کد خبر: ۱۷۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از وزیران اموران خارجه ترکیه و آلمان خواست در راستای حل اختلافات خود اقدام کنند.
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از وزیران اموران خارجه ترکیه و آلمان خواست در راستای حل اختلافات خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آلمان از استرداد پناهجویانی که ترکیه آنها را به دست داشتن در کودتای سال گذشته این کشور متهم کرده بود، سر باز زد و خواستار آزادی یک خبرنگار دو تابعیتی از دولت آنکارا شد. در همین حال، دولت آنکارا از صدور اجازه برای بازدید قانونگذاران آلمانی از دو پایگاه هوایی در ترکیه خودداری کرد تا بدین ترتیب تنش‌ها میان دو کشور بالا بگیرد.

نیروهای آلمانی با هدف کمک به عملیات‌های هوایی ناتو در دو پایگاه هوایی اینجرلیک و قونیه مستقر بوده‌اند اما در پی وقوع مناقشات متعدد میان برلین و آنکارا، دولت آلمان تصمیم گرفت که نیروهای خود در پایگاه هوایی اینجرلیک را به اردن منتقل کند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در تماسی تلفنی با زیگمار گابریل، رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه خواستار آن شد که دو طرف برای حل مناقشات خود اقدام کنند.

سخنگوی ناتو با اشاره به این تماس تلفنی، تصریح کرد: امیدواریم آلمان و ترکیه بتوانند تاریخ مورد توافقی را برای بازدید مشخص کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: