کد خبر: ۱۷۵۶۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
روزنامه ارگانی چین در گزارشی اعلام کرد که آمریکا به دلیل داشتن کارنامه ای سیاه در موضوع حقوق بشر، هیچوقت نمی تواند و نخواهد توانست خود را در جایگاه مدافع حقوق بشر قرار دهد.
«مردم» ارگان حزب حاکم چین که دیدگاه رسمی دولت و حزب کمونیست چین را منتشر می کند، روز چهارشنبه نوشته است که فشارهای دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بر کوبا خود اقدامی ضد حقوق بشری است.

این روزنامه می نویسد که آمریکا در تلاش است تا کوبا را کشوری منزوی و فقیر نگهدارد و از ارتباط گسترده تر این کشور با دیگر کشورهای جهان جلوگیری کند.

این روزنامه چینی تاکید کرده است که آمریکا خود درگیر تبعیض نژادی و خشونت های بسیار است و نمی تواند از دیگر کشورها در زمینه حقوق بشر انتقاد کند.

مردم تصریح می کند که آمریکا به دلیل خشونت های فراوان، تیراندازی های مرگبار و نقض های مکرر حقوق بشر در جهان کشوری شناخته شده است و فشارهایش بر کشورهای دیگر نظیر کوبا به عنوان حقوق بشر نمی تواند مورد قبول دیگران قرار گیرد.

در بخش دیگری از مطلب این رسانه آمده است؛ دولت آمریکا همواره در گزارش های سالانه اش از حقوق بشر دیگر کشورها از جمله چین انتقاد می کند اما چین در راستای بهبود حقوق بشر در شرایطی گام بر می دارد که واشنگتن با کارنامه سیاه حقوق بشر وضعیت نامطلوبی در دنیا دارد.

ارگان حزب حاکم چین همچنین از خروج آمریکا از پیمان تحولات اقلیمی نیز به عنوان یکی دیگر از اقدامات ضد حقوق بشری این کشور یاد کرد و آورده است: این کشور در دوره ترامپ وضعیت حقوق بشری وخیم تری پیدا کرده است و واشنگتن دیگر نمی تواند در جایگاه مدافع حقوق بشر برای دنیا سخن پراکنی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری