کد خبر: ۱۷۷۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
شدت اعتراضات به عملکرد وزیر کشور به حدی بود، که تقریبا 90 درصد سخنرانان این نشست، بر لزوم عدم معرفی رحمانی فضلی به خاطر انتصاب استانداران و فرمانداران ناکارآمد و مغایر با خواست اکثریت ملت، تاکید داشتند.
روز گذشته مسئولان ارشد ستادهای مرکزی حسن روحانی میزبان روسای ستادهای استانی بودند، شدت انتقادات از عملکرد وزارت کشور به خصوص رحمانی فضلی به حدی بود که شریعتمداری رئیس، رئیس جلسه مجبور شد سخنان یکی از مدعوین را قطع کند.

به گزارش خبرنگار اعتدال، اقدامات وزارت کشور در زمان تصدی مقام وزارت توسط رحمانی فضلی و به خصوص در ایام منتهی به انتخابات، یکی از مواردی است که گروه های حامی حسن روحانی همواره از آن به عنوان پاشنه آشیل دولت یازدهم نامبرده اند. جدی تر شدن تداوم حضور وی به عنوان وزیر کشور در کابینه دوازدهم، صدای اعضای اصلی ستادهای انتخاباتی روحانی را نیز را نیز درآورد.

رییس ستاد یکی از استان ها که در این جلسه حضور داشت و نخواست نامش فاش شود، به خبرنگار ما گفت: شدت اعتراضات به عملکرد وزیر کشور به حدی بود، که تقریبا 90 درصد سخنرانان این نشست، بر لزوم عدم معرفی رحمانی فضلی به خاطر انتصاب استانداران و فرمانداران ناکارآمد و مغایر با خواست اکثریت ملت، تاکید داشتند. البته از ایشان در کابینه در مسئولیتی غیر از وزارت کشور به دلیل وفاداری ایشان به شخص رییس جمهور و به کارگیری عنصری معتقدتر و متعهدتر به گفتمان پیروز انتخابات توسط تعدادی از سخنرانان مطرح شد.

از دیگر نکات جالب این جلسه اصرار اکثر حاضرین بر آن بوده که محمد شریعتمداری، برای وزارت کشور انتخاب شود که با اعتراض شدید وی مواجه شد تا آنجا که هنگامی یکی از سخنرانان در حال تشریح دلایل خود برای معرفی شریعتمداری برای وزارت کشور بود، وی سخنان سخنران را قطع کرد و از تمامی حضار خواست از ادامه انتقاد از رحمانی فضلی و معرفی وی به عنوان وزیر کشور پرهیز کنند و تاکید کرد من اجازه نمی دهم بحث به این شکل ادامه پیدا کند.

انتقاد از مدیران ارشد استانی و انتصاب افراد مخالف گفتمان پیروز در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم از دیگر گلایه های اصلی روسای ستادهای استانی روحانی بود. البته عدم استفاده از دست بوسان دولت یازدهم در دولت جدید و نامبردن از آنان از دیگر حاشیه هایی بود که با استقبال حضار مواجه شد و برخی تاکید کردند نباید امید مردم را به خاطر این دست بوسان به یاس تبدیل کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ