کد خبر: ۱۷۷۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
رئیس‌جمهوری پیشین یمن گفت که ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی با استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی عامل انتشار وبا در یمن است.
رئیس‌جمهوری پیشین یمن گفت که ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی با استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی عامل انتشار وبا در یمن است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین یمن گفت: به مردم آمریکا احترام می‌گذاریم و ضد این کشور نیستیم. ما مخالف حمایت‌ها و پشتیبانی آمریکا، اسرائیل و انگلیس از ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن هستیم که به کشتار کودکان ما و ویران کردن خانه‌هایمان مشغول هستند.

رئیس حزب کنگره مردمی یمن افزود: این ائتلاف با به کارگیری سلاح‌های مخرب مانند بمب‌های خوشه‌ای با قدرت انفجاری بسیار زیاد آثار زیانباری برای مردم یمن به جا می‌گذارد.

سازمان بهداشت جهانی وابسته به سازمان ملل هفته گذشته از افزایش تعداد جانباختگان شیوع وبا در یمن به ۱۵۰۰ مورد خبر داد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در یمن در کنفرانس مطبوعاتی در صنعا اعلام کرد، تعداد مواردی که مشکوک به ابتلا به وبا هستند تا ۳۰ ژوئن به ۲۴۶ هزار نفر رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت یک تیم اورژانس متشکل از تعدادی پزشک، پرستار و امدادگر را برای جبران کمبود شدید کادر پزشکی مناسب و تخریب زیرساخت‌های بهداشتی یمن تشکیل داده است. بخش بهداشت و درمان یمن در نتیجه ۲۷ ماه حمله مستمر یه این کشور به سرکردگی عربستان به شدت آسیب دیده است.

با گذشت بیش از دو سال از جنگ، بیش از ۵۰ درصد از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی یمن از کار افتاده‌اند.

رئیس‌جمهور پیشین یمن در اظهاراتی دیگر با انتقاد از اخوان المسلمین در یمن - حزب تجمیع یمنی برای اصلاح- آن را یک "گروه تروریستی" خواند.

وی در دیداری با رهبران قبایل طرفدار خود در استان البیضاء گفت:‌ آنها به دنبال مکانی امن برای خود هستند اما هرگز جایی امن نخواهند یافت از تمامی کشورها طرد خواهند شد. آنها از ترکیه و قطر اخراج خواهند شد و هیچ جایی نخواهند داشت.

سایت ارم نیوز وابسته به امارات نوشت:‌ صالح عادتا از رهبران حزب الاصلاح انتقاد می‌کند اما این اولین بار است که از جزئیات باج‌خواهی رهبران یمنی اخوانی در سراسر جهان تحت عنوان مبارزه با کمونیسم پرده برمی‌دارد.

وی گفت: آنها پول زیادی برای برنامه‌هایشان می‌گیرند و آمریکا آنها را به خدمت گرفته با آنها برای مبارزه با کمونیسم به افغانستان رفت و به مبارزه با اتحاد جماهیر شوروی سابق پرداخت.

صالح خاطرنشان کرد:‌ اخوان ساخته دست آمریکا هستند آنها به دست آمریکا آموزش دیده‌اند و سرسپرده آمریکایی‌ها هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری