کد خبر: ۱۸۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
حمایت مجلس از ابقای قاضی زاده؛
مردم مناطق محروم هاشمی را می شناسند و او را دوست دارند/ هاشمی با رنج مردم کم در آمد و محروم آشناست/ قاضی زاده هاشمی یکی از بهترین وزرای کابینه یازدهم بود/ قاضی زاده هاشمی فردی متعهد و مسئولیت پذیر است/ قاضی زاده فردی جهادگر است/ قاضی زاده هاشمی یکی از نقاط قوت کابینه دولت دوازدهم است/ بخش سلامت با حضور قاضی زاده در گوشه و کنار کشور رشد و پیشرفت چشمگیری بدست آورد
هفته گذشته دکتر حسن روحانی رییس دولت دوازدهم، لیست وزرای پیشنهادی خود برای حضور در کابینه را به مجلس ارئه کرد.

به گزارش اعتدال، بر این اساس و هم چون دولت یازدهم، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد شده است در رابطه با نظر نمایندگان مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی برخی از نمایندگان مجلس ضمن حمایت از انتخاب دوباره قاضی زاده، از احتمال بالای رای اعماد به وی خبر داده اند.


نماینده زاهدان : همت  دکتر هاشمی طرح تحول سلامت را به ثمر رساند

حسینعلی شهریاری، در گفتگو با اعتدال، نماینده زاهدان اجرایی کردن طرح تحول سلامت را مهمترین  دستاورد حسن قاضی زاده  هاشمی در وزارت  بهداشت دانست و گفت :اکثریت مجلس از ابقای دکتر هاشمی در وزارت  بهداشت و درمان حمایت می کند چرا که معتقدند حضور او در دولت  دوازدهم  سبب امیدواری مردم  مناطق محروم است .

عضو کمیسیون  بهداشت و درمان مجلس افرود: هاشمی  از جمله وزرایی است که در طی اجرای طرح تحول سلامت بارها به نقاط کم برخوردار کشور سفر کرد و پس از سفرهای او بود که نظام سلامت در شهرها، روستاها  به صورت  هماهنگ  اجرایی شد.

او ادامه داد: با پیگیری های مستمر هاشمی در وزارت  بهداشت قریب به اتفاق مناطق محروم به مراکز بهداشتی و درمانی، خانه های بهداشت، پزشک متخصص و تمام امکانات بهداشتی و درمانی مجهز شدند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه مردم مناطق محروم  هاشمی را می شناسند و او را دوست دارند، افزود: این مردم می دانند  که دکتر هاشمی  با رنج مردم کم در آمد و  محروم آشناست و برای درمان این دردها و کاستی ها برنامه و همت بلندی دارد.

او با بیان اینکه اگر همت و جدیت  قاضی زاده هاشمی برای اجرایی کردن  طرح تحول سلامت نبود این  طرح در دولت یازدهم به ثمرنمی رسید، تاکید کرد:من  با قاطعیت  کامل می گویم  که پیگیری ها و  دلسوزی های دکتر هاشمی  نظام جامع سلامت را برای مردم به  ارمغان آورد و سبب شد که مردم محروم و کم در آمد پس از اجرای طرح تحول سلامت دیگر دغدغه پرداخت هزینه‌های دارو و درمان  بیمارانشان را نداشته باشند.


داریوش اسماعیلی: قاضی زاده هاشمی از موفق ترین وزرای کابینه دولت یازدهم است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با اعتدالگفت: به عقیده من قاضی زاده هاشمی یکی از بهترین وزرای کابینه  یازدهم بود و بحث سلامت در دوران وزارت او به خوبی سروسامان گرفت.

داریوش اسماعیلی نماینده سروستان ادامه داد: او هم شخصیتا فردی عزیز، بزرگوار، با اخلاق، صبور و با فکر و تدبیر است و هم توانست وزارتخانه بهداشت را در چهار سال گذشته تبدیل به یک وزارتخانه ای کند که حتی ریاست جمهوری هم می تواند تبلیغات خود را بر پایه موفقیت های این وزارت خانه عنوان کند.

اسماعیلی با تاکید بر اهمیت بحث سلامت در کشور تصریح کرد: بحث سلامت از موضوعاتی بود که در گذشته اصلا وضعیت مناسب و مطلوبی نداشته اما در دوران وزارت قاضی زاده هاشمی  سروسامان خوبی گرفت و او را به یکی از موفق ترین وزرای دولت در دوره یازدهم مبدل کرد.

وی با اشاره به یکی دیگر از نکات مثبت دوران وزارت او در دولت گذشته گفت: قاضی زاده از آن وزیرانی نبود که در تهران بنشیند و همه وقایع را از دور مدیریت کند بلکه او تقریبا در تمام دوران وزارت خود به تمام استان ها و شهرستان ها سفر داشته و همه اتفاقات را از نزدیک مورد بررسی و مدیریت قرارداده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با اشاره به اهمیت اجرایی شدن این طرح در حوزه سلامت کشور اذعان کرد: طرح تحول سلامت از طرح هایی است که می تواند به خوبی ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه این طرح یکی از بهترین طرح هایی بوده که تا به حال اجرایی شده، افزود: طرح تحول سلامت سبب شد تا از طرفی فشار بسیار زیادی که در حوزه سلامت بر روی مردم بوده، به خوبی برداشته شود و از طرفی دیگر فعالیت پزشکان در بیمارستان ها به خوبی متمرکز و اثربخش باشد.

اسماعیلی در پایان ابراز امیدواری کرد: به عقیده من قطعا او در این کابینه رای خواهد آورد و امیدوارم که با تعداد آراء بالا در این دوره از دولت حضور یابد.


صدیف بدری: قاضی زاده فردی جهادگر است 

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران، در گفتگو با اعتدال، قاضی زاده هاشمی را فردی توانمند و تلاشگر در حوزه بهداشت و درمان دانست و گفت:او یکی از موفق ترین وزرای کابینه دولت یازدهم است.

نماینده اردبیل ادامه داد: قاضی زاده هاشمی فردی متعهد و مسئولیت پذیر است که در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارای تخصص است.

وی افزود: او فردی جهادی و تلاشگر بوده و همواره در راه اداره وزارتخانه بهداشت تلاش بسیار کرده تا بتواند طرح تحول سلامت که تمامی زحمات طراحی و اجرای آن را به دوش کشیده، به اجرا درآورد.

بدری با اشاره به اشکالاتی جزئی در این طرح ادامه داد: این طرح با تمام موفقیت های خود نیز دارای اشکالاتی جزئی است اما با تمام کاستی های آن نمی توان چیزی از ارزش های این طرح کاست.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: می توان با تامین بودجه در این راستا از اشکالات این طرح کاست اما به صراحت می توان گفت قاضی زاده هاشمی فردی توانمند و تلاشگر در حوزه بهداشت و درمان می باشد که یکی از موفق ترین وزرای کابینه دولت یازدهم است.

او با تاکید مجدد بر اینکه قاضی زاده هاشمی یکی از نقاط قوت کابینه دولت دوازدهم است، اضافه کرد: اهمیت اجرایی شدن طرح تحول سلامت در بهبود بهداشت جامعه همواره مهم و اثرگذار بوده است که در این رابطه به خصوص اقشار متوسط و ضعیف جامعه به خوبی بهره لازم را برده اند.

بدری با تاکید بر اینکه دولت و مسئولین باید کمک کنند تا بحث تامین بودجه و منابع لازم برای ادامه این طرح وجود داشته باشد، اذعان کرد: در اجرای این طرح تعدادی از کارکنان درمانی بیمارستان ها از جمله پرستاران و کارکنان آزمایشگاه ها باید به نسبت زحمات خود از امکانات بهره مند شوند تا بتوان از کاستی های این طرح کاست و در آن بازنگری کرد.

نماینده اردبیل ادامه داد: قاضی زاده هاشمی با توجه به توانایی ها و تخصص لازم در ایفای جایگاه وزارت خانه به خوبی توانسته از پس مسئولیت های خود برآید و به عقیده من او در دولت آینده به احتمال بسیار زیاد حضور خواهد یافت و احتمالا از وزیرانی باشد که بیشترین رای را خواهد داشت.

او در پایان تاکید کرد: به عقیده من هیچکس در موقعیت مناسب و شایسته وزارت همچون قاضی زاده هاشمی وجود نداشته تا بتواند در دولت دوازدهم جایگاه وزارت را بر عهده گیرد و او انتخاب درست و به جایی برای بر عهده گرفتن مسئولیت های این وزارتخانه است.


پور بیگلری در ارزیابی کارنامه 4 ساله وزیر بهداشت: توجه ویژه به زیرساخت های بهداشتی نقطه قوت هاشمی است 

شهباز حسن پور بیگلری بارزترین نقطه قوت وزارت بهداشت را در موضوع واگذاری اختیارات به استانداران دانست و گفت: یکی از اقداماتی که او در وزارت بهداشت برای اولین بار دنبال کرد بحث واگذاری اختیار به استانداران بود.در این زمینه وزارت بهداشت کارنامه درخشانی دارد و با تفییذ اختیار به استانداران نظام سلامت را به صورت ریشه ای و دقیق تر از آنچه در گذشته اتفاق می افتاد دنبال کرد. 

 نماینده سیرجان در مجلس سپس به توجه  ویژه وزارت بهداشت به  زیرساخت های بهداشتی در کشور اشاره کردو افزود: وزارت بهداشت، در این چهار سال نشان داد به صورت جدی و مستمر به دنبال توسعه زیرساخت های بهداشتی است. این توسعه در قالب طرح تحول سلامت به صورت نظری عنوان شد و در عمل هم به خوبی دنبال شد. 

وی ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت تا حدود زیادی توانست رضایت مردم را در موضوعات درمانی و سلامت مخصوصا در مناطق محروم به دست آورد که با اجرای کامل آن می تواند رضایت صد درصدی مردم را داشته باشد. 

نماینده سیرجان تاکید کرد: یکی  دیگراز زیرساخت های درمانی  در دوره وزارت قاضی زاده هاشمی به ثمر رسید افزایش چندهزارتایی تخت های بیمارستانی در شهرهای مختلف بود. علاوه بر این زیرساخت های اورژانسی هم در دوره ایشان پیشرفت قابل توجهی داشته است. 

پور بیگلری تکریم ارباب رجوع  را از دیگر سیاست های قاضی زاده  هاشمی در وزارت بهداشت و بیمارستان ها  بر شمرد و ادامه داد: یکی از موفق ترین وزارت خانه ها در تکریم ارباب رجوع وزارت بهداشت بود، تا جایی که در این دوره اکثر مردم در جریان اقدامات وزارت بهداشت بودند و می توانستند این خدمات را به درستی لمس کنند. به طور کلی علی رغم مشکلات و موانع پیش رو، در دوران چهارساله وزارت ایشان خیرات و برکات زیادی به سلامت جامعه اضافه شد. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه پیشگیری هم به اندازه درمان در نظام سلامت جامعه اهمیت دارد، افزود:  انتظار می رود وزیر محترم بهداشت همان طور که در این دوره درمان را به صورت جدی پیگیری کردند به پیشگیری هم اهمیت دهند و با رویکرد مثبت نسبت به این حوزه و تغییراتی نسبت به بهداشت بتواند گام های اساسی و بهتری را در این وزارت خانه بردارد. 

پور بیگلری در پایان با اشاره به اینکه قاضی زاده هاشمی به صورت حتمی رای اعتماد نمایندگان را کسب خواهد کرد، افزود:  بنده او را وزیری شایسته، لایق و توانمند برای تصدی این وزارت خانه می دانم و حتما به عنوان موافق او خواهم بود و معتقدم که با رای بالا به عنوان وزیر انتخاب خواهند شد.

نظر بهارستان درباره وزیر پیشنهادی بهداشت

نماینده سپیدان: قاضی زاده هاشمی برای ارتقا نظام سلامت برنامه اساسی دارد 

علاالدین خادم ، در گفتگو با اعتدال، نماینده سپیدان طرح تحول سلامت را یکی از نقاط قوت کارنامه چهار ساله وزارت بهداشت دانست و گفت: طرح تحول سلامت یک برنامه اساسی برای ارتقا زیرساخت های سلامت جامعه است که اجرای آن به صورت قطعی برای نظام سلامت ضروری است.

نماینده سپیدان افزود: طرح تحول سلامت در مرحله اجرا توانست رضایت مردم را تا حدودی به دست آورد اما این کامل و کافی نیست و لازم است با حمایت از این طرح آن را به صورت کامل و جامع اجرا کرد.

به گفته او طرح تحول سلامت پتانسیل تامین سلامت جامعه به صورت کامل را داردو وزیر پیشنهادی هم برای ارتقا و به سرانجام رساندن آن برنامه اساسی دارد.

خادم همچنین  با اشاره به اینکه در سه بخش میت وان طرح تحول سلامت را حمایت کرد افزود: یکی از عرصه هایی که میتوانند به اجرای این طرح کمک کنند حمایت های تبلیغی و فرهنگی است که به وسیله آن مردم با این طرح بیشتر آشنا میشوند و خودشان به اجرای کامل آن کمک خواهند کرد.

 وی در ادامه افزود: کمک های مالی و بودجه ای مهم ترین بخش از حمایت های طرح تحول سلامت است که در این بخش دولت، مجلس و بالاخص بیمه ها در تامین اعتبارات برای پیشبرد طرح تحول نظام سلامت باید همکاری های لازمه را انجام دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره کارنامه چهار ساله وزیر بهداشت اضافه کرد: نقاط قوت زیادی در کارنامه حسن قاضی زاده هاشمی دیده می شود که از جمله آنها میتوان به همین طرح تحول سلامت اشاره کرد که به نظر من بارزترین نقطه قوت او است همچنین ارتباط خوبی که این وزیر با دولت دارد را می توان به عنوان یک نقطه قوت در کارنامه اش برشمرد.

او در پایان گفت: علاوه بر این وزیر بهداشت در طول فعالیت های خود، نیروهای توانمندی را به کار گرفت و این به دلیل توانمند بودن دکتر هاشمی در انتخاب افراد بر اساس شایستگی هایشان است به همین علت امیدوارم او با رای بالایی در مجلس به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شوند.


علی بختیاری: یکی از پارامترهای ارزشی دولت در بخش سلامت قاضی زاده هاشمی است

علی بختیاری، نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:به عقیده من یکی از پارامترهای ارزشی دولت در بخش سلامت قاضی زاده هاشمی است.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با ابراز خرسندی از حضور قاضی زاده هاشمی در کابینه دولت یازدهم اظهار کرد: به نظر من با یکی از وزرای موفق در بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روبه رو هستیم و به عبارتی دیگر یکی از پارامترهای ارزشی دولت در بخش سلامت قاضی زاده هاشمی است.

علی بختیاری با بیان اینکه بخش سلامت با حضور قاضی زاده در گوشه و کنار کشور رشد و پیشرفت چشمگیری بدست آورد، گفت:در این بخش ها به خصوص در مناطق محروم مردمی که به بیمارستانها ‌مراجعه می کنند دغدغه مالی و پولی نخواهند داشت.

نماینده بافت افزود:این یکی ازاقدامات بسیارخوب و ارزشمند در حوزه سلامت بوده که با وجود ضعف های موجود می توان با تامین امکانات مالی این بخش به کاهش مشکلات کمک کرد و پایدارسازی آن را میسر ساخت.

او با بیان اینکه یکی از نقاط قوت دولت در بخش سلامت وزارت بهداشت بوده، اضافه کرد:در دوران پیش از اجرایی شدن طرح تحول سلامت اگر فردی با بیماری جدی مواجه می شد، به نحوی که حتی خطر مرگ را برای او ایجاد می کرد،به دلیل مشکلات مالی قادر به درمان نبود اما امروزه این موضوع بسیار عادی و میسر است که فرد برای درمان بیماری خود به بیمارستان های دولتی مراجعه کند.

بختیاری با تاکید بر اینکه افراد بر اساس قانون نیز باید بتوانند از امکانات درمانی به صورت رایگان بهره‌مند شود، تصریح کرد:به عقیده من اکثریت نمایندگان مجلس برای انتخاب او در کابینه بعدی دولت نیز نظر مثبتی دارند.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش اذعان داشت:به عقیده من همانطور که آقای روحانی در انتخاب مجدد قاضی زاده در مقام وزارت بهداشت اهتمام ورزیده،می توان او را در این سمت شایسته و مناسب دانست و برای ادامه این راه تلاش کرد.


عضو کمیسیون اجتماعی :مجلس موافق رای اعتماد به وزیر پیشنهادی بهداشت است /شرایط رای آوری وزیر پیشنهادی بهداشت خوب است /نمایندگان کارشناسانه مباحث را مطرح کنند

ناهید تاج الدین، نماینده اصفهان در گفتگو با اعتدال، گفت :اتفاقاتی که در چهار سال گذشته در حوزه کاری قاضی زاده هاشمی ،وزیر بهداشت و درمان رخ داده است  قابل تقدیری است  به خصوص طرح تحول سلامت که یک اتفاق بسیار مبارکی است که در کشور ما رخ داد چرا که این طرح توانست پاسخگوی مشکلات مربوط به سلامت و مسائل بالینی جامعه باشد. 

او ادامه داد:البته نقدهایی هم به طرح تحول سلامت وارد است اما کم لطفی و  بی انصافی است اگر ما بخواهیم به طور کلی آن را را زیر سوال ببریم. قطعا هر طرحی که هر کدام از وزرای محترم به آن رورد پیدا می کنند بی اشکال نیست و آن هم با جلسات کارشناسی که گذاشته شود مشکلات آن مرتفع می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: مشکلاتی که این طرح دارد باید حل شود اما به طور کلی این طرح به مباحث بالینی مردم رسیدگی کرده است و مباحث بسیار خوبی هم در این حوزه افتاده است.

 تاج الدین با بیان اینکه  شرایط را برای  رای آوری قاضی زاده هاشمی است  گفت: جدای از بحث طرح تحول سلامت،  با روحیات و همت بالایی که آقای دکتر هاشمی دارند من حس می کنم او توانسته  که در زمینه های دیگر عرصه کاری اش هم بسیار موفق عمل کنند.

وی ادامه داد: هرچند که الان خیلی زود است که ما گزارشی از جو مجلس در باره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی  بدهیم. اما فضای مجلس موافق ابقای هاشمی در وزارت بهداشت و درمان است .

تاج الدین تصریح کرد که  درجلساتی  که از ۲۱ مرداد استارت آن زده شده  و وزاری پیشنهادی در کمیسیون ها حضور بهم می رسانند. هر کدام از وزرا  به فراکسیون های مختلف رفته و توضیحاتی را ارايه می دهند و پاسخگوی مطالبات نمایندگان هستند. در واقع  بعد از این جلسات است که ما می توانیم در مورد جو حاکم بر مجلس نظر بدهیم. اما ذهنیت من این است که شرایط آقای دکتر قاضی زاده هاشمی شرایط بسیار خوبی است و امیدوارم که او موفق شده و بتوانند این مسیری را که در چهار سال قبل استارت زدند پیگیر باشند و به آن نتیجه غایی و نهایی رسانده و ما ثمره نهایی آن در جامعه بیشتر حس کنیم. 

این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: در نهایت این نمایندگان مجلس و مردم هستند که باید پاسخگوی  مطالبات مردمی باشند. مردم در واقع مشکلات خود را به نمایندگان منتقل می کنند و آنها هم به نوعی با دسته بندی آنها با وزرای محترم کشور جلسه گذاشته و همان مباحث و مشکلات را در چه سطح کلان  و چه در حوزه خردتر مطرح می کنند. 

او افزود : من انتظار دارم  که نمایندگان نیز مباحثی را  که مطرح می کنند کارشناسی باشد. نه اینکه انتظار این را داشته باشند که وزاری محترم با دید غیر کارشناسی چیزی را مثبت جواب دهند تا رای اعتماد بگیرند. با دید تخصصی که در وزارتخانه بهداشت ودرمان  حاکم است امیدوارم نمایندگان نیز بتوانند با دست پر به حوزه خود برگردند و بگویند ما تلاش کردیم و به نتایجی رسیدیم. می شود خیلی از مشکلات حوزه را با پاسخگویی که وزاری محترم حل کرد که من این پتانسیل را در وزارت آقای دکتر می بینم.  

تاج الدینی افزود: البته این نکته را نباید فراموش کرد که قاضی زاده هاشمی در چهار سال قبل هم ارتباط خیلی خوبی را با نمایندگان داشتند و در همین مسایل حوزه به خوبی توانستند از پس قضایا بر بیایند، نمایندگان نیز به نوعی توانستند خوب در مباحت بالینی و بهداشتی حوزه خود بدرخشند. قدم های خوبی برای حل مشکلات برداشته شده است انشالله که این اتفاق خیلی پررنگ تر در چهار سال آینده که آقای دکتر در این مسند قرار می گیرند این اتفاق پررنگ تر رخ دهد.


نماینده سقز : بخشی از توفیقات دولت روحانی مرهون اقدامات وزیر بهداشت است/سفرهای استانی از مهمترین اقدامات وزیر بهداشت است/ضرورت ساماندهی طرح تحول سلامت 

محسن بیگلری، در گفتگو با اعتدال، اجرای طرح تحول سلامت را از برجسته ترین دستاوردهای مجموعه وزارت بهداشت در دولت یازدهم ارزیابی کرده و گفت : با اجرای طرح تحول نظام سلامت که در کارزارهای انتخاباتی نیز مورد توجه جدی شخص روحانی و دولت برای کسب آرای عمومی نیز بود، نگاه متفاوتی نسبت به این حوزه برای کسب رفاه عمومی، خصوصا در میان اقشار کم درآمد جامعه صورت گرفت که انصافا نباید از کنار آن به سادگی عبور کنیم.

بیگلری، نماینده سقز همچنین خاطرنشان کرد : شخص دکتر هاشمی به عنوان وزیر بهداشت در دولت یازدهم اقدامات جدی جهت کسب رضایت عمومی مردم انجام داد که بخشی از گرایش جامعه نسبت به ادامه دولت یازدهم با آرای بالا نیز به نوعی مرهون و مدیون این اقدامات تلقی می شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید به  اینکه سفرهای وزیر بهداشت به نقاط محروم دستاورد بی نظیری داشته است  و از مهمترین  اقدامات مدیریتی اوست.یادآور شد : هاشمی در طول دوران تصدی وزارتخانه بهداشت، از نزدیک در جریان عملکرد وزارتخانه متبوع خود بود و این مهم توسط او با سفرهای استانی و حضور در برخی شهرستان ها و حتی مناطق دورافتاده و دارای امکانات پایین صورت گرفت.

وی همچنین تاکید کرد : البته نباید از کنار زحمات زنگنه در وزارت نفت نیز گذشت، چرا که اگر تلاش ها و اقدامات مجموعه وزارت نفت پس از برجام جهت فروش بالای این منابع و ذخایر ملی نبود، اقداماتی نظیر طرح تحول سلامت نیزبه جهت کسری بودجه نمی توانست عرضه بروز و ظهور پیدا کند.

نماینده سقز در مجلس در ادامه با اشاره به لزوم ساماندهی این طرح در دولت دوازدهم نیز تصریح کرد : همانطور که اشاره کردم، این طرح جزو طرح های خوب پس از انقلاب در حوزه سلامت است که برای ادامه آن باید با ساماندهی و مدیریت بیشتر و متمرکزتر شاهد شکوفایی هرچه بالاتر حوزه سلامت مردم باشیم. چرا که ساماندهی و مدیریت طرح می تواند از هدررفت منابع و امکانات در راستای آن جلوگیری کند.

وی در پایان نیز با اشاره به فضای مثبت مجلس نسبت به شخص هاشمی در وزارت بهداشت برای تصدی مجدد این وزارتخانه در دولت دوازدهم توسط ایشان عنوان کرد : در جلساتی که با دکتر هاشمی برای بررسی عملکرد وزارت بهداشت داشتیم، مباحث خوبی مطرح شد و راهکارهای خوبی نیز توسط وزیر پیشنهادی به سمع و نظر نمایندگان مردم رسید و یا این همه بنده فضای عمومی مجلس زا نسبت به ایشان بسیار مثبت می دانم و معتقدم که وزیر بهداشت دولت یازدهم با آرای بالای 200 نماینده مردم در کرسی این وزارتخانه در دولت دوازدهم قرار خواهد کرد .


جعفرزاده ایمن آبادی:  وزارت بهداشت با طرح تحول سلامت به داد مردم رسید/وزیر پیشنهادی بهداشت رای بالایی می آورد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با اعتدال، با اشاره به طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از مهمترین اقدامات مجموعه دولت یازدهم در یاری رسانی به مردم و اقشار ضعیف جامعه ، گفت : برنامه جامعه طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از برجسته ترین اقدامات و دستاوردهای دولت یازدهم توسط وزارت بهداشت و شخص دکتر هاشمی در حالی از ابتدا در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت که در دولت های نهم و دهم متاسفانه به دست فراموشی سپرده شده بود . 

نماینده رشت تصریح کرد : دولت روحانی با در دستور کار قرار دادن این طرح توانست حوزه نظام سلامت را ارتقا بخشیده و حقیقتا به داد مردم و اقشار کم درآمد جامعه برسد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد : البته که باید به این مهم اشاره کنم که دیکته نانوشته غلط ندارد و هر طرحی در هر سطحی خالی از ایراد و خطا نیست. این طرح نیز همانطور که به شخص وزیر نیز گفته ام، ایراداتی از نظر نمایندگان مردم داشته که با مدیریت و ساماندهی مناسب توسط وزارت بهداشت مرتفع خواهد شد تا شاهد انسجام بیشتری در ادامه روند اجرای آن باشیم.

وی افزود : یکی از ایراداتی که می توان متوجه آن دانست، لزوم پایدار کردن منابع و کاهش فاصله طبقاتی در کادر درمانی کشور است که به طور مشخص باید تلاش شود تا میزان ارتفاع بین درآمد پزشکان و پرستاران در راستای اجرای این طرح کلیدی هرچه بیشتر کاهش پیدا کند.

ایمن آبادی ادامه داد : به هر جهت در حال حاضر بالغ بر 7 ملیون نفر در جامعه ایران فاقد هرگونه بیمه هستند که می توان با کارشناسی منصفانه و نه مغرضانه طرح تحول سلامت، نسبت به حل این مشکل و سایر مسائل در کشور اقدام کرد . 

وی در پایان نیز ضمن اشاره به رویکرد مثبت نمایندگان مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان تاکید کرد : اکنون با توجه به اقدامات ارزنده شخص دکتر هاشمی در مجموعه وزارت بهداشت، جو عمومی مجلس نسبت به او بسیار مثبت است و به اعتقاد من این وزارتخانه، وزیری با آرای بالای نمایندگان ملت را در مسند مدیریت خود دردولت دوازدهم خواهد


فاطمه ذوالقدر : وزارت بهداشت بهترین تعامل را با مجلس داشته است

سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده تهراندر گفتگو با اعتدال، با مثبت ارزیابی کردن مجمعه اقدامات و عملکرد وزارت بهداشت در دولت یازدهم اظهار کرد : مجموعه این وزارتخانه در کل عملکرد مطلوب و مثبتی داشته که خروجی آن در جامعه بسیار مشهود و ملموس است.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد : پیگیری جدی مطالبات مردم در حوزه سلامت بخصوص در مناطق دورافتاده و محروم از دستاوردهای قابل توجهی است که بر هیچ یک از نمایندگان پوشیده نیست. در این راستا سفرهای استانی و شهرستانی شخص وزیر بهداشت بسیار کارآمد و موثر بود و گشایش های خوبی را در حوزه سلامت مناطق محروم در طول تصدی این وزارتخانه از دولت یازدهم شاهد بودیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد : در طول دولت یازدهم، وزارت بهداشت و درمان انصافا تعامل خوبی با مجلس داشته و معاونت پارلمانی این وزارتخانه همواره با نمایندگان مردم در ارتباط بوده است. همچنین وزارت بهداشت در انعکاس مشکلات سلامت مناطق مختلف کشور پیشقدم بوده که نمی توان به سادگی از کنار این اقدامات مثبت عبور کرد.

وی افزود : از دیگر اقدامات مفید وزارت بهداشت در چهار سال گذشته، افزایش چندهزارتایی تخت های بیمارستانی در مناطقی است که بعضا حتی یک تخت درمانی نیز پیش از این در آن وجود نداشته و موجب رضایتمندی مردم شده است.

ذوالقدر ادامه داد : همچنین پیشرفت 70 تا 80 درصدی برخی پروژه ها و طرح های عمرانی حوزه سلامت در دوره تصدی شخص دکتر هاشمی در وزارت بهداشت صورت گرفت و امیدوار هستیم که ااین روند پرشتاب در یاری رسانی به مردم در ادامه با سرعت بیشتری صورت بگیرد . 

نماینده تهران در مجلس دهم یادآور شد : طی جلسه ای که ما در فراکسیون امید مجلس با دکتر هاشمی داشتیم، مشکلات برخی بیماری های بیماران خاص مطرح شد که ایشان از پیش بینی بودجه جداگانه برای این مهم خبر دادند و امیدواریم با تخصیص آن توسط دولت در بودجه این مسئله نیز مرتفع شود تا شاهد آسایش این قشر از جامعه باشیم.

وی گفت : تکریم ارباب رجوع و توجه به مراجعین مراکز درمانی و بیمارستانی در دولت یازدهم مورد توجه جدی قرار گرفت که می تواند در دروه دوازدهم نیز ادامه داشته باشد.

ذوالقدر در پایان خاطرنشان کرد : رویکرد بسیار مثبتی نسبت به دکترهاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت دولت دوازدهم در مجلس وجود دارد که پیش بینی و ارزیابی بنده، آرای بالای او برای تصدی این سمت توسط نمایندگان مردم خواهد بود.


حمید بنایی: قاضی زاده با کسب حداکثر آراء در کابینه دوازدهم حضور می یابد/مجموع  عملکرد  قاضی زاده  مثبت است 

حمید بنایی، نماینده گناباد و بجستان در گفتگو با اعتدال،گفت: قاضی زاده هاشمی فردی عمل‌گرا و جهادی است که همواره در فضایی خارج از سیاست به مدیریت فضای سلامت جامعه پرداخته است.

بنایی باابراز خرسندی از حضور قاضی زاده در کابینه دولت یازدهم ادامه داد: آقای قاضی زاده هاشمی فردی عمل‌گرا و جهادی است که در تمام دوران وزارت خود هیچ گاه وارد فضای سیاسی نشده و همواره در فضایی خارج از سیاست به مدیریت فضای سلامت جامعه پرداخته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نیز از ضعف هایی در این راه برخوردار بوده است، ادامه داد: امیدوارهستیم این ضعف ها در دولت دوازدهم برطرف شود، جایگاه مردم دراین طرح بیشتر شود و به گسترش بیمارستان ها و مراکز درمانی در مناطق محروم منجر شود.

او با اشاره به اینکه عملکرد آقای قاضی زاده هاشمی در مجموع مثبت بوده، اضافه کرد: همان طور که آقای روحانی نیز تایید کردند، قاضی زاده در طول این مدت فعالیت در وزارتخانه بیشترین سفرها و فعالیت عملیاتی را داشته است.

نماینده گناباد و بجستان با بیان اینکه قاضی زاده این توانایی را دارد که بیشتردر دولت بدرخشد، تصریح کرد: او می تواند مشکلات مردم به خصوص مناطق محروم کشور را در حوزه سلامت برطرف نماید و امیدواریم دولت در این راستا بتواند منابع لازم را فراهم کند.

وی افزود: طرح تحول سلامت در حوزه تامین تجهیزات بیمارستان ها و حل مشکلات درمانی مردم بسیار موثر بوده است. تامین داروهای لازم، تجهیزو ساخت بیمارستان ها از جمله اقدامات این طرح بود.

بنایی ضمن ابراز امیدواری از افزایش منابع طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم گفت: برگزاری جلسات فراکسیون ها، کمیسیون ها و مجامع در خصوص وزرای پیشنهادی این گونه نشان می دهد که آقای قاضی زاده هاشمی از تعداد آراء بالایی برخوردارشوند و با کسب حداکثر آراء مسئولیت این وزارت خانه را به عهده گیرند.


محمد اسماعیل سعیدی: توسعه زیرساخت های سلامت از دستاوردهای مهم وزارت بهداشت است/ ادامه طرح تحول سلامت منجر به رضایت مندی مردم می شود

محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با اعتدال، با شایسته تقدیر دانستن عملکرد وزارت بهداشت در دولت یازدهم و تلاش های شخص هاشمی در مسند مدیریت این وزارتخانه گفت : انصافا وزارت بهداشت در طول چهار سال گذشته اقدامات ارزنده ای را در حوزه توسعه زیرساختی سلامت در مناطق مختلف کشور از منطقه های دورافتاده تا بخش های محروم جامعه ترتیب داده است که باید به آن توجه داشته باشیم تا با ادامه این روند به محرومیت زدایی در حوزه سلامت کمک شود.

نماینده تبریز تصریح کرد : مشخصا در طرح تحول نظام سلامت، قدم های بزرگی در زمینه یاری رسانی به طبقه محروم جامعه از خدمات سلامت برداشته شد که بسیار مفید بود. در این زمینه خدمات اورژانس در حوزه خدمات رسانی سلامت دچار هم افزایی و دستگاه های مختلف شده و تحول خوبی در راستای توسعه آن صورت گرفت.

وی افزود : قشر آسیب پذیر جامعه با اجرای طرح تحول نظام سلامت توانست به امکانات و حقوق حقه خود در این بخش تا حدود قابل توجهی دست پیدا کند که این امر می تواند در ادامه با تداوم آن به رضایتمندی هرچه بیشتر مردم منجر شود.

سعیدی خاطرنشان کرد :هر طرحی در جای خود دارای اشکالات و ایراداتی بوده و هست و نمی توان هیچ طرحی را بری از خطا دانست . با این حال باید در نظر داشته باشیم که امر مهم در این میان، حرکت طرح تحول نظام سلامت به سوی اصلاح ایرادات و کاستی های آن است و ان شاالله همانطور که وزیر پیشنهادی محترم نیز از مسائل مورد اشاره بنده مطلع هستند، نسبت به حل و فصل آن اقدامات جدی در آنیده نزدیک صورت بگیرد.

نماینده تبریز یادآور شد : دیگر نقطه مثبت در کارنامه دکتر هاشمی در وزارت بهداشت دولت یازدهم، سفرهای مداوم ایشان به مناطق مختلف کشور بود که این مهم به خوبی توانست در راستای محرومیت زدایی در مناطق آسیب پذیر استانها ایفای نقش کند. امری که با افزایش و حتی ایجاد تخت های بیمارستانی متعدد در محروم ترین مناطق یادگار برجسته ای از خود برجای گذاشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد : در حال حاضر جو عمومی مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت بسیار مثبت تلقی می شود و امید داریم شخص دکتر هاشمی برای ادامه فعالیت های مثبت خود در حوزه سلامت موفق به کسب آرای بالایی از سوی نمایندگان ملت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری