کد خبر: ۱۷۷۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
در پی افشاگری جدید روزنامه نیویورک تایمز علیه پسر رئیس‌جمهوری آمریکا، وی متن مکاتبات ایمیلی خود را با یک کارشناس روابط عمومی و فعال رسانه منتشر کرد.
در پی افشاگری جدید روزنامه نیویورک تایمز علیه پسر رئیس‌جمهوری آمریکا، وی متن مکاتبات ایمیلی خود را با یک کارشناس روابط عمومی و فعال رسانه منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا متن ایمیل‌هایش با راب گلدستون، کارشناس روابط عمومی و فعال رسانه را منتشر کرد. گلدستون همان فردی است که بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز، برای دیدار جنجال‌برانگیز میان ناتالیا وسلنیتسکایا، یک وکیل روس و دونالد ترامپ جونیور وساطت کرده بود.

دونالد ترامپ جونیور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: خطاب به همگان و با هدف شفافیت کامل، متن تمامی ایمیل‌های خود با راب گلدستون درباره ملاقات نهم ژوئن 2016 را منتشر می‌کنم.

وی ادامه داد: نخستین ایمیل مربوط به تاریخ سوم ژوئن 2016 است که از طرف راب ارسال شده و درباره درخواست فردی به نام امین است. امین و پدرش صاحب شرکتی بزرگ در مسکو هستند. آنها مدعی بودند که اطلاعاتی درباره هیلاری کلینتون دارند.

پسر ارشد ترامپ در این بیانیه خاطرنشان کرد: من در ابتدا می‌خواستم فقط یک تماس تلفنی داشته باشم اما وقتی متوجه شدم که این تماس ممکن نیست آنها به من اطلاع دادند که آن فرد در نیویورک خواهد بود و من خواستم این ملاقات انجام شود.

وی افزود: این زن همان‌طور که قبلا به طور علنی اعلام کرده، مقام دولتی رسمی نبود. همان‌طور که قبلا گفته‌ایم، او اطلاعاتی برای ارائه نداشت و می‌خواست درباره سیاست‌های مهاجرت صحبت کند. این ملاقات پیش از مطرح شدن مساله مداخله روس‌ها انجام شد.

دونالد ترامپ جونیور تصریح کرد: همان‌طور که گلدستون امروز به رسانه‌ها گفت، این ملاقات کاملا بی‌معنا بود و من از آن ناراحت و آزرده شدم.

در همین حال شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد،  دونالد ترامپ جونیور مجموعه ایمیل‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک شهروند روسیه به او پیشنهاد ارائه اطلاعاتی حساس درباره هیلاری کلینتون را داده است.

راب گلدستون، فرستنده ایمیل‌ها به دونالد ترامپ جونیور نوشته است که پیشنهاد این اطلاعات بخشی از حمایت روسیه و دولت این کشور از ترامپ است.

این ایمیل‌ها به حدود پنج ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی ترامپ باز می‌گردد.

موضوع دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا و اتهام تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با افراد یا نهادهایی در روسیه، در روزهای اخیر و با انتشار گزارش دیدار دونالد ترامپ جونیور با ناتالیا وسلنیتسکایا بیش از پیش خبرساز شده است.

در یکی از ایمیل‌هایی که دونالد ترامپ جونیور منتشر کرده، نویسنده نامه به او گفته که دادستانی روسیه پیشنهاد کرده که اسناد و اطلاعاتی رسمی را در اختیار تیم انتخاباتی ترامپ بگذارد که می‌تواند گواهی بر مجرم بودن هیلاری کلینتون و مجرمانه بودن کارهایی باشد که او در ارتباط با روسیه انجام داده است.

در این ایمیل خطاب به پسر ترامپ نوشته شده است که این اطلاعات برای پدرش "بسیار مفید" خواهد بود.

ترامپ از زمان انتخاب به عنوان رییس‌جمهوری آمریکا با این اتهام روبرو بوده که ستاد انتخاباتی‌ وی با دولت روسیه مرتبط بوده و دولت روسیه با مداخله در انتخابات به نفع ترامپ عمل کرده است.

جارد کوشنر، داماد و پل مانافورت، رئیس وقت ستاد انتخاباتی ترامپ در دیدار با وسلنیتسکایا حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری