کد خبر: ۱۸۰۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
کسانی که در چند روزاخیر به بهانه انتصاب آقای سید احمد عراقچی عضو هیأت مدیره سازمان بورس و همچنین معاون اجرایی این سازمان به سمت معاون ارزی بانک مرکزی انگشت اتهام را به سوی دکتر سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای نشانه رفته اند.چه هدفی را دنبال میکنند ؟ 

این در حالی است که سیداحمد عراقچی که پیشتر رتبه اول کارشناسی ارشد رشته اقتصاد نظری را در کشور به دست آورده و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت مالی از دانشگاه های نیویورک فارغ التحصیل شده و سوابقی همچون عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران (ایفیک) . عضو هیئت مدیره و معاون اجرایی بورس ، مدیرعامل کارگزاری بورس، عضو غیرموظف هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران در وزارت اقتصاد، مشاور رئیس کل بانک مرکزی و دبیر شورای پول و اعتبار در کارنامه خود دارد. 

خانواده عراقچی از سابقون عرصه اقتصاد واز معتمدین قدیمی بازار  هستند و بنیاد مرحوم عراقچی امروز بعد از سالها فعالیت مانند نگینی میدرخشد . برادر بزرگتر اقای دکتر سید عباس عراقچی  بیش از ۲۵ سال در هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عضو است . برادر دیگر اقای عراقچی بیش از بیست سال است رئیس اتحادیه صادر کنندگان فرش دستباف ایران است .زمانی که مذاکراتی در بین نبود که عراقچی عضو ارشد تیم ان باشد .  ایا اینها را باید مرتبط با عضو محجوب  متخصص و توانمند و به فرموده مقام معظم رهبری [فرزند با ایمان . . امین .غیور .شجاع و متدین ]دانست؟ انتصاب یک فرد که حالا به طور اتفاق از منصوبین ایشان باشد چه ارتباطی به ایشان دارد ؟.کسانی که سید عباس عراقچی را میشناسند مطمئنا گواهی خواهند داد که این فرد محجوب کسی نیست که سفارش کسی را به کسی بکند .  اصولا توسل به دروغ برای تخریب ایشان نمیتواند هدف کوچک و معمولی داشته باشد . مثلا ادعا میکنند سید احمد عراقچی با سه سال سابقه کار به این سمت منصوب شده ! یعنی این شخص با داشتن تحصیلات عالیه از بهترین دانشگاه ایران تا ۳۵ سالگی بیکار بوده ؟ و حالا با ۳۸ سال سن به معاونت بانک مرکزی منصوب شده ؟! در بانک مرکزی که خودش در انجا مدیر کل بوده !

این تخریب ها در شرایطی صورت می گیرد که دکتر عراقچی و تیم مذاکره کننده در سفر کاری در ژاپن به سر می برد و طی دیدارهایی با معاون نخست وزير ژاپن و وزير دارايي ژاپن،اقدامات مهمی را در راستای آزادسازی اموال این ملت پیگیری میکند . و این دقیقا در شرایطی است که مقامات این کشور حمایت خود را از برجام و توسعه و ارتقاء همکاری های اقتصادی با ایران  اعلام کردند. در چنین شرایطی از نظر دیپلماسی تخریب کنندگان  به دنبال چه هدفی هستند ؟و چه انگیزه ای دارند ؟و اصولا چه سناریویی را در سر می پرورانند ؟

در اصول دیپلماسی تیم مذاکره کننده را می توان سرداران  جنگی یک کشور دانست که در میدان دیپلماسی می جنگند حالا از خیمه خودی به انها شلیک کردن چه مفهومی دارد ؟  براستی تخریب کنندگان  در این شرایط هم گام با کسانی که به دنبال تخریب و منزوی کردن ایران در عرصه بین المللی هستتد گام بر نمی دارند.؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری