کد خبر: ۱۷۸۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
اصلاح طلبان سهم‌خواه نيستند / سهم خواهي از دولت نظرات شخصی برخی به اصطلاح بزرگان این تفکر است/ عملکرد سیاسی و اجرایی عارف در بعد از سال 92 موفقیت‌آمیز نبود
صادق زیبا کلام در گفت‌و گو با جمهوریت با بيان اينكه به علت عدم مدیریت درست و مقتدر در بطن اصلاح‌طلبان درخواست همفکری در دولت آینده به سهم‌خواهی تعبير شده است گفت: مسئله اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه سهم‌خواهی نبوده است بلکه این درخواست‌های شخصی برخی از به اصطلاح بزرگان این تفکر بوده است.
وی با انتقاد از ضعف مدیریت ضعیف در بدنه اصلاحات که موجب بهره‌برداری رقبای دولت شده است، تصریح کرد: مشکل اصلی این است که چون ما احزاب نیرومند نداریم این اتفاقات رخ می‌دهد. اگر یک حزب نیرومند با تشکل سراسری در کشور الان پیروز انتخابات بود، در مسئله وزرا و شهرداری خیلی جای بحث نمی‌ماند. زیرا همه چیز بر اساس برنامه‌ریزی و رهبری جمعی صورت گرفته بود.
وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان چه در کابینه سهمی داشته باشند و چه دولتی خالی از آنان شکل بگیرد بايد حامی دکتر روحانی باشند، تاکید کرد: مسئله اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه سهم‌خواهی نبوده است بلکه این درخواست‌های شخصی برخی از به اصطلاح بزرگان این تفکر بوده است.

عملکرد سیاسی و اجرایی عارف در بعد از سال 92 موفقیت‌آمیز نبوده است

صادق زیباکلام با انتقاد از مدیریت محمدرضا عارف بر ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان، یادآور شد: عملکرد سیاسی و اجرایی عارف در بعد از سال 92 موفقیت‌آمیز نبوده است، از همین رو جریان اصلاح‌طلب باید یک رهبری دسته‌جمعی داشته باشد و فکر می‌کنم اولین درس دموکراسی نیز همین است.
این تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان افزود: رهبری دسته‌جمعی این مزیت را دارد که تصمیمات این شورا توسط یک فرد اعلام می‌شود در نتیجه این بدان معنی است که تصمیمات شخصی وجود ندارد اما این روزها به وضوح می‌توانیم ببینیم که فردیت در برخی اصلاح‌طلبان کل این تفکر را تحت تاثیر قرار داده است.
به گزارش جمهوریت سخنان بزرگان اصلاح‌طلب و اصولگرایان معتدل مبنی بر حمایت دکتر روحانی و عدم سهم‌خواهی از کابینه دولت دوازدهم در حالی مورد تاکید قرار می‌گیرد که محمدرضا عارف در گفت‌و گویی ضمن انتقاد از حسن روحانی، از دولت دوازدهم بابت عدم استفاده از نیروهای اصلاح‌طلب انتقاد کرده بود.
سهم‌خواهی برخی اصلاح‌طلبان از دولت آینده حسن روحانی مورد انتقاد بسیاری از بزرگان طیف‌های مختلف اصولگرا و اصلاح‌طلب قرار گرفته است و همه تفکرات کشور به حمایت و عدم سهم‌خواهی از دولت تاکید دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: