کد خبر: ۱۷۶۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
پایگاه خبری «کوارتز» در گزارشی ضمن اشاره به حکم دادگاه آمریکا مبنی بر مصادره ساختمان بنیاد علوی به نفع دولت آمریکا نوشت: دولت آمریکا موفق شد حکم مصادره این ساختمان که ارزش آن بین 500 میلیون تا یک میلیارد دلار است را از دادگاه دریافت کند.
 پایگاه خبری کوارتز در گزارشی ضمن اشاره به حکم دادگاه آمریکا مبنی بر مصادره ساختمان بنیاد علوی به نفع دولت این کشور نوشت: اگرچه از سال 2008 این پرونده در دادگاه‌های آمریکا در جریان بوده است اما طی روزهای گذشته دولت آمریکا موفق شد حکم مصادره این ساختمان را از دادگاه دریافت کند.

کوارتز در گزارش خود ارزش مالی این ساختمان 36 طبقه در منهتن نیویورک را بین 500 میلیون تا یک میلیارد دلار توصیف کرده و نوشت: تلاش‌های آمریکا برای گرفتن این ساختمان بارها با شکست مواجه شد و این بار نیز قانون‌گذاران آمریکایی امیدوار بودند که با مطرح و برجسته کردن موضوع تهدید امنیتی، آخرین تلاش خود را برای گرفتن بنیاد علوی به کار ببندند.

با طرح دعوی حقوقی در دادگاه فدرال در منهتن نیویورک، دادستان‌های آمریکایی مدعی شدند که بنیاد علوی،مالک اولیه برج 36 طبقه در خیابان پنجم نیویورک، در پوشش امور خیریه میلیون‌ها دلار پول را به ایران انتقال داده است.

مقامات آمریکایی ادعا کرده‌اند که این پول به حساب آنچه قربانیان حملات تروریستی تحت حمایت ایران نامیده شده‌ واریز خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری