کد خبر: ۱۷۹۵۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۵
رسانه‌هایی نیز که آتش تهیه این اقدام توسط آنان ریخته شد و البته برخی از نمایندگان مجلس که در محل حاضر شدند و به حمایت پرداختند و به همراه همان رسانه‌ها درهای فضا را بر عقلانیت بستند و احساس را جایگزین کردند نیز باید از کرده خود عبرت گیرند و سعی کنند منافع شخصی و جناحی خود را در مقابل مصالح نظام کنار بگذارند
اعتدال: مجمع دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم و صنعت ایران با صدور بیانیه‌ای علت و نحوه ورود برخی دانشجویان به سفارت انگلیس را تشریح کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

هفته‌ای که گذشت اتفاقاتی در کشور افتاد که جای بحث و تامل بیشتری را می‌طلبد. مراسمی در روز سه‌شنبه مورخ 8 آذر 1390 مقابل سفارت انگلستان در سالروز شهادت استاد بزرگوار دکتر مجید شهریاری با حضور اتحادیه‌های دانشجویی برگزار شد. در ابتدا چند تن از فعالان دانشجویی به نمایندگی از جمع دانشجویی و مردمی که در آنجا حاضر بودند به بیان سخنان خود پرداختند، سپس ‌حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان به سخنرانی پرداختند.
 
پس از پایان سخنرانی ایشان تقریباً فشار حاضرین برای ورود به سفارت آغاز شد و موج اول دانشجویان وارد سفارت شدند و پرچم این کشور در سفارت پایین کشیده شد و پس از این اتفاق دانشجویان به ساختمان‌ها و اماکن سفارت وارد شدند. لازم به ذکر است در آن زمان در سفارت جز معدودی کارمند و کارگر معمولی کسی حضور نداشت.

کشور بریتانیا با داشتن سابقه استعمار و استثمار برای اذهان ایرانیان و تمام جهانیان شناخته شده است. حافظه تاریخی جهان از یاد نبرده است که روزی خورشید بر مردم ممالک مستعمره این کشور غروب نمی‌کرد و اینان آزادگان امت‌ها را می‌کشتند و ثروت‌ها و سرمایه‌های کشورها را به یغما می‌بردند و از همه مهمتر مرام و منش مردم را به نفع خود تغییر می‌دادند و فکر و ذهن جماعت را عقب مانده و عقیم نگه می‌داشتند.

مردم ایران جنایت‌های انگلیس را در طول تاریخ و سده اخیر هرگز از یاد نخواهد برد، تلف شدن نیمی از جمعیت بیست میلیونی ایران تنها به دلیل تامین ارزاق سربازان انگلیسی و امریکایی در جنگ جهانی، غارت سرمایه‌های ملت ایران در دوران قاجار و پهلوی، کودتا و کشتار در دوران معاصر مطلبی نیست که از خاطره ملت ایران پاک شود، روشی که امروزه نیز این روباه پیر دنبال می‌کند و سفارت خانه‌های آن در تمامی ممالک همانند سالیان گذشته کاری جز فرقه سازی و تفرقه افکنی و فتنه انگیزی ندارد و سفارت خانه آن در ایران نیز مرکزی جز مرکز جاسوسی و فتنه انگیزی نبوده و نیست. روشن است که انگلیس فعلی تفاوت ماهوی با بریتانیا چند سده پیش ندارد شاید ظاهری آراسته‌تر و فریبکارتر از گذشته به خود گرفته باشد.

مردم ایران و در راس آنان دانشجویان به سابقه و سیاست انگلستان در قبال ایران واقفند و تحمل ادبیات تحقیرآمیز و رفتار فریبکارانه و مداخله‌جویانه این کشور را ندارند. زیرا که اولین پیام انقلاب اسلامی ایران حفظ استقلال کشور از دست‌های ظاهری و پشت پرده اجنبی در صحنه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور است.

ملت ایران و به تبع آن دانشجویان سال‌هاست که خواستار اعمال محدودیت و فشار از طرف دولت ایران نسبت به کشور انگلیس بوده‌اند. اقدام مجلس در تصویب طرح کاهش روابط با انگلیس پاسخی دیر هنگام به این مساله بود. اقدامی که باید مدت‌ها پیش مجلس انجام می‌داد و به اقدامی متقابل در برابر تحریم بانک مرکزی یا دخالت سرویس‌های اطلاعاتی بریتانیا در مسائل داخلی ایران دست می‌زد. اما این اقدام که شاید به دلیل اقامت، رفت و آمد و تحصیل برخی آقازادگان با تاخیر بسیار صورت پذیرفت در راستای رسیدن به قطع رابطه با این استعمارگر پیر قدمی موثر از سوی مسئولین نظام بود.

با این حال در مورد علت و نحوه ورود به سفارت به موارد زیر باید اشاره کرد:

1) هر حرکتی اعم از کوچکترین فعالیت‌ها چون برگزاری جلسات خودمانی تا تجمع‌های هزاران نفری باید یک سری از شاخص‌ها را در نظر داشته باشد. یکی از مهمترین این شاخص‌ها در نظر گرفتن مختصات جمهوری اسلامی به عنوان نظام حاکم بر کشور است.

ورود به سفارت چند روز پس از تصویب طرح اخراج سفیر انگلیس انجام گرفت. اقدامی که به راحتی و با حفظ اقتدار و قدرت چانه زنی نظام اسلامی کاهش روابط را با انگلیس به دنبال داشت. اگر دانشجویان و معترضین این اقدام مجلس را مناسب می‌دانستند پس حضورشان در آنجا بی دلیل می‌نمود و اگر این خواسته را حداقلی می‌دانستند و مایل به برخورد شدیدتر و محکمتر بودند چرا این راه را انتخاب کردند؟ آیا از همان مجلس و دولت خواستند که به طور مثال روابط با انگلیس را به طور کامل قطع کند یا سفیر و تمام کارکنان سفارت را اخراج نماید و به درخواست آنان بی توجهی شد که خود را مکلف به قیام علیه ظلم دیدند!

دانشجو باید آنقدر تحلیل داشته باشد تا با یک حرکت نسنجیده دولت را به گوشه رینگ تدافع در مقابل غرب نکشاند

سربازان انقلاب که در دانشگاه‌ها خدمت می‌کنند باید این قدر تحلیل و شعور داشته باشند که بتوانند تشخیص دهند پس از 30 سال که از انقلاب می‌گذرد، کی باید دست به اقدام‌های انقلابی بزنند و ملزومات آن چیست و نیز تلاششان باید در جهتی باشد که نظام ایران به عنوان نظامی انقلابی و محکم، در فضای بین المللی حاکم شود، نه اینکه با یک حرکت نسنجیده چنان دولت را به گوشه رینگ تدافع در برابر غرب بکشانند که کشورهای بی خاصیتی چون نروژ نیز برای ایران شاخ و شانه بکشند و با ادعاهای پوچ و دروغ جوی رسانه‌ای علیه نظام ایجاد نمایند.

 در حالی که با اقدامات کم هزینه‌تر می‌توانستیم به خواسته‌های بر حق خود مبنی بر قطع ارتباط کامل با انگلیس برسیم. نباید از یاد برد در موقعیت فعلی که غرب و تمام اذنابش تلاش خود را برای در هم شکستن انقلاب و نظام ایران متمرکز کرده‌اند ابعاد این حرکت می‌تواند چندین برابر باشد.

احساسات بر عقلمان غلبه کرد

2) در اینکه دانشجویان بدون تحلیل وارد این ماجرا شده‌اند شکی نیست. غلبه احساسات بر عقل در سازمان دهندگان و بالتبع حاضران تجمع روشن و مبرهن است. اما چگونه شده است در برنامه‌ای که مورد حمایت همه اتحادیه‌هاست این مشکل بروز می‌کند. با توجه به اینکه تمام 5 اتحادیه دانشجویی موجود در کشور اعم از بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی مستقل، دفتر تحکیم وحدت، جامعه اسلامی و جنبش عدالتخواه حضور خود در سفارت را نفی نکرده‌اند. حتی از آن تا حدودی حمایت‌هایی نیز شده است.

در مساله ورود به سفارت دانشجو آلت دست جناح ها، گروهها و امیال شخصی بعضی افراد شد.
متاسفانه تشکل‌های دانشجویی ماهیت دانشجویی خود را تا حدود زیادی از دست داده‌اند و شاهد این هستیم که در اتحادیه‌های موجود تحلیل و تفکر جوشیده از بدنه دانشجویی چنان در سطح پایینی است که تقریباً جایی در تصمیم گیری‌ها ندارد در عوض منافع جناح‌ها و گروه‌ها و بعضاً امیال شخصی افرادی خارج از مجموعه دانشجویی جای آن را پر کرده است.

 در این صورت دانشجو آلت دستی برای منافع و اهداف درست یا نادرست عده‌ای در سازمان‌ها، احزاب و جبهه‌ها خواهد شد. مصداق این ادعا مساله ورود به سفارت است.

همانهایی که دانشجویان را راه دادند، دستور خروج را به ایشان دادند

چگونگی ورود عده‌ای به سفارت هنوز مبهم است. اما قرائن نشان می‌دهد برنامه برای حضور عده‌ای در داخل سفارت و پایین کشیدن پرچم و به طور کلی نشان دادن ضرب شست به دولت انگلیس هماهنگ و مورد تایید بوده است اما جمعیت خارج از کنترل می‌شوند و سر و ته ماجرا از دست نیروی انتظامی خارج می‌شود و عده‌ای وارد سفارت می‌شوند و تنها کاری که دست به انجام می‌زنند تخریب و آسیب رساندن به سفارت بوده است زیرا پیش بینی‌ای برای این قسمت از ماجرا وجود نداشته است.

 حتی در ابتدای امر بیانیه‌ای از حاضران در سفارت برای اعلام موضع و اهداف و بیان خواسته‌های خود از ورود به سفارت وجود نداشت. در نهایت نیز همان‌ها که اینان را راه داده بودند دستور خروج به ایشان می‌دهند و غائله ختم می‌شود.

تخریب اموال و ساختمان های داخلی سفارت نکته ای منفی در کارنامه واردشدگان به سفارت است

3) متاسفانه در داخل سفارت رفتارهایی دیده شد که ابداً قابل توجیه نیست. اعم از تخریب و آسیب زدن به اموال و ساختمان‌های داخلی سفارت که اگر قرار شود این هزینه‌ها از جیب بیت المال به انگلستان باز پرداخت شود نکته منفی‌ای دیگری در کارنامه وارد شدگان به سفارت خواهد بود. بنا به گفته شاهدان عینی حجم خسارات اساساً غیر قابل بیان و ذکر بوده است.

نمایندگان مجلس حاضر در محل از کرده خود عبرت بگیرند

4) رسانه‌هایی نیز که آتش تهیه این اقدام توسط آنان ریخته شد و البته برخی از نمایندگان مجلس که در محل حاضر شدند و به حمایت پرداختند و به همراه همان رسانه‌ها درهای فضا را بر عقلانیت بستند و احساس را جایگزین کردند نیز باید از کرده خود عبرت گیرند و سعی کنند منافع شخصی و جناحی خود را در مقابل مصالح نظام کنار بگذارند.

در پایان لازم به تذکر است که اگر دولت و مجلس شورای اسلامی به وظایف خود عمل می‌کردند و دست انگلیس را زودتر از منافع ملت کوتاه می‌کردند شاهد این اتفاقات نبودیم و دانشجویان از دولت و مجلس محترم انتظار دارند با قدرت و اقتدار مقابل ضجه‌های این روباه پیر و اسطوره امپریالیزم بایستند و به هیچ عنوان زیر بار سهم خواهی‌ها و مطالبات غیر عادلانه انگلستان و سایر متحدین او نروند.

همچنین در مقابل تهدید کشورهایی چون نروژ، که طفیلی جبهه استکبار نیز نیستند با قدرت و صلابت ایستادگی کند که چون روز روشن اینان همچون رفتن عجولانه شان سر خورده و سر افکنده باز خواهد گشت.

بر دولت و مجلس فرض است که از هرگونه ارتباط مجدد یا مذاکره با انگلیس بپرهیزند و با اقداماتی در خور شان ملت ایران دست استعمارگر پیر را برای همیشه کوتاه نمایند و با بی اعتبار کردن پوند در معاملات، عدم بورسیه دانشجویان به انگلیس و اعمال برخی محدودیت‌های نفتی گامی موثر برای محدود کردن روابط اقتصادی و فرهنگی با انگلیس بردارد.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
0
0
اسم دانشجو را روی خود نگذارید ... دانشجو میداند که رفتارش چگونه باشد و بیش از آن انگلیسی نوشتن در اندازه مبتدی را بلد هست که گاف های آنچنانی ندهد .
کوچصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
0
0
چند نکته :
1- جرا عده ای دانشجویان فکر می کنند عقل کل و در جایگاهی هستند که می توانند برای 75 میلیون مردم تصمیم بگیرند ؟
2- چرا نباید بدون تعارف با آن یکی دو نماینده قانون شکن برخورد شود ما نماینده انتخاب کردیم که بروند در مجلس تا برای حل معضلات و مشکلات قانون وضع کنند نه اینکه در خیابان قانون شکنی کنند ؟ بهتر است این آقایان بروند در بازار شوش لات بازی کنند !!!!
3- چرا به این افراد لقب حزب الله می دهید اینها اصلا از منشور رفتاری اسلام چیزی نمیدانند . مگر میشود در حکومت اسلامی که مقام ولایت و مراجع دینی حضور دارند عده ای اینگونه رفتار غیر قانونی و اخلاقی انجام دهند و خودشان حزب الله بدانند؟
4- مسئولان محترم باید بدانند که پرداخت هزینه های این اتفاق با طراحی عده ای غیر مسئول و نادان از بودجه کشور کار ناثوابی هست و باید با مجریان و عاملان و طراحان این واقعه برخورد جدی شود هرچند بخشی بزرگ نتیجه این رفتار غیر اسلامی قابل جبران نیست .
5- با این دشمن پیر و دنیای غرب در راس آنها امریکا و اسرائیل باید با شیوه عقلانی جنگید
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری