کد خبر: ۱۸۰۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
امروز در حالی مراسم تحلیف دومین دوره ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که برخی از چهره های نظام علیرغم اینکه برای حضور در این مراسم دعوت شده بودند، حضور نداشتند.
مراسم تحلیف حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی هفتمین رییس جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات و شخصیت های کشوری ولشگری و قریب 100 هیات بلند پایه خارجی و بین المللی از کشورهای مختلف جهان دقایقی پیش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
به گزارش اعتدال، علیرغم حضور برجسته مقامات عالی رتبه داخلی و خارجی در این مراسم، برخی از چهره های نظام با وجود اینکه برای حضور در این مراسم دعوت شده بودند، حضور نداشتند.

در این میان می توان به عدم حضور آیت الله موحدی کرمانی، رییس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار عزیز جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیدابراهیم رییسی، تولیت آستان قدس رضوی و رقیب رییس جمهور منتخب در انتخابات ریاست جمهوری، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و رقیب رییس جمهور منتخب در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد. 

هم چنین علی لاریجانی ریاست مجلس در آغاز به کار جلسه رسمی مجلس تعداد نمایندگان حاضر را 254 نفر اعلام کرد که با توجه به اینکه تعداد کل نمایندگان مجلس  290 نفر است، 36 نماینده در این مراسم غایب بودند.

ضمن اینکه همچنین هیچ یک از روسای جمهور سابق در مراسم حضور نداشتند.

 سردار محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارالله در پاسخ به سؤالی درباره چرایی عدم حضور سرلشکر جعفری در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی، گفت: آقای جعفری فرمانده محترم سپاه در همایش فرماندهان سپاه‌های استانی در مشهد هستند که متاسفانه به دلیل تاخیر در پرواز، موفق نشدند در مراسم تحلیف در تهران حضور داشته باشند.

وی گفت: حضور در مراسم تحلیف در برنامه آقای جعفری بود اما متاسفانه ایشان همانند دیگر فرماندهان نظامی موفق به حضور در این مراسم نشدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: