کد خبر: ۱۸۰۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
کابینه معرفی نشد؛
مراسم تحلیف دوازدهمین رییس جمهور جمهوری اسلامی در مجلس شورای اسلامی آغاز شد./ روحانی:ملتی که بیش از ۴۱ میلیون رأی در صندوق دارد هرگز در بن بست قرار نمی گیرد/ دولت دوازدهم دولتی مصلح است./ دولت دوازدهم می‌خواهد معتدل باشد؛ نه با هر پرخاشی بترسد و نه با هر هیجانی برآشفته شود/ جمهوری اسلامی حاکمیت دوگانه ندارد / برجام نمونه ای از وفاق ملی در ایران است
مراسم تحلیف حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی راس ساعت ۱۷ امروز (شنبه) در مجلس شورای اسلامی آغاز شد. 

به گزارش اعتدال، در مراسم تحلیف علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به ایراد سخن خواهند پرداخت. بعد از آن روحانی با حضور در پشت تریبون و براساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد کرده و سوگندنامه‌ای را امضا می‌کند و در نهایت نیز مراسم بعد از سخنرانی دوازدهمین رییس جمهور به پایان خواهد رسید.


تمبر یادبود مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از تمبر یادبود این مراسم رونمایی شد.


مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

مشروح دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر


پایان مراسم تحلیف روحانی بدون معرفی کابینه دوازدهم

 پس از سخنان رئیس جمهور ، لاریجانی، ریاست مجلس شورای اسلامی خطاب به میهمانان این مراسم و سران کشورهای خارجی ، سخنان کوتاهی ایراد کرد .

علی لاریجانی در پایان مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس‌جمهور دوره دوازدهم جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای اولین بار است که این تعداد از روسا و نمایندگان کشورهای خارجی برای مراسم تحلیف حضور به عمل آورده‌‌اند، گفت: از همه مهمان‌های داخلی و خارجی تشکر می‌کنم. امروز برای فعالیت‌های اقتصادی ما این حضور شما ارزشمند است که نشانگر این است که علاقه‌مند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستید. 

او افزود: ما در آینده به این همکاری افتخار می‌کنیم و اعتقاد داریم که وسیله‌ساز صلح در منطقه هستیم. امیدواریم دولت آینده همکاری و توانایی این کار را داشته باشد و در روزهای آینده با معرفی کابینه و نفس جدید کارهای خود را پیش ببرد.

لاریجانی در انتها با اعلام اینکه جلسه رسمی خاتمه یافته است گفت: جلسه آینده علنی مجلس روز سه‌شنبه آتی است.

در ساعت 6 عصر جلسه دوازدهمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران پایان یافت .

پس از پایان این مراسم ، سران قوا به همراه میهمانان حاضر در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری عکس یادگاری گرفتند


سخنرانی حسن روحانی، رئیس جمهور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم آغاز شد 

سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور منتخب، در مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس جمهور ایران اسلامی با حضور  ۱۲۰۰ مهمان داخلی و خارجی آغاز شد.

دولت دوازدهم می‌خواهد معتدل باشد؛ نه با هر پرخاشی بترسد و نه با هر هیجانی برآشفته شود

 حسن روحانی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که امروز (شنبه، 14 مردادماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بعد از ادای سوگند در صحن علنی مجلس به ایراد سخنرانی پرداخت.

روحانی در ابتدای سخنان خود گفت :ملت بزرگ و شریف ایران، مهمانان ارجمند، رؤسای محترم جمهور، نخست وزیران، معاونین رئیس جمهور، رؤسای مجالس، وزرای خارجه و نمایندگان ویژه کشورهای دوست و سازمان های بین المللی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای محترم شورای نگهبان، رؤسای محترم قوای مقننه و قضائیه، رئیس و اعضای محترم دفتر مقام معظم رهبری، یادگار امام(ره) و اعضای محترم بیت امام راحل(ره)، فرماندهان نیروهای مسلح و همه مسئولان محترم کشوری و لشگری، خانم ها و آقایان در آغاز سخن یاد بنیانگذار انقلاب اسلامی و همه شهدای عزیز و جانبازان و آزادگان سرافراز را گرامی می دارم و در برابر عظمت آنها سر تعظیم فرود می آورم که عزت و شرف امروز ما مرهون رشادت های آن عزیزان است.

وی ادامه داد:ایام ولادت حضرت امام رضا(ع) را تبریک گفته و از خداوند می خواهم با توجهات حضرت ولیعصر(عج) و به برکت این ایام خجسته، دولت و ملت ما را مشمول برکات واسعه خود قرار دهد.

روحانی همچنین تصریح کرد:امروز 14 مرداد است و 111 سال پیش در چنین روزی ایران تازه ای از میان آشفتگی های فراوان سر برآورد و حماسه ای نو آفرید. نهضت مشروطیت ایران به عنوان نخستین قیام ملی مردم خاورمیانه پیروز شد و دو مفهوم بنیادین حکومت قانون و حاکمیت ملی را برای ملت و دولت ما به ارمغان آورد و در واقع نخستین قیام ملی مردم آسیا برای آزادیخواهی در این قاره کهن بود.

رییس جمهور دوازدهم همچنین تصریح کرد: از آن روز تا به امروز 111 سال گذشته و برنامه مشروطیت برای محدود کردن اختیارات پادشاهان ایرانی با فرازونشیب فراوان روبرو شد که در نهایت متأسفانه به انحراف کشیده شد و ملت ایران برای برپا داشتن اصول آزادی، حکومت قانون، حاکمیت ملی و اعتقادات خود فداکاری های فراوانی کرد و در نهایت انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

وی ادامه داد:اکنون قریب به 40 سال از استقرار اسلامیت و جمهوریت در میهن ما می گذرد و امروز دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود و از آن زمان تا کنون عالی ترین مقام اجرایی کشور با رأی مستقیم تک تک شهروندان انتخاب می شود.

روحانی تصریح کرد : مردم آگاه و هوشیار ایران با خلق حماسه اردیبهشت و مشارکت کم نظیر در انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر به روشنی سخن گفته و نظرات خود را با صراحت اعلام کردند. آنها با زبان رأی خود گفتند چه می خواهند و چه نمی خواهند و با رأی اعتماد مجدد و معنادار خود رویکرد و راهی را انتخاب کردند که 4 سال در معرض آزمون و نقد و ارزیابی همگان قرار داشت.

رییس جمهور دوازدهم همچنین گفت :ا ز این پس ما باید پاسخگوی شور و شعور مردمی باشیم که به کشور، نظام و دولت اعتبار و حیثیت اعتماد مجدد کردند. رأی مردم حادثه نبود بلکه حاصل بلوغ اجتماعی بود و باید در آن دامنه تغییرات و دایره خواسته های جامعه ایران را دید و دستگاه اجرایی را به رنگ آن نیازها و خواسته ها درآورد.

وی ادامه داد: منتخب ملت باید به درستی بداند که از میان چه خواسته هایی برآمده و چه عهدی با مردم دارد که باید تا پایان به برنامه و وعده های خود وفادار بماند. گرچه مسئولیت من برخاسته از آرای اکثریت مردم است اما امروز به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران مکلف به استیفای حقوق و مصالح همه مردم هستم و انجام این تکلیف بدون همراهی و همکاری همه ارکان نظام و حضور و مشارکت آحاد ملت میسر نخواهد بود.

دولت دوازدهم می خواهد دولتی معتدل و مصلح باشد

روحانی خاطر نشان کرد :این دولت می خواهد دولتی معتدل باشد که نه با هر پرخاشی بترسد و نه با هر هیجانی برآشفته شده و بجنگد. ما دولتی مصلح هستیم که در سیاست داخلی و خارجی که صلح را بر جنگ و اصلاح را بر جمود ترجیح می دهیم. ما همواره آماده دفاع از ملت خود بوده و دفاع را صرفا با سلاح ممکن نمی دانیم بلکه پشتیبان نیروهای مسلح خود هستیم اما بزرگ ترین سلاح ما رأی ملت ما است، ملتی که بیش از 41 میلیون رأی در صندوق دارد هرگز در بن بست قرار نمی گیرد.

جمهوری اسلامی حاکمیت دوگانه ندارد / برجام نمونه ای از وفاق ملی در ایران است

روحانی تصریح کرد :این رأی نه تنها پشتوانه دولت و مجلس بلکه پشتوانه ارتش و سپاه نیز هست و در کشور ما حاکمیت دوگانه ای وجود ندارد، صلح ما به سلاح ما متکی است و برجام نمونه ای از وفاق ملی در ایران است و بی شک بدون پشتوانه رأی ملت و حمایت مقام معظم رهبری و هماهنگی مجلس و دولت با مردم برجام به فرجامی نمی رسید و ادامه نمی یافت.

وی افزود: جهان بداند هرگونه نقض تعهدات در معاهده بین المللی با واکنش یکپارچه ملت ایران مواجه می شود لذا باید بپذیریم نیازمند درک مشترک و توافق عملی بر سر مسائل، مصالح و فرصت های ملی هستیم و روی آوردن به تفاهم ملی ضرورتی تاریخی دارد و باید بدانیم همه ما در این دریای طوفانی یک کشتی و یک کشتیبان داریم و باید با پشتیبانی ملت و سربلندی ایران اسلامی با هم تلاش کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: مردمسالاری دینی تنها دستاورد نظام جمهوری اسلامی نبوده و این نظام به توفیقات بزرگ دیگری نیز دست یافته است. توفیقاتی همچون استقلال کشور، امنیت بی نظیر، اقتدار نیروهای مسلح و توسعه توان دفاعی، نفوذ قابل توجه در قلوب مردم منطقه که حاصل پایداری ما در سیاست حمایت از مظلوم و هزینه دادن در راه آن بوده و همچنین ارتقای موقعیت کشور در نظام بین المللی که نتیجه پیروی از اصول حکمت، عزت و مصلحت در سیاست خارجی بوده است.

روحانی همچنین تاکید کرد : باید به هوش باشیم که حفظ دستاوردها و استمرار توفیقات مستلزم برخورداری از اقتصاد قوی و پویا در عرصه جهانی و منوط به توسعه علمی در کشور است که در چهار دهه گذشته پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده و سرمایه گذاری های زیادی در زیرساخت ها انجام شده است و در بسیاری از مناطق محروم و دوردست بهبودهای قابل توجهی در استانداردهای زندگی مردم ایجاد شده و فاصله فقیر و غنی به طور معناداری نسبت به ابتدای انقلاب کاهش یافته است.

سطح آموزش و بهداشت از استانداردهای مناسبی نسبت به کشورهای دنیا برخوردار است

وی ادامه داد: امروز سطح آموزش و بهداشت از استانداردهای مناسبی نسبت به کشورهای دنیا برخوردار است. در ادامه دستاوردهای سال های پس از انقلاب، دولت یازدهم تحولات زیادی در عرصه های مختلف ایجاد کرده که از آن جمله، بازگشت ثبات اقتصادی به بازارهای مختلف به ویژه بازار ارز، کاهش نرخ تورم به تورم تک رقمی، رشد اقتصادی از منفی به رشد کم سابقه دو رقمی در سال گذشته و دستیابی به اشتغال سالانه بیش از 600هزار شغل در این دولت است.

با بیمه همگانی امروز همه ایرانیان تحت پوشش بیمه درمانی هستند

رییس دولت دوازدهم خاطر نشان کرد : افزایش تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز و بازپس گیری سهم ایران در جهان و جهش در تولید گاز و تکمیل زنجیره ارزش افزوده نفت در کشور است. در حوزه رفاه نیز گام های بزرگی در جهت حمایت از اقشار کم درآمد برداشته شده و با بیمه همگانی امروز همه ایرانیان تحت پوشش بیمه درمانی هستند از سوی دیگر با اجرای طرح سلامت سهم پرداختی از سوی مردم در هزینه های درمانی کاهش داشته است.

تحول وضعیت ارتباطات و اینترنت در دولت یازدهم

روحانی در تشریح دستاوردهای دولت یازدهم نیز گفت : در حوزه ارتباطات تحولات در زیرساخت ایجاد شد که دسترسی به اینترنت پرسرعت بیش از 10 برابر شده که این دسترسی نقش مهمی در توسعه کسب و کار داشته است. سند حقوق شهروندی تنظیم شد و دولت دوازدهم ادامه همین کار را در دستور کار قرار داده اما با تمام دستاوردها کشور ما همچنان با مشکلات بزرگی مانند بیکاری جوانان، بحران آب، وضعیت آلودگی هوا و موارد دیگر دست و پنجه نرم می کند.

از ابتدای دولت یازدهم مسیر 8 ساله را برای انجام اصلاحات طراحی کردیم 

وی تاکید کرد : برنامه محوری دولت دوازدهم مبتنی بر شعار آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت است و از ابتدای دولت یازدهم مسیر 8 ساله را برای انجام اصلاحات طراحی کردیم تا در سال 4 ابتدایی به ثبات اقتصادی دست پیدا کرده و با کشورهای دیگر تعامل پایدار داشته باشیم که به عنوان پیش نیاز بوده است.

مسائل فرعی و جنجال های سیاسی ما را از مسائل اصلی کشور باز نمی دارد

روحانی خاطر نشان کرد : دولت همچنین برای همکاری این مهم به سوی تمام ارکان دست خود را دراز می کند و امروز مردم شریف و صبور ما از همه ما انتظار دارند که نشان دهیم می توانیم علیرغم اختلاف نظرها، حول تشخیص مسائل اصلی کشور  و یافتن راه حل برای آنها همفکری کرده و با سازوکارهای موجود و با هدایت رهبری معظم انقلاب به یک اتفاق نظر برای سیاستگذاری و اقدام دست یافته و نشان دهیم که مسائل فرعی و جنجال های سیاسی ما را از مسائل اصلی کشور باز نمی دارد.

جمهوری اسلامی ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود

وی ادامه داد: از سوی مردم و مسئولان کشور به صراحت اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود اما در مقابل بدعهدی های آمریکا نیز ساکت نمی نشینیم. ملت ایران احترام را با احترام و تهدید و تحریم را با اقدام متناسب و استقامت و مقابله به مثل پاسخ می دهد.

می توانیم تجربه برجام را به یک الگو در روابط بین الملل تبدیل کنیم

رییس دولت دوازدهم تاکید کرد : اعلام می کنیم می توانیم تجربه برجام را به یک الگو در روابط بین الملل تبدیل کنیم و از این استثنا قاعده ای بسازیم که آنها که قصد پاره کردن برجام را دارند بدانند با این کار طومار عمر سیاسی خود را پاره خواهند کرد و جهان این بدعهدی آنها را فراموش نمی کنند.

وی تصریح کرد : آنها که خود را جزء بازدارندگان برجام می دانند می توانند در صف بهره برداری قرار گرفته و به اشتباهات پایان دهند. بیایید از مادر مذاکرات رونمایی کنیم. مذاکراتی بزرگ بر سر جهانی که در آن کشوری مثل ایران برج بلند دموکراسی است که برجی است که 111 پله دارد و از 111 سال پیش تا کنون.

روحانی خاطر نشان کرد : مهمانان گرامی، ایران امن و مردمسالار با سرمایه های عظیم انسانی و طبیعی و موقعیت ویژه جغرافیایی آماده همکاری با کشورهای شما در پیشبرد منافع مشترک است. همکاری ما علیه هیچ کشوری نیست و به صلح و ثبات و امنیت در منطقه و جهان کمک می کند. امیدوارم این مراسم و حضور معنادار شما رهبران و مسئولان عالیرتبه از سراسر جهان آغازی دوباره برای گسترش هرچه بیشتر پیوندها در جهت منافع مردم و ثبات و آرامش در منطقه و جهان باشد.

رییس جمهور دوازدهم همچنین گفت : در پایان اقامتی خوش و خاطره انگیز در کشور عزیزمان ایران برای همه شما مهمانان گرامی آرزومندم./


ادای سوگند حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی

امروز (شنبه، 14 مرداد) حسن روحانی در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی ایران در صحن علنی مجلس سوگند یاد کرد.

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

متن سوگند رییس جمهور منتخب ملت به شرح زیر است:

بسم‏‌الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏
«من‏ به‏ عنوان‏ رئیس‏‌جمهور در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد می‏‌کنم‏ که‏ پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشم‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت‌هایی‏ که‏ برعهده‏ گرفته‏‌ام‏ به‏ کار گیرم‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هرگونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزم‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏، حمایت‏ کنم‏. در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشم‏ و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارم‏.»


آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آغاز سخنرانی آملی لاریجانی در مراسم تحلیف رییس‌جمهور/ ایران علیرغم تهدید، سکان‌دار مردم‌سالاری دینی در جهان است

رییس‌قوه‌قضاییه تاکید کرد: ایران از جمله کشورهای بزرگ جهان است که علی رغم تهدید، سکان دار مردم سالاری دینی در جهان است.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در مراسم تحلیف رییس جمهور در صحن علنی مجلس، با یاد کردن از امام خمینی و ارواح طیبه شهدا و آرزوی طول عمر برای رهبری و تشکر از حضار و مهمانمان خارجی و سفرا که در این مراسم حضور یافتند، گفت: تولد امام رضا (ع) را تبریک و تهنیت می‌گویم و برخود لازم می‌دانم از حضور بیش از ۴۰ میلیون مردم در انتخابات ریاست جمهوری که جمهوریت نظام را به رخ جهانیان کشاندند و به دشمنان نشان دادند بعد ۴۰سال پای آرمان ایستادند، تشکر کنم.

رییس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی علی رغم توطئه دشمنان به حیات خود ادامه می‌دهد. مسئولان بر اساس قانون اساسی مستقیم یا غیرمستقیم در مسند خدمت قرار می‌گیرند دولت مکلف است برای جلب حمایت و حضور مردم تمام امکانات خود را به کار گیرد.

او افزود: این جانب به عنوان رئیس قوه‌قضاییه ایران اعلام می‌کنم، ایران از جمله کشورهای بزرگ جهان است که علی رغم تهدید، سکان دار مردم سالاری دینی در جهان است. نظام مردم سالاری دینی مبتنی بر ارزش اخلاقی بوده و از آموزه‌های نظام لیبرال دموکراسی خالی است.

آملی لاریجانی با اشاره به متن سوگند رییس‌جمهور در مراسم تحلیف اظهار کرد: رییس‌جمهور از جمله اموری که سوگند می‌خورد پاسداری از مذهب و قانون اساسی است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: مراسم تحلیف، پاسداری از مذهب رسمی کشور و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی است. اصول قانون اساسی جامع الاطراف است که با تصویب شورای نگهبان و رای قریب ۹۸ درصدی مردم به تصویب رسیده است.

او با بیان اینکه بنیادی‌ترین نگاه قانون اساسی توحیدی است، افزود: در اصل دوم تصریح شده است که نظام جمهوری اسلامی، نظام خدای یکتا و لزوم تصمیم بر امر خداست. نگاه توحیدی در سیاست خارجی می‌گوید از هیچ قدرتی جز خدا نترسید و این نگاه می‌گوید عزت را باید در نزد خدا جست.

لاریجانی افزود: نگاه توحیدی است که انسان را به عدالت فرا می‌خواند و همچنین بندهای گران را از جان انسان باز می‌دارد.

رئیس قوه قضائیه ضمن تبریک به رئیس جمهور بیان کرد: نیک بنگرید که تلاش و اقدامات شما در نگاه توحیدی چگونه است و هر قدمی که بر این اساس بردارید همه همکار شما خواهند بود.

او تاکید کرد:‌ اینجانب رئیس قوه قضائیه از هر کمکی که میسر باشد دریغ نخواهم کرد و خداوند در این طریق دشوار یار و مددکارتان باشد.
آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

 موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا 

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آیت الله جنتی و آیت الله سید حسن خمینی در مراسم تحلیف

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس

سخنرانی علی لاریجانی، رئیس مجلس در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم آغاز شد 

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

  علی لاریجانی به عنوان رییس مجلس و میزبان مراسم به مهمانان تحلیف رییس جمهور خیر مقدم گفت.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیش از ۷۰ درصد مشارکت نمایانگر مردم سالاری در نظام ایران است.

علی لاریجانی ضمن با تبریک میلاد مسعود علی بن موسی الرضا و خوش آمد گویی به میهمانان خارجی و روسای جمهور و مجلس و سایر نمایندگان کشورهای خارجی و سازمان های بین المللی و منطقه‌ای  گفت: مقدم آقای روحانی و روسای قوه قضاییه و مجلس خبرگان و دفتر نهاد رهبری و اعضای شورای نگهبان و یادگار حضرت امام و بیت معزز امام و رییس ستاد کل و فرماندهان قرارگاه خاتم و ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و هنرمندان و نخبگان و خانواده شهدا و ورزشکارها و سیاست مداران و مسیولان کشوری و لشکری و مدیران رسانه‌ها را گرامی می‌داریم.

او افزود : امروز سالگرد انقلاب  مشروطه در بیش از ۱۱۰ سال قبل است. در  این مدت ملت ایران با همه دشمنی ملت‌های بزرگ نظام مشروطه نتوانست به معنای واقعی پیاده شود اما ملت ایران از پای ننشست تا با با انقلاب اسلامی به بار نشست.

لاریجانی خاطر نشان کرد: دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیش از ۷۰ درصد مشارکت نمایانگر مردم سالاری در نظام ایران است. از ابتدای انقلاب ملت دز ۳۶ انتخابات شرکت کردند که اولین آن انتخاب نظام جمهوری اسلامی بود که در آن ۹۶ درصد رای به جمهوری اسلامی دادند و بعد انتخابات تایید قانون اساسی و پس از ده سال شرکت در انتخابات بازنگری در قانون اساسی و دوازده انتخابات ریاست جمهوری و ده انتخابات نمایندگان ملت در مجلس و پنج انتخابات مجلس خبرگان و پنج انتخابات شورای شهر نشان دهنده عمق مردم سالاری است.

رییس قوه‌مقننه با اشاره به مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شرکت ۷۳ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری تعلق خاطر جدی ملت به نظام اسلامی و دخالت در سرنوشت خویش را نشان می‌دهد که از دوراندیشی رهبر فقید انقلاب حکایت دارد که از استبداد در کشور جلوگیری و زمینه گردش نخبگان را فراهم کردند.

او افزود: اینک در مرحله آغاز دولت دوم آقای روحانی قرار داریم که هم تجارب چهار سال گذشته و هم شرایط مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تلاش مضاعفی را برای حل مشکلات ایجاب می‌کند. هم‌اینک ایران در وضعیت منطقه‌ای و بین‌المللی در شرایط بهتری قرار دارد و تلاش‌های نظام جمهوری اسلامی برای ایجاد رفاه و ثبات نوید شرایط بهتری را برای منطقه نوید می‌دهد و رهنمودهای داهیانه رهبری در رویارویی اقتصادی و همچنین همکاری سه قوه زمینه‌های مساعد برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را فراهم کرده است.

رئیس مجلس با یادآوری کمک مجلس به دولت تصریح کرد: مجلس از هر گونه اهتمام دولت در این جهت و رفع موانع تولید و توسعه سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی و توسعه صادرات حمایت می‌کند و امیدوار است دولت آینده در مواجهه با چالش‌ها مجهز باشد و رویکرد توسعه‌ای در همه بخش‌ها حتی در سیاست خارحی تبلور عینی یابد.

لاریجانی اضافه کرد: مجلس در چارجوب وظایف خود هم مساعدت لازم را در این راستا به دولت می‌کند و هم نظارت خواهد کرد تا اقدامات دولت در چارچوب قانون به ویژه قانون برنامه ششم توسعه سامان یابد.


آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس+ تصاویر

آغاز رسمی مراسم تحلیف دوازدهمین دوره رییس جمهوری ایران

مراسم تحلیف روحانی  با نواخته شدن سرود پرافتخار ملی جمهوری اسلامی ایران و قرائت آیاتی نورانی از کلام الله مجید آغاز شد. 

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با حضور ۲۵۴ نفر از نمایندگان و به ریاست علی لاریجانی آغاز به کار کرد.

امیرحسین قاضی زاده عضو هیئت رئیسه مجلس با قرائت دستور کار جلسه علنی گفت: ابتدا رئیس مجلس شورای اسلامی خیر مقدم گفته و به ایراد سخن می پردازد همچنین رئیس قوه‌قضائیه نیز بیاناتی را ایراد خواهد کرد.

وی افزود: پس از آن انجام مراسم تحلیف رئیس‌جمهور و بیانات حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دستور کار مجلس قرار دارد و در پایان نیز رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور مهمانان قدردانی خواهد کرد.


حسن روحانی همراه با محمد نهاوندیان و با استقبال علی لاریجانی وارد صحن مجلس شد.

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس

 بازار داغ عکس یادگاری در مجلس 

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس

درحالیکه کمتر از نیم ساعت تا آغاز مراسم تحلیف حسن روحانی باقی مانده است، مهمانان حاضر در صحن پارلمان با یکدیگر عکس یادگاری می‌گیرند.
 
مهمانان داخلی و خارجی و نمایندگان حاضر شده در صحن پارلمان از فرصت باقیمانده تا زمان شروع مراسم تحلیف استفاده کرده و مشغول گرفتن عکس یادگاری با یکدیگر هستند.
 
آنچه بیش از همه به چشم می خورد تمایل اکثر مهمانان خارجی برای گرفتن عکس یادگاری با ظریف وزیر امورخارجه است به طوری که حتی رئیس مجلس کره جنوبی با ظریف سلفی گرفت.
 
نمایندگان که بعد از دو هفته تعطیلات امروز در مجلس حاضر شدند نیز مشغول گپ و گفت با یکدیگر هستند.
 
اعضای هیئت رئیسه نیز در جایگاه خود مستقر شدند تا مراسم تحلیف را آغاز کنند.

خانم عفت مرعشی ، همسر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به همراه محسن هاشمی وارد مجلس شورای اسلامی شد .

موگرینی، معصوم و عمار حکیم وارد مجلس شدند

موگرینی دقایقی پیش وارد صحن پارلمان شد تا درمراسم تحلیف دوازدهمین رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران شرکت کند.

همچنین عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق و فواد معصوم رییس جمهور عراق نیز وارد پارلمان شدند.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و رابرت موگابه رئیس جمهور زیمباوه جزو اولین رؤسای جمهوری هستند که وارد محل برگزاری مراسم تحلیف شدند. 


 اسحاق جهانگیری و تعدادی از وزرای دولت یازدهم از جمله محمد جواد ظریف هم‌اکنون در مراسم تحلیف حضور یافتند.


امیر سرلشگر سیدعطاءالله صالحی ، سردار سرلشگر محمد باقری ، محمد جواد ظریف، مهدی چمران، سیدعباس عراقچی ، محسن هاشمی، علی یونسی، عادل آذر، سیدرضا صالحی امیری، محمدباقر نوبخت ،سیدمحمود علوی،الهام امین زاده، علی اکبر صالحی، اسحاق جهانگیری، سردارسرتیپ حسین اشتری، وحید حقانی،محمود حجتی، محمدشهیدی،سرلشگر رحیم صفوی، سورنا ستاری، مجید انصاری ، محمد سعیدی کیا ، شهیندخت مولاوردی ، حسینعلی امیری،محمد فرهادی،ولی الله سیف، محمود نهاوندیان، حسام الدین آشنا تا کنون به مجلس وارد شده اند.

    فدریکا موگرینی برای حضور در مراسم تحلیف وارد صحن مجلس شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز برای حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم وارد صحن مجلس شد.

    آیت الله جنتی برای حضور در مراسم تحلیف وارد صحن مجلس شد

همچنین رئیس مجلس خبرگان رهبری دقایقی قبل برای حضور در مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس جمهور وارد صحن مجلس شد.

غلامحسین محسنی اژه ای،عباسعلی کدخدایی، حمید چیت‌چیان،علی عسگری،عبدالرضا رحمانی فضلی نیز برای حضور در مراسم تحلیف وارد مجلس شورای اسلامی شدند.

حسین دهقان، وزیر دفاع نیز برای حضور در مراسم تحلیف وارد مجلس شد.

اعضای شورای نگهبان از دیگر حاضرین در این مراسم هستند که هم اکنون وارد صحن مجلس شورای اسلامی شده اند.

 غلامعلی حداد عادل نیز هم اکنون در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری حاضر شد.

رئیس جمهور مونته نگرو نیز که از میهمانان این مراسم بود ، هم اکنون وارد صحن مجلس شد .

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت،معدن و تجارت و همچنین محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز هم اکنون وارد مجلس شورای اسلامی شدند.

اعضاء مجلس خبرگان رهبری نیز وارد مجلس شدند.

علی ربیعی، علی مطهری ، مسعود پزشکیان، سیدمحمود دعایی، معصومه ابتکار، علی شمخانی،سیدحسن قاضی زاده هاشمی نیز از دیگر حاضران در این مراسم هستند .سیدحسن خمینی وارد صحن مجلس شد.

تهران و مجلس آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

آیت الله آملی لاریجانی، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، آیت الله جنتی، سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش و سردار اشتری فرمانده ناجا نیز برای شرکت در مراسم تحلیف روحانی، وارد صحن مجلس شدند.

آغاز دومین مراسم تحلیف روحانی در مجلس

تهران و مجلس آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

سفرا و هیئت‌های خارجی وارد مجلس شدند

مهمانان خارجی شامل سران و مقامات کشورهای مختلف، در صحن پارلمان مستقر شدند و هیئت‌های همراه آنان نیز در جایگاه تماشاگران حضور پیدا کردند.

مهمانان در بدو ورود از سوی علی لاریجانی رییس‌مجلس، اعضای هیات رییسه مجلس و مسئولان وزارت خارجه مورد استقبال قرار می‌گیرند.

در حال حاضر علاوه بر مهمانان خارجی گروه مارش نظامی ارتش برای نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران در جایگاه تماشاگران مستقر هستند.

در داخل صحن پارلمان پرچم تمامی کشورهای شرکت کننده در مراسم تحلیف تعبیه شده است و صندلی‌هایی در کنار صندلی های سبز مجلس برای مهمانان در نظر گرفته شده است.


فرش قرمز مجلس برای تحلیف روحانی

درهای مجلس شورای اسلامی برای برگزاری مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس‌جمهور اسلامی ایران به روی خبرنگاران داخلی و خارجی از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه باز شد.

در راهروی منتهی به محل برگزاری جلسات علنی مجلس فرش قرمز پهن شده و عکس‌هایی از تحلیف ریاست جمهوری همه ادوار بر دیوارهای این راهرو نصب شده است، همچنین راهروهای منتهی به جایگاه خبرنگاران نیز با فرش قرمز و عکس‌هایی از تنفیذ و تحلیف ۱۱ دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی مزین شده است.

همچنین در جایگاه خبرنگاران دفاتر یادبودی با عنوان مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوره دوازدهم تعبیه شده است.

 در دیدار روحانی و موگرینی چه گذشت؟ 
حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز شنبه در دیدار «فدریکا موگرینی» با خوش‌آمدگویی به وی برای حضور در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: ایران و اتحادیه اروپا طی چهار سال گذشته گام‌های مثبت و مهمی را در راستای توسعه روابط و همکاری ها برداشته اند که این مناسبات در شرایطی که نقاط مختلف جهان بویژه منطقه خاورمیانه با نگرانی‌ها، تنش‌ها و مشکلات فراوان و پیچیده‌ای مواجه است، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. 
 
آماده سازی صحن مجلس

صحن علنی مجلس برای برگزاری مراسم تحلیف سوگند دوازدهمین رئیس جمهور آماده شد.

 تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

غیبت نهاوندیان و حضور واعظی در ملاقات های خارجی امروز روحانی
 
محمد نهاوندیان رئیس دفتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدارهای خارجی امروز آقای روحانی غایب بوده و به جای او محمود واعظی وزیر فعلی ارتباطات حضور داشته است.
 
پیش از این واعظی گفته بود که در دولت بعدی وزیر ارتباطات نخواهد بود. در گزارش های غیر رسمی از او به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور و از آقای نهاوندیان با عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد نام برده می شود. 

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

 وضعیت تهران سفید است

معاون امنیتی استانداری تهران گفت: پیش بینی‌های اطلاعاتی در مراسم تحلیف دال بر وضعیت سفید است.
 
محسن همدانی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران درباره تدابیر امنیتی در برگزاری مراسم تحلیف اظهار داشت: برقراری امنیت مراسم تحلیف در اختیار سپاه و قرارگاه ثارالله است.
 
وی افزود: باید برای برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور که دارای اهمیت بسیاری است، تدابیر امنیتی را به دقت اعمال می‌کردیم بنابراین این موضوع از هفته‌های گذشته مورد توجه قرار گرفت و تدابیر امنیتی لازم هم اتخاذ شد.

دستانم را به سوی همه کسانی که به عظمت ایران می اندیشند درزا می کنم

اینستاگرام روحانی ساعاتی مانده به مراسم تحلیف با انتشار تصویری با رهبر معظم انقلاب نوشت: "دستانم را به سوی همه کسانی که به عظمت ایران می‌اندیشند، دراز می‌کنم".

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

کابینه سه شنبه معرفی خواهد شد

احمد امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی: پیش‌بینی بنده این است که آقای روحانی لیست کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم را امروز و همزمان با مراسم تحلیف به مجلس تقدیم نکند و احتمالا روحانی کابینه دوازدهم را سه‌شنبه این هفته به مجلس تقدیم می‌کند. 

فهرست وزرا امروز به مجلس ارائه نمی شود

حسینعلی امیری معاون پارلمانی حسن روحانی رئیس جمهور ایران به فارس گفته است که آقای روحانی فهرست وزرای پیشنهادی اش را امروز تحویل مجلس نمی دهد.

نمایندگان کدام کشورها برای تحلیف رسیده اند

مراسم تحلیف حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، بعد از ظهر امروز ساعت 17 با حضور نمایندگانی از 92 کشور جهان در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
 
ورود مهمانان شرکت کننده در مراسم تحلیف دوازدهمین رییس‌جمهور ایران از بامداد روز 12 مرداد از فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) آغاز شده و هنوز ادامه دارد.
 
تاکنون هفت رییس جمهور شامل روسای جمهوری کره شمالی، عراق، افغانستان، زیمبابوه، ارمنستان، مولداوی و لسوتو، 17 رئیس مجلس از بلاروس، کره جنوبی، مالزی، سریلانکا، لبنان، اسپانیا، ماداگاسکار، مالی،‌قبرس، تانزانیا، زنگبار، پاکستان، صربستان، آذربایجان، کامرون، ازبکستان و پارلاسور، 12 معاون رییس جمهور، نخست وزیر یا معاون نخست وزیر از غنا، ترکمنستان، کوبا، سوریه، عمان، روسیه، اوکراین، گرجستان و چین وارد کشور شده‌اند.

همچنین 10 نایب رئیس مجلس، 11 وزیر امور خارجه، 39 وزیر یا فرستاده ویژه روسای جمهوری کشورهای مختلف، 11 معاون وزیر امور خارجه، 5 گروه دوستی پارلمانی، 2 رئیس کمیسیون امنیت ملی، 9 رئیس سازمان بین‌المللی، دبیرکل سازمان مجالس آسیایی و روسای سابق اوکراین و کومور و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف وارد کشور شدند.


رییس‌ جمهور روحانی با چون سون کیون رییس مجلس کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

دکتر روحانی با محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

دکتر روحانی با فواد معصوم  رییس جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد.

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

از ترددهای غیرضروری پرهیز کنید

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین و نیمه‌سنگین طی امروز (شنبه) به دلیل برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور خبر داد.
 
 سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: با توجه به حضور مقامات خارجی و داخلی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری تدابیر ترافیکی در این روز در اطراف ساختمان مجلس شورای اسلامی و تردد هیأت‌های خارجی پیش‌بینی شده است. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)

موگرینی با روحانی دیدار و گفتگو کرد

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت و گو کرد.

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی
 
دیدار و گفتگوی ظریف و موگرینی

دیدار و گفتگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیات همراه با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح شنبه در وزارت خارجه برگزار شد.

تهران آماده دومین مراسم تحلیف روحانی

پوشش مراسم با سیصد و سی و هشت خبرنگار

این مراسم توسط 338 خبرنگار داخلی و خارجی شامل 215 خبرنگار داخلی و 123 خبرنگار خارجی پوشش داده می‌شود. مراسمی که به صورت زنده از  شبکه‌های یک و خبر و همچنین رادیوهای فرهنگ، تهران و ایران پخش خواهد شد.

این مراسم از ساعت 17 تا ساعت 19:30 برگزار می‌شود که بعد از آن روسای هیأت‌های در ضیافت شام رییس جمهور شرکت می‌کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری