کد خبر: ۱۷۶۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۹
دکتر عباس خلجی
1.  در شرایطی که حسن روحانی حدود یک ماه پیش موفق شد رای 24 میلیون نفر از مردم ایران را کسب کند ، حملات ناجوانمردانه نیروهای افراطی علیه وی شدت و گستره بیشتری نسبت به پیش از انتخابات یافته است. 
2.  به گونه ای که حسن روحانی نه تنها از حمایت رسمی مورد انتظار از ساختارهای رسمی قدرت و مسئولین نظام ج ا ا محروم است؛ بلکه آتش تهیه سیاسی و تبلیغاتی بخش افراطی الیگارشی قدرت و تریبون های رسمی نظام علیه روحانی شدت گرفته است. 
3.  در این میان، بخش غیرانتخابی و تریبون های رسمی و جایگاه های مذهبی به طور محسوسی علیه روحانی ایفای نقش می کنند و در این مسیر از امکانات گسترده نیروهای فرادولتی و سازمان های محفلی برای بحران آفرینی و کارشکنی علیه رئیس جمهور بهره می گیرند.
4.  نکته مهم و قابل تامل این است که راهبرد کنونی دلواپسان و مخالفان گفتمان اعتدال با رویکرد معارضه جویانه همیشگی آنان از چند نظر متفاوت است. نخست آنان از اتاق فکر و قرارگاه عملیاتی مشترکی هدایت می شوند. دوم حملات نیروهای افراطی بسیار سازمان یافته و منسجم است. سوم این جریان نه تنها شمشیر مخالفت با روحانی را از رو بسته که آن را پیش از آغاز دوره دوم ریاست جمهوری وی از نیام برکشیده است. چهارم و به طور کلی مخالفان روحانی پیش از آغاز به کار دولت دوازدهم کمر همت خویش را برای اخلال در فرایند طبیعی تشکیل دولت و کارشکنی گسترده علیه روحانی محکم بسته اند.
5.  در شرایطی که حسن روحانی در چارچوب طرح انتقام جویانه مخالفان در تنگنای سیاسی و ساختاری قرار گرفته است، ضرورت دفاع از روحانی و سیاست های دولت دوازدهم بیش از پیش احساس می شود.
6.  اینک عقلانیت ساختاری و وظیفه ملی و میهنی ایرانیان ایجاب می کند که منتخب خویش را در برابر دلواپسان دوران پیشابرجام و غوغاسالاران ناکام انتخابات تنها نگذارند و در حد توان خویش و نیاز روحانی به یاریش بشتابند.
7.  در این راستا و با توجه به فقدان نظام حزبی و  ضعف نهادهای مدنی، ابتدا بایستی آگاهی همگانی و حمایت افکار عمومی از منتخب ملت ایران در برابر حملات دلواپسان و نیروهای افراطی برانگیخته و سامان داده شود. 
8.  اما متاسفانه در این شرایط دولت روحانی از دسترسی به ظرفیت و توان و ضریب نفوذ رسانه های رسمی محروم است. بنابراین، تنها فرصت آن بهره گیری از ظرفیت و توانایی بسیج افکار عمومی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است. ظرفیتی که خوشبختانه به طور کامل در حوزه نفوذ و اختیار نیروهای مخالف روحانی قرار ندارد. پس حامیان روحانی بایستی از این فرصت به قدر لازم و کافی بهره مند شوند و سد محکمی در برابر سیل حملات مخالفان روحانی بسازند.

حمایت همگانی از حسن روحانی!
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: