کد خبر: ۱۷۷۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
نشستن ایوانکا ترامپ برای دقایقی برجای پدرش بر سر میز اصلی اجلاس نشست 20، واکنش هایی را به همراه داشت.
فرانس پرس در حاشیه اجلاس گروه 20 گزارش داد:‌ نشستن ایوانکا ترامپ برای دقایقی برجای پدرش بر سر میز اصلی اجلاس نشست 20، واکنش هایی را به همراه داشت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از مقامات کاخ سفید گفت:‌ ایوانکا تمام مدت در اتاق پشتی حضور داشت و تنها زمانی که پدرش ناچار به ترک میز شد، بر سر میز اصلی آمده و به جمع سران جهان از جمله رجب طیب اردوغان (رئیس جمهوری ترکیه)، آنگلا مرکل (صدراعظم آلمان)، ترزا می (نخست وزیر انگلیس) و شین جین پینگ (رئیس جمهوری چین)پیوست.

به گزارش کاخ سفید و دیپلمات های آمریکایی، بدنبال این رویداد، بسیاری از منتقدان دولت ترامپ وی را به 'خویشاوندسالاری' متهم کردند و در این میان آن اپلبام تاریخ نگار، در خلال انتقادهای تند از ترامپ در توییتر، صلاحیت وی را زیر سؤال برده و وی را 'ناشی' خواند.

یکی از مقامات کاخ سفید در گفتگو با 'فرانس پرس' در این باره گفت:‌ 'زمانی که دیگر رهبران جهان میزشان را ترک می کردند، جای آن ها نیز به طور موقت توسط نمایندگانشان پرمی شد.' اما آن طور که پیداست حضور این مدل سابق 35 ساله بر سر میز اصلی، تمام توجهات را به خود جلب کرده است.

ترامپ، در لحظات آغازین دومین روز از اجلاس گروه 20 و همزمان با نشست سران جهان برای بررسی افزایش بودجه کارآفرینی در بخش زنان، دخترش ایوانکا را ستایش کرده و او را 'قهرمان' نامید.

نشست گروه 20 شامل کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، چین، آلمان، فرانسه، بریتانیا، هند، اندونزی، ایتالیا،کانادا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، عربستان، آفریقای جنوبی، ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا در هامبورگ آلمان، امسال با توجه به سیاست های انزواگرایانه دولت دونالد ترامپ، صحنه اختلافات بی سابقه و همچنین رقابت ها و ائتلاف های جدید برای تعیین سیاست های جهانی است.

نشست هامبورگ یکی از پر اختلاف ترین اجلاس ها در سال های گذشته این گروه است که شاهد اختلافاتی در باره مسائلی از جمله جنگ ها، تغییرات آب و هوایی، تجارت جهانی و آزمایش های موشکی کره شمالی می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری