کد خبر: ۱۷۸۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
منصور حقیقت پور
 منصور حقیقت پور، نایب رییس کمیسیون امنیت مجلس نهم در یادداشتی به بیان نکاتی درباره رویکردهای آمریکا در قبال ایران پرداخت. متن یادداشت به شرح زیر است:

آقای رودی جولیانی مشاور ترامپ گفته است: براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران راهکار نظامی ندارد تنها راه براندازی نظام ایران افزایش تحریم ها به منظور خسته کردن مردم و ناراضی کردن آنان از حکومت ایران است. بنا به فرمایش امام معصومین امام سجاد علیه اسلام: "الحمدالله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء و الجهلاء؛ خدا را شاکریم که دشمنان ما را از میان افراد احمق و جاهل انتخاب کرد."

علت عدم موفقیت سردمداران حکومت آمریکا وجود افراد نادان و احمق در رأس قدرت است.
در تحلیل کلام آقای رودی جولیانی باید گفت اولا آمریکایی ها بر پایه ارزیابی های جهانی رودرویی نظامی با دلاور مردان ایرانی را متصور نیستند زیرا ارزیابی کرده اند که احتمالا ضربه دوم از ضربه اول سنگین تر، مهلک تر و وسیع تر خواهد بود و اگر آمریکا در اشتباهات محاسباتی خود اولین ضربه نظامی را به ایران بزند در ساعت اولیه حمله نظامی صدها هدف ثابت و سیار آمریکا مورد حمله برق آسا و زهرآگین قرار خواهد گرفت و قطعا آمریکا در این قسمت سعی خواهد کرد درگیر جنگ نظامی نشود.

شاهد بر مدعای دیگر ما تخصیص بودجه نظامی برای نیروی دریایی آمریکا جهت پرهیز از مقابله نظامی با نیروی دریایی ایران در محدوده خلیج فارس در هفته های گذشته است. بر این اساس قرار دادن تمام گزینه های روی میز در ادبیات رجزخوانی مقامات آمریکایی به قول رهبر عظیم الشأن انقلاب لاف در غریبی است یا به عبارت دیگر خالی بندی است اقتدار فرماندهان نظامی ایران و تجهیز یگان های نظامی ایران با دانش ایرانی کار خود را کرده است و حاصل آن به قول قرآن تولید رعب و وحشت  در دل دشمن است. قسمت دیگر سخنان آقای رودی جولیانی مشاور ناپخته و تاجر مسلک ترامپ هدف توسعه تحریم ها بر پایه تولید نارضایتی مردم و ایجاد فتنه و تضاد فی مابین مردم و دولت است.

به نظر میرسد آقای جولیانی حتی نخواسته قدری در خصوص ویژگی های روانشناختی و جامعه شناختی مردم ایران فکر کند بعد نظریه پردازی کند. آقای جولیانی نمی داند مردم ایران اهل رمضان و عاشورا هستند و آثار رمضان و عاشورا با نهاد مردم ایران سرشته است مردمی که در سخت ترین شرایط برای رضای خدا حاضر به امساک و ایثار هستند تحریم آمریکا را استقبال خواهد کرد و از آن فرصتی برای سازندگی کشور و فرصتی برای رسوا کردن حکومت ابلهان خواهند ساخت.
مقامات آمریکایی نیازمند به زمان و مطالعه هستند تا خصوصیات مردانگی و سخاوت مردم ایران را بشناسند.

دشمن سابق ما صدام حسین با همین تصور که دو هفته ای در تهران خواهد بود وارد معرکه جنگ با ایران شد وقتی مقاومت و پایداری مردم ایران را مشاهده کرد و از سوی دیگر نتوانست به قول فتح دو هفته ای ایران موفق شود تمام افسران ارشد و امرای ارتش خود را فراخواند و درک درستی که از مردم ایران پیدا کرده بود را به افسران خود گفت.

او گفت فکر نکنید ما در کوتاه مدت خواهیم توانست بر ایران غلبه کنیم ما با مردمی در جنگ هستیم که پیرزن های آن ها ماه ها روی دو زانوی خود می نشینند و میلیون ها گره را بر نیم متر فرش می زنند و اینان ملت صبوری هستند که اگر جنگ ده ها سال هم طول بکشد آن ها صبوری و مقاومت خواهند کرد.

حال باید به آقای رودی جولیانی گفت روانشناسی و جامعه شناسی مردم ایران این چنین است که با صبر و پایداری شیپور پیروزی را بر جنازه ناپاک صدام حسین نواختند و هر کسی دیگری که بخواهد نظیر صدام حسین با ایران برخورد کند منتظر باشد جنازه ناپاکش را سگ های ولگرد منطقه به دندان بکشند و نهایتا پیروز واقعی نبرد مردان و زنان قهرمان ایران خواهند بود.

پس شما ای نااهلان حاکم بر آمریکا بیایید با مردم ایران از باب کرامت و عزت صحبت کنید تا در آینده طعمه سگ ها ولگرد منطقه نگردید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ