کد خبر: ۱۷۴۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۳
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا گفت: 5 درصد منابع مالی برای خرید 30 فروند هواپیمای بوئینگ مکس از منابع صندوق بازنشستگی کشوری تامین می شود و 95 درصد دیگر از محل فایناس خارجی تامین خواهد شد.
'ولی آذروش' روز شنبه در حاشیه مراسم امضای قرارداد خرید 30 فروند هواپیمای بوئینگ برای شرکت هواپیمایی آسمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: شرکت آسمان به عنوان هشتاد و هفتمین شرکت هوایی در جهان، خرید این هواپیماها را برای نوسازی ناوگان هوایی خود در دستور کار قرار داده است.

عضو پیشین هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآورشد: قراردادی که امروز بین شرکت اسمان و شرکت بوئینگ به امضا رسید، خرید 60 فروند هواپیمای 737 مکس به مبلغ 3 میلیارد دلار است که شرکت آسمان پس از این که 30 فروند این هواپیماها را تحویل گرفت تحویل 30 فروند دیگر را آغاز خواهد کرد.

وی با بیان این که اولین فروند از این هواپیماها در سال 2022 به شرکت اسمان تحویل خواهد شد گفت: نوسازی ناوگان هوایی کشور برای صندوق های بازنشستگی کشور اهمیت زیادی دارد تا بتوانیم در حمل ونقل هوایی منطقه سهم شرکت های ایرانی را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در ادامه با اشاره به مزیت های استفاده از این هواپیماهای تک راهرو 168 نفره، افزود: کاهش مصرف سوخت و هزینه های عملیاتی و کاهش چشمگیر آلودگی های کربنی از مزیت های استفاده از ناوگان جدید است و با ورود این هواپیماها پروازهای این شرکت در منطقه و مسیرهای داخلی بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، قرارداد خرید 30 فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس بین شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت بوئینگ با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری عصر امروز در تهران امضا شد.

این قرارداد را 'حسین علایی' مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان و 'جیمز لارسن ' نماینده فروش شرکت بوئینگ در منطقه خاورمیانه و روسیه امضا کردند.

شرکت بوئینگ پس از امضا این قرارداد بیانیه رسمی فروش 30 فروند هواپیمای بوئینگ را در تهران صادر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری