کد خبر: ۱۷۴۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
حمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر اعلام کرد: دوحه گفت وگوها با جمهوری اسلامی ایران را مثبت ارزیابی می کند و مصمم به حفظ روابط با تهران است.
حمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر اعلام کرد: دوحه گفت وگوها با جمهوری اسلامی ایران را مثبت ارزیابی می کند و مصمم به حفظ روابط با تهران است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، وزیر خارجه قطر که در مسکو بسر می برد و با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار و مذاکره کرد، در مصاحبه با راشاتودی گفت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مذاکره با ایران را ترجیح می دهند و در پی همکاری با تهران هستند.:

حمد بن عبدالرحمن آل ثانی با بیان اینکه ایران همسایه ما است، اظهار کرد که اعضای شورای همکاری خلیج فارس مذاکره با این کشوررا ترجیح می دهند.

وی افزود که تمامی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برخی اختلاف ها و نگرانی ها دارند، اما انتخاب راهبردی تمام این کشورها گفت وگو با ایران است.

وزیر خارجه قطر همچنین از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل تنش عربی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، حمد بن عبدالرحمن آل ثانی : قطر از ایران به خاطر پیشنهاد کمک در زمینه حل مشکلات دیپلماتیک با دولت های عرب قدردانی کرد.

وی پس از دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: «می خواهم از نهادهای پارسی که آمادگی خود را برای کمک به حل اقدامات غیرقانونی اتخاذ شده علیه ما اعلام کرده اند، قدردانی کنم».

ایران بارها اعلام کرده است که تنها راه حل اختلاف ها، مذاکره و تعامل مثبت بین کشورهای عربی منطقه است.

از سوی دیگر، پس از وضع تحریم های گسترده ضدقطری و قطع هر گونه رابطه اقتصادی و تجاری توسط عربستان و چند کشور دیگر عربی متحد سعودی ها از روز دوشنبه، برنامه هایی برای تامین نیازهای قطر توسط صادر کنندگان ایرانی در نظر گرفته شده است.

وزیر خارجه قطر همچنین در مسکو گفت: دوحه خواهان حل و فصل همه اختلاف ها در سطح منطقه خاورمیانه از راه مذاکره و گفت وگو است.

وزیر خارجه قطر افزود که تلاش می کنیم از راه گفت وگو و در چارچوب شورای همکاری خلیج فارس اختلافات را حل کنیم.

وی همچنین افزود: دوحه به تداوم مذاکرات سازنده در مسائل مختلف با مسکو امیدوار است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: