کد خبر: ۱۸۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
در فراکسیون امید صورت گرفت؛
علیرغم برخی مخالفت های اولیه بعضی از اصلاح طلبان مجلس با معرفی مجدد ربیعی به عنوان وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وی در جلسه روز گذشته در فراکسیون امید توانسته است نظر مثبت اعضای این فراکسیون به خصوص چهره های تاثیرگذار اصلاح طلب را جلب و احتمال رای اعتماد به خود در صحن علنی را افزایش دهد.
هفته گذشته دکتر حسن روحانی رییس دولت دوازدهم لیست وزرای پیشنهادی خود برای اداره وزارتخانه ها را به مجلس ارئه کرد. همچون دولت یازدهم روحانی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی را معرفی کرده است.

به گزارش اعتدال، با توجه به اینکه برخی از چهره های اصلاح طلب و اعضای فراکسیون امید انتقاداتی بابت مدیریت 4 ساله ربیعی در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی داشتند، ربیعی در آستانه جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در فراکسیون امید حاضر شد و به انتقادات اعضای این فراکسیون پاسخ داد. 

ربیعی در این جلسه ضمن ارائه برنامه 4 ساله خود برای اداره هرچه بهتر وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، از پیشینه اصلاح طلبی خود دفاع کرد.

ربیعی تاکید کرد: بعد از انقلاب وارد سپاه شده و در بخش های جنگی این نهاد فعالیت های بسیاری داشته ام اما پس از اینکه وزارت اطلاعات تشکیل شد به این وزارتخانه رفتم؛ در سال 72 با نظر آقای هاشمی به دبیرخانه شورای امنیت ملی رفتم.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت های هفتم و هشتم در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و نیز در کنار آقای خاتمی بودم، همچنین با حکم آقای عارف دبیر ستاد مبارزه با مفاسد دولت بودم.

ربیعی باتاکید بر اصلاح طلبی در روش و منش اظهار داشت: نباید با رویه ها و عملکردها به صورت عکس مقطعی برخورد کرد. باید رویه ها و فرایند ها دیده شود.

وی به ضرورت ارائه چهره کارآمد از اصلاح طلبان و اصلاح طلبی تاکید کرد و گفت: اکثر مدیران وزارت کار از نیرو های اصلاح طلب کارآمد هستند. نباید حضور یک یا دو کارمند در بخش هایی را به عنوان عملکرد نگریست. نمیتوان و نباید نان کارمندان را برید  و افراد را اخراج کرد. امروز کنش سیاسی اصلاح طلبان کارآمدی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

ربیعی در خصوص بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز گفت: بنده 4 مرتبه با دادستان کل در این خصوص ملاقات کردم و ایشان گفت اجازه بازگشایی این انجمن را نمی دهیم البته نامه رسمی از سوی دادستان تهران ارسال شد که نمی توان آن انجمن صنفی را بازگشایی کرد، اما بنده راهکار دیگری را دنبال کردم به نحوی که اکنون انجمن روزنامه نگاران استان ها آماده ثبت و فعالیت است.

در ادامه برخی از چهره های تاثیر گذار در فراکسیون امید از عملکرد 4 ساله ربیعی در وزرات کار حمایت کردند.

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران، گفت: یکی از دوره هایی که شرایط قابل قبولی برای کارگران به وجود آمد دوران کاری آقای ربیعی بود و باید به این نکته توجه کرد که حرکت های قابل قبولی برای کاهش فساد در این دوره به وجود آمده است.وی ربیعی را وزرری کارآمد و برآمده از دل اصلاحات دانست.

الیاس حضرتی نیز با اشاره به اینکه باید از نقاط منفی در عملکرد وزیر تعاون گذشت و به نقاط مثبت توجه کنیم، افزود: آقای ربیعی از نیروهای اصلاح طلب استفاده قابل قبولی در این وزارتخانه کردند ضمن اینکه با بحران های کارگری نیز مقابله کرده و شرایط قابل قبولی برای کارگران به وجود آوردند.بسیاری از انتقادهایی که به وی می شود وارد نیست ،باید نگاه جامع به شرایط وزارت کار داشت،شرایط آنچه که تحویل گرفتند،با شرایط امروز باید مقایسه شود .کارنامه 4ساله وزیر کار قابل قبول و دفاع است.

میرزایی نیز با بیان اینکه ارزیابی ها از وزیر باید براساس سابقه و عملکرد باشد، گفت: وزیر اصلاح طلب تعاون با دغدغه های نمایندگان در خصوص مسائل مختلف آشنا هستند و در طی 4 سال گذشته اقدامات بسیاری را در جهت رفع مشکلات آسیب پذیر انجام داده اند و در سطوح مختلف مدیریتی وزارت کار از اصلاح طلبان استفاده کرده است.

لازم به ذکر است علیرضا محجوب و محمدرضا تابش نیز از عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت کرده و بر رفع مشکلات اشتغال و مسائل مربوط به کارگران تاکید کردند.

محجوب ربیعی را وزیر اجتماعی دولت دانست که توانسته با فساد مقابله کرده  و برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم تلاش کند.

وی، ربیعی را وزیری کارآمد و پرتلاش و اصلاح طلب دانست.

در ادامه محمدرضا تابش به ضرورت در نظر گرفتن شرایط جامعه،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دولت تاکید کرد و گفت: ربیعی در 4سال گذشته توانست بر بسیاری از مشکلات غلبه کند و چهره ای کارآمد از اصلاح طلبان به جامعه معرفی کند، عملکرد ربیعی نگرش مثبت جامعه کارگری به اصلاح طلبان را تقویت کرد.
با این حال به نظر می رسد علیرغم برخی مخالفت های اولیه بعضی از اصلاح طلبان مجلس با معرفی مجدد ربیعی به عنوان وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وی در جلسه روز گذشته در فراکسیون امید توانسته است نظر مثبت اعضای این فراکسیون به خصوص چهره های تاثیرگذار اصلاح طلب، را جلب و احتمال رای اعتماد به خود در صحن علنی را افزایش دهد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری