کد خبر: ۱۷۷۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
رقابتهای انتخابی تیمهای ملی کشتی در روز دوم به پایان رسید و قهرمانان مشخص شدند.
رقابتهای انتخابی تیمهای ملی کشتی در روز دوم به پایان رسید و قهرمانان مشخص شدند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، رقابتهای انتخابی تیمهای ملی کشتی برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس به پایان رسید که در کشتی آزاد رضا اطری در 57 کیلوگرم، بهنام احسانپور در 61 کیلوگرم، میثم نصیری در 65 کیلوگرم، سعید داداشپور در 70 کیلوگرم، پیمان یاراحمدی در 74 کیلوگرم، حسن یزدانی در کیلوگرم، امیر محمدی در 97 کیلوگرم و یدالله محبی در 125 کیلوگرم قهرمان شدند. 

در کشتی فرنگی نیز مهرداد مردانی در 59 کیلوگرم، محمد الیاسی در 66 کیلوگرم، فرشاد بلفکه در 71 کیلوگرم، پیام بویری در 75 کیلوگرم، یوسف قادریان در 80 کیلوگرم، حسین نوری در 85 کیلوگرم، سید مصطفی صالحی زاده در 98 کیلوگرم و شهاب قوره جیلی در 130 کیلوگرم به عنوان قهرمانی رسیدند.

در روز دوم رقابتهای کشتی انتخابی تیمهای ملی، کشتی گیران در حضور حدود ۸ هزار تماشاگر سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف هم رفتند که در وزن ۵۹ کیلوگرم فرنگی مهرداد مردانی با فن کمر محسن حاجی پور را در فینال دوم ضربه کرد تا مسافر مسابقات جهانی و جانشین حمید سوریان در وزن اول کشتی فرنگی شود.

اما در مبارزه مهیج وزن ۱۲۵ کیلوگرم و در فینال دوم یدالله محبی موفق شد برای دومین بار کمیل قاسمی را شکست دهد تا در حضور نایب قهرمان المپیک به عنوان نخست سنگین وزن برسد. محبی فینال دوم را ۵ بر ۲ به سود خود به پایان رساند.

همچنین در فینال دوم وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی قهرمان المپیک ریو با حساب ۱۲ بر ۲ از سد عزت الله اکبری نایب قهرمان سابق جهان گذشت تا مسافر مسابقات جهانی پاریس شود. یزدانی در کشتی قبل هم ۱۱ بر صفر اکبری را ضربه کرده بود. یزدانی به جز مبارزه با علیرضا کریمی، سایر مسابقاتش را با ضربه فنی پشت سر گذاشت و تنها در فینال دوم مقابل اکبری امتیاز از دست داد.

همچنین در وزن ۷۱ کیلوگرم فرنگی فرشاد بلفکه ۳ بر صفر برومند اصلان را مغلوب کرد و در غیاب افشین بیابانگرد به مقام نخست دست یافت. بیابانگرد به دلیل مصدومیت در این مسابقات شرکت نکرد.

همچنین یوسف قادریان با دو پیروزی متوالی برابر مجید دهقان قهرمان وزن ۸۰ کیلوگرم شد.

در وزن ۹۸ کیلوگرم فرنگی سید مصطفی صالحی زاده با اقتدار تمام رقبایش از جمله مهدی علیاری را شکست داد و در فینال دوم هم امیر حسین حسینی را ۵ بر یک مغلوب کرد تا به عضویت تیم ملی درآید.

اما در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسانپور در فینا سوم با حساب 4 بر یک مسعود اسماعیل پور را از پیش رو برداشت تا در نبردی نزدیک و حساس به مقام نخست برسد.

در آخرین فینال این رقابتها نیز سعید داداشپور در یک کشتی بسیار نزدیک با حساب 4 بر 3 مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز جهان را شکست داد تا برنده فینال سوم شود.

در این کشتی داداشپور در دقیقه پایانی بارها با زانو زدن کنار تشک نمایشی دفاعی داشت که اعتراض حسین خانی را هم در پی داشت و معتقد بود باید داوران پوئن اخطار می دادند.

نتایج دیدارهای فینال روز دوم به شرح زیر است:

کشتی آزاد

قهرمان ۶۱ کیلوگرم: بهنام احسانپور 

فینال اول: بهنام احسانپور (مازندران) ۱ – مسعود اسماعیل پور (مازندران) ۲

فینال دوم:بهنام احسانپور (مازندران) ۴ – مسعود اسماعیل پور (مازندران) ۰

فینال سوم: بهنام احسانپور (مازندران) ۴ – مسعود اسماعیل پور (مازندران) 1

قهرمان ۷۰ کیلوگرم: سعید داداش پور

فینال اول: سعید داداش پور (تهران) ۳- مصطفی حسین خانی (تهران) ۲

فینال دوم: سعید داداش پور (تهران) ۲- مصطفی حسین خانی (تهران) ۵

فینال سوم: سعید داداش پور (تهران) 4 - مصطفی حسین خانی (تهران) 3


قهرمان ۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی

فینال اول: حسن یزدانی (مازندران) ۱۱ – عزت الله اکبری (مازندران) ۰

فینال دوم: حسن یزدانی (مازندران) – عزت الله اکبری (مازندران)


قهرمان ۱۲۵ کیلوگرم: یدالله محبی

فینال اول: کمیل قاسمی (مازندران) ۲ – یدالله محبی (کرمانشاه) ۵

فینال دوم: کمیل قاسمی (مازندران) ۲ – یدالله محبی (کرمانشاه) ۵

کشتی فرنگی


قهرمان ۵۹ کیلوگرم: مهرداد مردانی

فینال اول: محسن حاجی پور (مازندران) ۳– مهرداد مردانی (خوزستان) ۴

فینال دوم: محسن حاجی پور (مازندران) ۷– مهرداد مردانی (خوزستان) ۸ برنده با ضربه فنی

قهرمان ۷۱ کیلوگرم: فرشاد بلفکه

فینال اول: فرشاد بلفکه (لرستان) برنده - برومند اصلان (لرستان)

فینال دوم: فرشاد بلفکه (لرستان) ۳- برومند اصلان (لرستان) ۰

قهرمان ۸۰ کیلوگرم: یوسف قادریان

فینال اول: یوسف قادریان (البرز) ۷- مجید دهقان (فارس) ۱

فینال دوم:یوسف قادریان (البرز) ۵ - مجید دهقان (فارس) ۲


قهرمان ۹۸ کیلوگرم:سید مصطفی صالحی زاده

فینال اول: امیرحسین حسینی (مازندران) – سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) برنده

فینال دوم: امیرحسین حسینی (مازندران) ۱ – سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) ۵
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: