجلس شنيده مي‎شد که مي گفت ربيعي در راه است.

روحاني با لبخند با بيان اينکه «وزير دادگستري که هست»، به دفاع از وزير پيشنهادي دادگستري پرداخت. او در ابتداي سخنانش گفت: آقاي پورمحمدي وزير بسيار فعالي در امور دادگستري بودند و خيلي هم در مباحث مشارکت داشت و کار زيادي بين قوه مجريه و قضاييه کرد. اگر اين همه کار نمي کرد ببينيد وضعيت چه مي شد!

وي افزود: وزير دادگستري بايد در توافق بين رئيس جمهور و رئيس قوه قضاييه انتخاب شود. طبق قانون رئيس قوه قضاييه افرادي را معرفي مي کند و دولت درباره آن نظر مي دهد. اما ما اين بار خودمان خدمتشان رسيديم و مشورت کرديم و به آقاي آوايي رسيديم که فعاليت مستمر قضايي داشته است و هم اکنون رئيس دادگستري تهران هستند. هر چه از او در همه دولت ها شنيديم، در تاييد رويکرد اعتدالي او بوده است. براي همه ما اطمينان آور بود که او حساب شده روي موضوعات فکر کرده است. براي ما مهم است که وزير دادگستري ما فردي صاحب نظر باشد و ارتباط خوبي با قوه قضاييه برقرار کند.

او به شوخي گفت: چشم نزنيد، الان رابطه ما با هم خوب شده است!

روحاني به مساله حقوق بشر و اهميت آن براي دولت دوازدهم نيز اشاره کرد و از نقش وزير دادگستري براي مبارزه با مفاسد بويژه در سازمان تعزيرات ياد کرد.

رئيس جمهور درباره وزير پيشنهادي دفاع نيز گفت: سردار دهقان مسئوليت اين وزارتخانه را داشتند. وزير خوب و فعالي هم بودند و انصافا در بخش هاي راهبري تسليحات اقدامات شايسته اي داشت. 
بناي ما اين بود که در اين دور از يکي از فرماندهان ارتش براي وزارت دفاع استفاده کنيم، البته ارتش و سپاه ندارد، چون هر دو پيرو فرماندهي کل قوا هستند و هر دو براي کشور تلاش مي کنند.

او با اداي احترام به نيروهاي نظامي و انتظامي، از امير سرتيپ حاتمي به عنوان شخصيتي در صف و ستاد ارتش ياد کرد و افزود: او مدت ها در ستاد کل نيروهاي مسلح بوده و جانشين وزرات دفاع و مورد اعتماد خانواده بزرگ نيروهاي مسلح است. نگاه تخصصي و هوشمندانه اي هم دارد.

سفارش اکيد رئيس جمهور به حاتمي اين بود که در برخي موارد بويژه افزايش توان موشکي، فعاليت بيشتري داشته باشد و در زمينه ديپلماسي دفاعي به جد بکوشد. ارتقاي سطح معيشت و صندوق بازنشستگي نيروهاي نظامي هم از مواردي است که به ايشان موکدا گفته ايم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری