کد خبر: ۱۸۱۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
 حجت الاسلام حسن روحاني در ادامه معرفی وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم درباره عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: آقای آخوندی وزیر فعالی بود اما ما در مسکن نتوانستیم به توافق نهایی برسیم. در دولت دوازدهم اولین موضوع حل مساله مسکن است. موضوع مسکن از طریق خاصی با همکاری بخش خصوصی قابل حل است و مهمترین موضوع بافت فرسوده است. در یک بیابان مسکن درست کردن که فایده ندارد؛ جايي که نه مسجد و مدرسه دارد نه امکاناتی. ما باید بافت فرسوده را بکوبیم و برای مردم آماده کنیم. در شورای هماهنگی اقتصادی هم به آقای آخوندی گفتم که مشکل مسکن از طریق بافت فرسوده حل خواهد شد. در بخش مسکن شاهد حرکت خوب خواهیم بود.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرآنلاين، او ادامه داد: البته امیدوارم با شهردار جدید موضوع مسکن هم بهتر حل شود. در دولت گذشته یکی از مشکلات ناهماهنگی شهردار تهران با وزیر بود که امیدوارم این موضوع حل شود. وزير هر روز مي‎آمد و مي‎گفت که فلان جا دارند غيرقانوني مي سازند و ... اميدواريم اين مساله در دوره جديد وجود نداشته باشد.

روحانی گفت: آقاي آخوندي در زمینه راه، راه آهن، بنادر و هواپیمایی به جد کارهای زیادی انجام دادند. ما امروز در چابهار شاهد نشاط اقتصادی جدید هستیم. راه آهن ما در مناطق شمالی خوب پیش رفته است و امیدواریم شاهد راه آهن چابهار به سمت زاهدان باشیم. در 5 استان ما راه آهن یا وصل شده یا می شود. در زمينه جاده های روستایی و آزادراه ها کارهای عظیمی شده است. همچنین در آزادراه شمال پیشرفت های خوبی داشته ایم. در زمینه هواپیمایی بعد از 40 سال این تابو شکسته شد و با یک شرکت بزرگ هواپیمایی قرارداد بستیم.

او ادامه داد: چطور می شود که برخي برای خرید هواپیما خوشحال نمی شوند؟ در حالی که در گذشته هواپیماهای کهنه را با هزار منت از کشورهای جهان سوم می خریدیم! این کار برای عزت ملی ما بسیار مهم بود که ما هواپیمای جدید خریدیم بدون اینکه باری بر بودجه کشور بگذاریم. البته آقايان سیف و ظریف و آخوندی هم در این زمینه کار بزرگی کردند. همچنین پیشرفت صنعت ساختمان و هدایت بخش سرمایه گذاری در بخش مسکن بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری