کد خبر: ۱۷۴۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
دماسنج بازار سرمایه روند رو به کاهش را تجربه می‌کند؛ به طوری که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی نسبت به روز گذشته ۵۳۵ واحد افت کرد و آیفکس نیز با کاهش ۱۶ واحدی همراه شد.
دماسنج بازار سرمایه روند رو به کاهش را تجربه می‌کند؛ به طوری که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی نسبت به روز گذشته ۵۳۵ واحد افت کرد و آیفکس نیز با کاهش ۱۶ واحدی همراه شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، امروز(چهارشنبه) بسیاری از سهامداران اقدام به فروش سهام خود کرده و فشار عرضه باعث شد شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۳۵ واحد افت کند و از کانال ۸۰۰ هزار واحدی تا رقم ۷۹ هزار و ۷۵۸ واحدی پایین آید. همچنین شاخص کل هم وزن پس از ۲۰۴ واحد افت به رقم ۱۷ هزار و ۲۳۰ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۵۷۱ واحد افت رقم ۸۶ هزار و ۸۰۱ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب به ۲۸۲ واحد و ۱۶۹۱ واحد افت کردند.

در معاملات امروز نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵۳ واحد تاثیر منفی روی دماسنج بازار بیشترین نقش را در نوسانات نزولی شاخص داشت پس از این نماد گروه مپنا، معدنی و صنعتی گلگهر و آسان پرداخت پرشین بیشتر نقش نزولی را در بازار سرمایه داشتند.

در بازار سراسر قرمز امروز گروه استخراج کانه‌های فلزی به جز در دو نماد به صورت یک دست افت کردند. همچنین اکثریت قریب به اتفاق نماد محصولات شیمیایی با افت در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله روبرو شدند.

همچنین خودرویی‌ها نیز به جز در دو نماد یک دست قرمز رنگ شدند و نمادهای پارس خودرو، زامیاد، ایران خودرو دیزل و سایپا آذین بیش از سه درصد افت در قیمت پایانی را تجربه کردند.

حتی قندی‌ها نیز امروز هم جهت با شرایط کلی بازار یک دست هم در قیمت پایانی و هم در قیمت آخرین معامله افت قابل توجهی را تجربه کردند که تعدادی از نمادهای این گروه با صف فروش همراه شد.

ارزش معاملات فرابورس تهران امروز به رقم ۱۶۲ میلیارد و ۶۵۴ میلیون تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۵۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۰ هزار و ۳۳۵ نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز روند رو به کاهشی را از خود نشان داد و از زمان منتشر شدن خبر حادثه تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) شرایط کاهشی را در پی گرفت و در نهایت ۱۶ واحد نسبت به روز گذشته پایین رفت و به رقم ۸۹۶.۱ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۱۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۳۶۵ میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۹ هزار و ۱۵۰ نوبت داد و ستد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری