کد خبر: ۱۷۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
ارزیابی عضو کمیسیون قضایی مجلس از ریشه‌های تجاوز و قتل کودکان ؛ خلاء تربیتی داریم نه قانونی / حکم قصاص قاتل آتنا چه تفاوتی دارد
قتل فجیع آتنا اصلانی علاوه بر این که رسانه ها و شبکه های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد بار دیگر جامعه و نهادهای مختلف را بر آن داشت که موضوعات فرهنگی و قضایی مورد بازنگری و آسیب شناسی – البته موقتی و کوتاه- قرار گیرد. در پی خبر وقوع این قتل بود که که هر نهادی از  منظر خود شروع به تحلیلی موضوع کرد. فراکسیون زنان مجلس در گفت وگویی اعلام کرد که آماده ورود به موضوع برای رفع خلاءهای قانونی این موضوع است. صحبتی که عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مبهم می خواند و تاکید دارد که قتل آتنا اصلانی ناشی از خلاءهای حقوقی نیست بلکه ریشه در معضلات فرهنگی و تربیتی دارد. مشکلاتی که با قانون گذاری رفع نمی شود و نباید بی جهت در هر موضوعی مباحث قانون گذاری را پیش کشید.

محمدکاظمی، عضو کمیسیون اجتمای مجلس در گفت و گو با جمهوریت در خصوص این موضوع می گوید: موضوع قتل دختر بچه اهل بیله سوار مساله ای با ریشه های فرهنگی و تربیتی است و موضوعی نیست که ناشی از خلاء قانون گذاری باشد.

ارزیابی عضو کمیسیون قضایی مجلس از ریشه‌های تجاوز و قتل کودکان ؛ خلاء تربیتی داریم نه قانونی / حکم قصاص قاتل آتنا چه تفاوتی داردوی ادامه می دهد: این دست از مسائل باید ریشه یابی اجتماعی شود و برنامه ریزی های دقیق تر در این خصوص در نهادهایی هم چون آموزش و پرورش صورت بگیرد و آموزش های اجتماعی به کودکان و مشاوره های روانی برای افراد درگیر با معضلات روحی و تربیتی توسعه یابد.

کاظمی تصریح می کند که ورود بی جهت نهاد قانون گذاری در مبانی که از اساس مشکلات آن ها خلاءهای قنونی نیست صحیح نبوده و تنها حجم قوانین را افزایش می دهد.

این نماینده مجلس در خصوص مجازات قتل کودکان می گوید: مرگ کودکان و یا آسیب زدن به  آن ها از جمله مواردی است که در برخورد قضایی با آن ها همچون بزرگسالان عمل می شود و مجازات قتل هم چون فرد بالغ است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: البته با توجه به این که مقتول در توان جسمی و سنی دفاع از خود نیز نبوده است از نظر روانی می توان حکم را تشدید بیشتری صادر کرد به این معنی که وقتی فرد مورد جرم کودک باشد قاضی می تواند حکم مجرم را تشدید کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: