کد خبر: ۱۷۶۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
اسطوره فوتبال آرژانتین به انتقاد از اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر، تاکید کرد که این کشور با دادن رشوه چنین امتیازی را به دست آورده است.
کشورهای عربی و در راس آنها عربستان و امارات بعد از تنش سیاسی با قطر از هر فرصتی برای حمله بردن به این کشور کوچک حوزه خلیج فارس استفاده می‌کنند و سعی دارند که اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر را حاصل تبانی فیفا در دوران بلاتر تصویر کنند، این درحالی است که آنها تا چند هفته پیش از حامیان اصلی قطر و دادن میزبانی جام جهانی به این کشور بودند.

این بار نوبت به دیگو آرماندو مارادونا رسید که جام جهانی قطر را زیر سوال ببرد.

مارادونا که هدایت تیم الفجیره امارات را برعهده دارد در گفت و گویی که با روزنامه الإتحاد این کشور داشت، گفت: قطری‌ها باید بدانند که فوتبال و به ویژه جام جهانی با پول خریداری نمی‌شود. شفافیت باید همه ارکان ورزش را در برگیرد چرا که دوران تبانی و پول‌های زیر میزی با رفتن بلاتر تمام شده است. قطری‌ها باید بدانند که جام جهانی بسیار بزرگ‌تر از آن است که در کشور آنها برگزار شود.

او ادامه داد: این یک واقعیت است که قطر با دادن رشوه به کشورها و شخصیت‌های زیادی توانست میزبانی جام جهانی را به دست آورد. حقیقت روز به روز در حال آشکار شدن است. قطر حق میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را ندارد. آنها باید هر چه سریع‌تر واقعیت را بیان و به اشتباه خود اعتراف کنند.

طبیعی است که مارادونا چنین اظهاراتی را بر زبان آورد. او خود را یک شهروند اماراتی می‌داند و از این کشور حوزه خلیج فارس بهره‌های زیادی به او رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری