کد خبر: ۱۷۴۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
داعش رسما مسئولیت حمله را پذیرفت/ شهادت 12 هموطن؛
4 فرد مسلح با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه دادند که تعدادی مجروح و تعدادی نیز شهید شدند.
طبق آخرین اطلاعات فردی در پوشش مراجعه کننده، وارد راهروی ورودی مجلس شده و با تیراندازی  یکی از محافظین را از ناحیه پا و دو نفر دیگر را نیز مجروح کرده و متواری شده است.

به گزارش اعتدال، دقایقی پیش فردی مسلح به زور در حالی که تیراندازی می‌کرد، وارد مجلس شد.

این فرد مسلح با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌دهد که ظاهراً تاکنون سه نفر زخمی شده‌اند.

هم چنین تسنیم در این‌باره نوشته است: فردی ناشناس با تیراندازی به یکی از نیروهای حفاظت سپاه در مجلس وی را از ناحیه مچ پا زخمی کرد.

در حاشیه جلسه علنی امروز(چهارشنبه، 17 خرداد) مقننه، فردی ناشناس با تیراندازی به یکی از نیروهای حفاظت مجلس وی را از ناحیه مچ پا زخمی کرد.

نیروهای امدادی مشغول مداوای این پاسدار حفاظت مجلس هستند.

گزارش شده که فرد مذکور هم اکنون نیز مشغول تیراندازی است. از هویت این فرد و علت کار وی هنوز خبری در دسترس نیست.

خبرگزاری ایلنا نیز گزارش داده که در جریان این تیراندازی تاکنون «دو نفر» از نیروهای حفاظتی زخمی شده‌اند.

یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با ایسنا با تایید این حادثه تیراندازی گفت که هنوز این فرد بازداشت نشده و از خروج نمایندگان از صحن مجلس جلوگیری می‌شود.

عامل تیراندازی دستگیر شد

رنجبرزاده ،عضو هیئت رئیسه مجلس: عامل تیراندازی در راهروی مجلس دستگیر شده. جزئیات در حال بررسی است.

 فارس نوشته است که تا این لحظه ۳نفر مجروح شده‌اند که دو تن از آنها از مراجعه کنندگان هستند. اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی است

دربهاي ورودي مجلس بسته شد  

الياس حضرتي نماينده تهران به صداوسیما گفت: ضاربان سه نفر بودند که مجهز به دو قبضه کلاشينکف و يک قبضه سلاح کمري (کلت) بودند.

رنجبرزاده: فرد مسلح هنوز بازداشت نشده است

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که نیروهای حفاظت مجلس هنوز موفق به بازداشت فرد مسلح مهاجم نشده‌اند.

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فرد مسلحی که از ساعتی پیش وارد مجلس شده و اقدام به تیراندازی کرده همچنان در محوطه مجلس است.

وی افزود: نیروهای حفاظت مجلس هنوز موفق به بازداشت این فرد نشده‌اند.

به گفته رنجبرزاده، هنوز تعداد افراد زخمی در این حادثه تیراندازی مشخص نیست.

محاصره تیراندازان در دفاتر نمایندگان

افراد مسلح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند.

این افراد مسلح که به گفته یکی از نمایندگان ۴ نفر هستند با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌دادند که ظاهراً سه نفر زخمی شدند.

این نماینده مجلس در گفت‌وگو با ایسنا با تایید این حادثه تیراندازی گفت که این افراد در حال حاضر در دفاتر نمایندگان هستند و محاصره شده اند اما اوضاع تحت کنترل است و تا لحظات دیگر اخبار موثق تر منتشر می‌شود.

در حال حاضر از خروج نمایندگان از صحن مجلس و خروج خبرنگاران  جلوگیری می شود.

ایلنا نوشت: هنوز علت وقوع این حادثه مشخص نیست.

پس از وقوع این حادثه نیروهای حفاظتی خبرنگاران پارلمانی را از محوطه راهرو دور کردند و درب صحن را بسته‌اند.

و از دقایقی پیش خبر بین نمایندگان پخش شده و نگرانی در صحن دیده می شود و حدود بیست نفر از نمایندگان در جایگاه هیات رییسه ایستاده‌اند.

طبق اطلاعات کسب شده دو نفر از مجروحان که از نیروهای حفاظتی سپاه پاسداران بوده است، یکی از ناحیه دست و دیگری از ناحیه پا مجروح شده‌اند.

دقایقی پیش حدود چهل نفر از نمایندگان در گوشه‌ای جمع شده و در گوشه‌ای با هم  گفت‌وگو می‌کنند. فضا متشنج شده اما دستور کار پارلمان همچنان ادامه دارد.

شهادت یکی از ماموران حفاظت مجلس

 یکی از ماموران حفاظت مجلس در جریان این درگیری که زخمی شده بود، شهید شده است.

درهای مجلس شورای اسلامی بسته و نمایندگان مجلس اجازه خروج از صحن مجلس ندارند. وی می‌گوید که صدای تیراندازی قطع شده اما هنوز عوامل تیراندازی دستگیر نشده‌اند.

تاکنون 4 تن از نیروهای حفاظت مجلس در جریان این درگیری زخمی شده‌ بودند که یکی از ماموران به علت شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است.


*خروج یکی از مهاجمان مسلح به بیرون از مجلس / مردم روی زمین دراز کشیده اند


*یک نماینده مجلس در گفتگو با ایسنا تایید کرد که بر اساس مشاهدات یک نماینده مجلس یکی از نیروهای حفاظت مجلس شهید شد.

*دستگیری یکی از تیراندازان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستگیری یکی از تیراندازان حادثه تیراندازی خبر داد.

سیدحسین نقوی حسینی، اظهار کرد: در جریان حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس یک نفر از چهار فرد مسلح دستگیر شدند.

وی گفت که صبح امروز چهار فرد مسلح وارد مجلس شدند که در حال حاضر سه نفر در طبقات و دفاتر نمایندگان هستند و یکی از این افراد دستگیر شده است.

نقوی حسینی همچنین گفت که شینده‌ها حاکی است که یکی از نیروهای حفاظت مجلس شهید شده است.


اعزام 17 آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به مجلس و حرم امام (ره)


پس از اعلام دو حادثه تیراندازی در حرم امام و مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران مجموعا 17 دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به این دو محل اعزام کرد.

در پی حادثه تیراندازی امروز در مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران برای رسیدگی به وضعیت مصدومان احتمالی 9 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به ساختمان مجلس اعزام کرد.

براساس اعلام مرکز اورژانس، همچنین دقایقی پس از این حادثه خبر تیراندازی در حرم امام خمینی (ره) اعلام شد که در پی آن نیز تاکنون 6 دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

همچنین احتمال دارد براساس گزارش‌های دیگر از این دو حادثه، اورژانس تهران آمبولانس و یا تجهیزات دیگر را به محل حادثه اعزام کند.

تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند/ خروج یکی از مهاجمان از مجلس

تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند/ خروج یکی از مهاجمان از مجلس

تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند/ خروج یکی از مهاجمان از مجلس

*طبق آخرین اخبار تعداد مجروحان حادثه تیراندازی در مجلس به 8 نفر رسیده است

*نمی دانیم چه خبر است

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در واکنش به تیراندازی در مجلس گفت: ما در حال قانون گذاری در مجلس هستیم و نمی دانیم چطوری این تیراندازی شروع شده است.

او ادامه داد: واقعا نمی دانیم در راهروهای مجلس چه خبر است و مسوولان دفتر نماینده ها در اتاق ها را بسته اند و نگران هستند.

*قربانیان تیراندازی مجلس:
 
دو شهروند عادی مراجع، یک کارگر خدمات، یک نیروی حفاظت که به علت شدت جراحات جان سپرد/ تسنیم

*درهای کتابخانه مجلس بعد از ⁧ تیراندازی ⁩ بسته شده است و مراجعه کنندگان در کتابخانه محبوس شده اند

*نیرو ضدشورش مجلس را محاصره کرده است. صدای تیراندازی بیشتر از قبل شده است


داعش مسئول حمله 

العربیه -دفتر لیبی : منابع از سوی فرماندهی جنگجویان داعش مسئولیت حمله مسلحانه به مجلس شورای اسلامی ایران را بر عهده گرفته است و گفته است که این آغاز راه است. هنوز هیچ منبع رسمی این ادعا را تایید نکرده است.


*امنیت در مجلس برقرار است

مدیرکل روابط عمومی مجلس گفت: نیروهای امنیتی درحال برقراری امنیت در مجلس هستند و جلسه علنی در حال انجام است.

مهدی کیایی مدیرکل روابط عمومی مجلس گفت که نیروهای امنیتی در حال برقراری آرامش و امنیت در مجلس هستند.

*تدابیر شدید امنیتی در خیابان‌های منتهی به مجلس

خیابان های منتهی به ساختمان مجلس شورای اسلامی در بهارستان تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.

 پس از حادثه تیراندازی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی از عبور و مرور خودروها در خیابان منتهی به مجلس شورای اسلامی جلوگیری می شود. همچنین اجازه تردد عابران پیاده نیز در محوطه مجلس و خیابان های اطراف آن داده نمی شود.

دقایقی پیش دو آمبولانس وارد مجلس شورای اسلامی شدند و همچنین نیروهای یگان ویژه به سمت ساختمان مجلس شورای اسلامی در حرکت هستند.

نماینده‌ای مجروح نشده است/افراد مسلح خود را در دفاتر نمایندگان محبوس کرده‌اند

یک عضو هیأت رئیسه مجلس با تشریح حادثه صبح امروز تیراندازی مجلس گفت که در حال حاضر افراد مسلح خود را در دفاتر نمایندگان محبوس کرده‌اند و سیستم‌های امنیتی و حفاظت مجلس در تلاش برای دستگیری آنها هستند.

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با صداوسیما، در توضیح حادثه صبح امروز تیراندازی مجلس گفت: امروز چهار نفر از افراد ناشناس از درب شمال مجلس به صورت مسلح وارد ساختمان شده و در ابتدای ورود به مراجعه‌کنندگان و محافظات درب شمال تیراندازی کردند که تعدادی نیز مجروح شدند.

به گفته وی، تیراندازی ها به سمت اندام تحتانی بوده و بعد از آن وارد ساختمان دفاتر نمایندگان مجلس شده و آنجا نیز تعدادی از افراد را مجروح کردند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس گفت که تاکنون گزارشی از کشته شدن و به شهادت رسیدن فردی به ما نرسیده است اما تعدادی از افراد مجروح شده‌اند.

رنجبرزاده تأکید کرد که کسی از نمایندگان مجروح نشده است، همه نمایندگان در صحن هستند و صحن مجلس در وضعیت عادی به برنامه قانون‌گذاری می‌پردازد.

وی گفت: در حال حاضر افراد مسلح خود را در دفاتر نمایندگان محبوس کرده‌اند و سیستم‌های امنیتی و حفاظتی مجلس در تلاش برای دستگیری آنها هستند.

*احتمال تشکیل جلسه شورای تامین استان تهران

 وزیر کشور با اشاره به حوادث تیراندازی اخیر در مجلس و حرم امام اعلام کرد که شاید جلسه شورای تامین استان تهران تشکیل شود.

 رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز با اشاره به حوادث تیراندازی اخیر در مجلس و حرم امام گفت: شاید جلسه شورای تامین استان تهران تشکیل شود.

وی درحالی که ساختمان دولت را با سرعت ترک می‌کرد گفت که برای پیگیری مسئله می‌رود.

گفتنی است فضای حاکم بر محدوده ساختمان پاستور تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است.


*شعار مرگ بر آمریکا در صحن علنی مجلس

به دنبال تذکر یکی از نماینده شاهین شهر، نمایندگان مجلس شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در حالی که می‌خواست راجع به گزار ش کمیسیون صنایع در خصوص حادثه معدن آزادشهر تذکر دهد، اظهار کرد: آمریکا عامل همه فتنه هاست و مرگ بر رژیم آل سعود که نوکری آمریکا را انجام می دهد.

در همین راستا نمایندگان شعار مرگ برآمریکا را سردادند.

عوامل تیراندازی می‌خواستند به صحن مجلس بیایند راه را گم کردند  

حشمت الله فلاحت پیشه با بیان اینکه ظاهرا اوضاع در مجلس تحت کنترل درآمده است، عنوان کرد: مهاجمین می خواستند به سمت صحن بیایند اما راه را گم کردند و اشتباهی رفتند. 

* طبق شنیده‌ها، یکی از مهاجمان تیراندازی به مجلس عامل انتحاری است که در محاصره‌ی نیروهای امنیتی است/ فارس


*سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تیراندازی در ساختمان مجلس شورای اسلامی، گفت: هنوز صدای تیراندازی ادامه دارد و نیروهای امنیتی ساختمان مجلس را تحت کنترل دارند. وی گفت: نیروهای امنیتی کنترل اوضاع را در اختیار گرفته اند و امیدواریم تا دقایقی دیگر امنیت کامل مستقر شوند.

*یکی از تروریست‌ها در حالی که مشغول تیراندازی بی هدف بود، موفق شد از ساختمان مجلس خارج شود؛ او همچنان مشغول تیراندازی در خیابان است.


*محمدعلی وکیلی دقایقی پیش در توئیتی تاکید کرد: برغم حضور وتیراندازی تروریست ها درطبقات مجلس اما به دلیل روحیه حاکم بر مجلس روند اداره جلسه عادی است و مطابق دستور پیش بینی شده جلسه ادامه دارد.


*علی لاریجانی دقایقی پیش وارد صحن علنی مجلس شد

علی لاریجانی دقایقی پیش با همراهی تعدادی از نمایندگان وارد صحن مجلس شد و پس از وقفه‌ای کوتاه در جایگاه رئیس مجلس قرار گرفت.

 پس از اتفاق تروریستی امروز مجلس خبرهای متفاوتی از نمایندگان به گوش می‌رسد اما مجلس همچنان به کار خود ادامه می‌دهد، هرچند که نمایندگان به طور مستمر درحال تردد و تجمع در صحن مجلس هستند.


*تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تیراندازی مجلس

به دنبال حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس،کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه فوق العاده تشکیل می‌دهد.

سید حسین نقوی حسینی با اعلام این خبر گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تا دقایقی دیگر جلسه فوق العاده ای برای بررسی ابعاد حادثه تیراندازی مجلس برگزار می‌کند.


*جلسه فوق العاده امنیتی در تهران

رحمانی فضلی دستور تشکیل جلسه فوق العاده امنیتی در تهران برای رسیدگی به حادثه حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) داد.

 تسنیم: تروریستی که دقایقی پیش موفق شده بود با تیراندازی از مجلس خارج شود، به دلیل محاصره پلیس، مجبور شد دوباره به داخل مجلس بازگردد!


تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند/ داعش مسئول حمله؟

یکی از حمله کننده های تروریستی در ساختمان مجلس

حادثه تیراندازی ایران، «خبر فوری» رسانه‌های جهان

شبکه‌ها و وب‌سایت‌های معتبر خبری دنیا، به خبر تیراندازی در مجلس و حرم امام (ره) در قالب خبر فوری پرداختند.

با گذشت نزدیک به یک ساعت از انتشار اولین خبر از حادثه تیراندازی در مجلس ایران و حرم امام خمینی (ره)، رسانه‌های معتبر خارجی نیز با به‌روزرسانی و در قالب خبر فوری، این رویداد را پوشش می‌دهند.

رویترز، گارین، الجزیره، بی‌بی سی، سی‌ان‌ان، ایندی‌پندنت، یو اِس‌ اِی تودی، دیلی اکسپرس، راشا تودی و واشنگتن پُست از جمله رسانه‌ها و شبکه‌های خبری هستند که به پوشش لحظه به لحظه از آخرین تحولات این حادثه در ایران می‌پردازند.

برخی از این وب‌سایت‌های خبری خارجی، به نقل از خبرگزاری‌های ایرانی به انتشار اخبار مرتبط با حادثه تیراندازی در ایران اقدام می‌کنند.


‏تروریست‌ها تعدادی از کارکنان ⁧مجلس ⁩را به گروگان گرفته‌اند

‏تصویر نشان میدهد که یکی از تروریست‌ها یک گروگان‌ را به نیروهای امنیتی نشان میدهند. 

برخی منابع خبری اعلام کردندهم‌اکنون 4 نفر نیز درطبقات بالایی گروگان هستند
‏⁦ 
تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند+ تصاویر

تیم رهایی گروگان سپاه با نفوذ به میان تروریست‌ها در داخل مجلس، موفق شدند یکی از 4 تروریست را به هلاکت برسانند. این خبر توسط هیچ مقام رسمی‌ای تایید نشده است./ تسنیم

تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند+ تصاویر

*با هماهنگی نیروهای حفاظت مجلس و برقراری امنیت، نمایندگان مجلس در حال خروج از صحن هستند. دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس در محاصره نیروهای انتظامی و امنیتی هستند. /فارسحضور دادستان تهران در محل حادثه تیراندازی در مجلس

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران به همراه یکی از معاونان خود در محل حادثه تیراندازی در مجلس حضور یافت.


* یک نماینده مردم تهران مجلس همچنین از گروگان‌گیری در این حادثه خبر داد و تاکید کرد که آماری که درباره تعداد گروگان‌ها و شهدای این حادثه منتشر می شود، غیر رسمی است.


اخبار ضد و نقیض رسانه‌های مختلف مورد تایید نیست

مدیر کل روابط عمومی مجلس شورای اسلامی هرگونه اخبار ضد و نقیضی که رسانه های مختلف درباره حوادث تیراندازی امروز در مجلس منتشر می‌شود را مورد تایید ندانست.

مهدی کیایی با تاکید بر این نکته که تدابیر شدید امنیتی در مجلس حاکم و همه چیز تحت کنترل است، گفت: کار مجلس با روال عادی در حال پیش رفتن است.

وی گفت: هیچ کدام از اخبار ضد و نقیضی که رسانه های مختلف درباره این حادثه منتشر می‌کنند، مورد تایید نیست و اخبار رسمی متعاقبا اعلام خواهد شد.

*برخی منابع خبری می‌گویند عامل انتحاری مجلس خود را در طبقه چهارم منفجر کرد

تروریست ها پنجره های اتاق های طبقه چهارم را باز کرده و به مردم حاضر در خیابان تیراندازی کرده اند./ مهر


*نمایندگان به آرامی در حال خروج از صحن هستند

صبح امروز حادثه تیراندازی در مجلس رخ داد و به موجب آن برای حفظ امنیت جان نمایندگان، درب صحن علنی به روی آنها بسته شد. اما دقایقی پیش به دلیل کنترل فضا و شرایط، نمایندگان به آرامی درحال خروج از صحن هستند.

معمولا همیشه درهای صحن مجلس برای تردد نمایندگان علیرغم برگزاری جلسه علنی باز است اما به دلیل شرایط اضطراری امروز این درها بسته شد و اکنون تنها یک در باز شده است.


*وکیلی: مردم به شایعات توجه نکنند

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که تروریست‌های مسلح در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

محمدعلی وکیلی، اظهار کرد: صبح امروز چند تروریست به ساختمان اداری مجلس حمله کردند که با برخورد قاطع نیروهای مدافع مواجه شده و به محاصره نیروهای امنیتی درآمدند.

وی به نمایندگی از هیأت رئیسه مجلس گفت:‌ مردم به شایعات توجه نکنند، اخبار تکمیلی از طریق مجلس به اطلاع مردم خواهد رسید.


واکنش بورس تهران

 به دنبال حمله افرادی مسلحی که ساعتی پیش با ورود به مرقد آیت‌الله خمینی و مجلس شورای اسلامی، با تیراندازی چند تن را مجروح کرده‌اند، بورس به این حملات واکنش نشان داده و پس از انتشار اخبار مربوط به این حملات شاخص کل بورس 283.70 واحد افت کرد و به 80009.8 واحد رسید.  

 روند نزولی در بازار ادامه دارد. شاخص ها نیز در بازار با روندی کاهشی رو به رو شدند و شاخص کل بازار هم  ریزش کرد.


محاصره تروریست‌ها در مجلس ادامه دارد

مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات، تعداد عملیات های تروریستی که قرار بود امروز در تهران را انجام شود را سه عملیات اعلام کرد.

مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات اعلام کرد صبح امروز ۱۷/۳/۹۶ چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به حملات تروریستی کردند که عوامل یکی از آنها قبل از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: دو تیم دیگر یکی حرم امام(ره) و دیگری  ساختمان مجلس شورای اسلامی را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم امام(ره) ، یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.

مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات همچنین خاطر نشان کرد: تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیراندازی به مراجعین به یکی از ساختمان های اداری مجلس را  کرده است که تیم مورد نظر تحت محاصره قرار دارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اطلاعات دقیق درباره این حادثه تروریستی متعاقبا اعلام می شود.


تک تیراندازهای ناجا در اطراف ساختمان مجلس

تیراندازی در راهروهای مجلس/ ضاربان 4 نفر بودند+ تصاویر*سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در مجلس حاضر شد


*گلوله تفنگ کلاشینکف تروریست ها تمام شده و اکنون با سلاح کمری در حال شلیک هستند/ مهر


توضیحات لاریجانی درباره حادثه صبح امروز مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را درباره حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس ارائه کرد.

علی لاریجانی در پایان جلسه علنی گفت: امروز صبح چند تن از تروریست‌های بزدل اقدامات سبکی را انجام دادند که با آنها برخورد جدی شد و نمایندگان در این مسیر با آرامش کارشان را انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع جزئی است و تروریست‌ها دنبال مسأله سازی هستند و از آنجایی که ایران یک قطب در مبارزه با تروریسم است می‌خواهند خدشه وارد کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی برخورد خواهند کرد و مشکل حل خواهد شد.

اسامی مصدومان مجلس

سرپرست اورژانس کشور:

1  هادی نوری  38  طرفه
2  اعظم موسی خانی  53  طرفه
3  روح ا... شجاع خلیق  36  طرفه
4  عبدالسلیم قازلی  35  طرفه
5  جلال عینی  33  طرفه
6  مریم رضاخانلو  26  طرفه
7  حسین خدایی راد  35  طرفه
8  علی جاویدیان  51  طرفه
9  صحبت آزادی  34  طرفه
10  مجهول الهویه  50  امام حسین
11  فرهاد ملکی  40  امام حسین
12  سید عبداله میرحسینی  52  امام حسین
13  عباس نظریان   57  امام حسین
14  مرتضی فلاحتی  57  امام حسین
15  مریم شهریاری  26  سینا
16  صابر رئیسی  23  سینا
17  طهمورث سمیعی  37  سینا
18  تنها شهریاری  60  سینا
19  جعفر چوپان  40  سینا
20  ابراهیم وثوق  31  سینا
21  مرضیه افرازه  27  سینا
22  ارسلان غلامی  27  سینا
23  هادی اسکندرلو  35  سینا
24  مهدی اطهری پور  33  سینا
25  ابراهیم خلف کش  45  سینا
26  مهدی یوسفی  36  سینا
27  علی همتی (فوت)  50  سینا
28  هانیه اکبریان (فوت)  37  معیری


سردار جعفری: مساله رفع می شود

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدنبال اقدام تروریستی در مجلس شورای اسلامی در جمع نمایندگان حضور یافت و با علی لاریجانی رییس مجلس و نمایندگان گفت و گو کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران نیز حضور یافت و با دادن روحیه به آنها درمورد شرایط امنیتی مجلس اظهار داشت: هیچ مشکلی وجود ندارد و مساله انشاءالله رفع می شود.


* ایستگاه مترو بهارستان ( نزدیک به مجلس ) بسته شد.

* ازسرگیری تیراندازی از آخرین طبقات ساختمان ملاقات مردمی مجلس 

*وزارت اطلاعات: انفجار جدید در مجلس، انتحاری بود

* تخلیه ساختمان مجلس

 با پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت تدابیر امنیتی از ساختمان مجلس خارج شدند. همچنین نیروهای امنیتی اقدام به تخلیه ساختمان مجلس و خارج کردن کارمندان و خبرنگاران کردند.

یکی از نمایندگان مجلس به ایسنا گفت که یکی از افراد مسلح خود را در طبقه چهارم ساختمان مجلس در بخش دفاتر نمایندگان منفجر کرده است.

به گفته وی کارمندان دفاتر نمایندگان تحت مراقبت امنیتی قرار دارند.


*داعش رسما مسئولیت حملات امروز تهران را بر عهده گرفت

خبرگزاری اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عناصر این گروه تروریستی عملیات تروریستی امروز -چهارشنبه- در تهران را انجام داده‌اند.

در این بیانیه تاکید شده است که عناصر گروه تروریستی داعش به مرقد امام خمینی و ساختمان مجلس شورای اسلامی حمله کرده‌اند.
*در حادثه تیراندازی مجلس هیچ نماینده‌ای صدمه ندیده است

یک عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد که در جریان حادثه تروریستی تیراندازی امروز مجلس به هیچ نماینده‌ای آسیب و صدمه ای نرسیده است.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره حادثه تروریستی مجلس گفت: صبح امروز چهار نفر از تروریست های نافهم به بخش اداری مجلس هجوم آوردند. علی رغم اینکه این تروریست ها دست از خون آشامی و شیطنت برنمی دارند اما نمایندگان به روال عادی کار خود در صحن مجلس تا آخرین ساعات کاری پرداختند.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان با صبر و هوشمندی مجلس را اداره کردند، گفت که در همین رابطه طرح الغاء و گزارش کمیسیون صنایع در مورد حادثه معدن یورت مورد بررسی قرار گرفت.

این عضو هیات رئیسه مجلس گفت که در جریان این حادثه هیچ صدمه ای به نمایندگان و همکاران ما وارد نشده است و این حرکات تروریستی با دعای خیر ملت ایران خنثی شد.

کاتب در پایان تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی و استکبار جهانی بدانند که با تفکر تروریستی نمی توانند از روحیه ایستادگی و مقاومت ملت ایران و نمایندگان بکاهند.


*سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در مجلس حضور یافتند.


*روایت دو تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه

یکی از مجروحان که از ناحیه دست آسیب دیده بود، در این باره گفت: من درسالن انتظار مجلس نشسته بودم که دو مرد با کلاشنیکف و کلت به سمت مردم تیراندازی کردند. چهره هیچکدام از ضاربان را به یاد نمی‌آورم.

مجروح دیگر این حادثه که خود را از کارمندان مجلس معرفی می‌کند نیز در این باره به ایسنا گفت: میدان جنگ دیدید؟ درست مثل همان. آنها حمله کردند، ما هم حمله کردیم. 
 
*محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه: خونسردی خود را حفظ کنید، بزودی عوامل این حادثه تروریستی به مردم معرفی می شوند
 
*پس از توقف ۵دقیقه ای مجددا صدای تیراندازی از مجلس می شود 


*اطلاعیه های وزارت اطلاعات در سایت واجا منتشر می شود

وزارت اطلاعات از مردم خواسته که به شایعات توجه نکنند.

 روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده مبنی بر عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مترو به نقل از این وزارتخانه را نادرست خواند و تاکید کرد: تمام اطلاعیه ها از سایت رسمی واجا منتشر خواهد شد

در برخی رسانه ها و شبکه های مجازی به نقل از وزارت اطلاعات و با منبع ایرنا آمده است که شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو استفاده نکنند

تاکنون چنین اطلاعیه ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده است و مردم به شایعات توجه نکنند.


*عارف: اجازه ماجراجویی به تروریست‌ها نمی‌دهیم

رئیس فراکسیون امید با اشاره به حادثه تروریستی تیراندازی امروز در مجلس تاکید کرد که اجازه ماجراجویی به تروریست‌ها را نمی‌دهیم.

محمدرضا عارف در توئیتری در واکنش به حادثه تیراندازی امروز مجلس گفت: با وحدت و همدلی در داخل کشور و هوشیاری نهادهای امنیتی و نظامی اجازه ماجراجویی به تروریست‌ها را نمی‌دهیم.

معاون امنیتی وزارت کشور: ترورییست ها با لباس زنانه وارد مجلس شدند/عصرایران


نحوه خروج نمایندگان از صحن مجلس

نمایندگان مجلس در گروه های 5 تا 7 نفره و تحت تدابیر شدید امنیتی از صحن مجلس خارج شده و به سمت ماشین های مجلس برای خروج هدایت شدند.

با پایان جلسه علنی مجلس، نمایندگان در گروه های 5 تا 7 نفره تقسیم شده و با کنترل نیروهای حفاظت سپاه به سمت ماشین های مجلس برای خروج هدایت شده اند. روندی که اکنون ادامه دارد تا ساختمان مجلس به طور کامل تخلیه شود.

در زمان حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز تیم حفاظت به صورت کامل در صحن حضور داشت.

همچنین نیروهای یگان ویژه سپاه نیز در داخل مجلس و همچنین درسالن آفتاب دیده می شوند.

برای برخی از نمایندگان نیز محافظ گذاشته شده تا آنها نیز با حفاظت کامل از مجلس خارج شوند.

درحال حاضر مردم در اطراف بهارستان تجمع کرده اند اما کل میدان بهارستان تحت کنترل نیروهای امنیتی است.


واکنش موگرینی به حملات تهران:

امروز هم روزی بسیار غم‌انگیز است. اخبار حملات را به دقت دنبال می‌کنم. امروز با ظریف در تماس خواهم بود

‏اعلام همبستگی رئیس پارلمان  اروپا ⁩با رئیس جمهور مردم و⁧ مجلس ⁩ایران ⁩بعد از وقوع حوادث ⁧تروریستی⁩ تهران ⁩

تیراندازی در مجلس/ داعش رسما مسئولیت حمله را پذیرفت/ اسامی مصدومان+ تصاویر


تروریست‌ها با لباس زنانه وارد مجلس شدند

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه تروریست‌ها با پوشش زنانه وارد مجلس شورای اسلامی شده‌اند، گفت: تروریست‌ها اکنون در محاصره هستند و تا ساعتی دیگر این مساله به پایان می‌رسد.

سردار حسین ذوالفقاری با اشاره به اینکه چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند، اظهار کرد: آنها از همان درب ورودی به نیروهای محافظ تیراندازی کردند و نیروها را هدف قرار دادند، اما نیروهای حفاظت سپاه بلافاصله وارد عملیات شدند و صحن مجلس و کمیسیون‌ها را کنترل کردند.

وی افزود: تروریست ها ناچارا به مسیر دفاتر نمایندگان رفته و از آنجا افراد را مورد هدف قرار دادند. بر اساس گزارش اورژانس حدود ۳۰ نفر مجروح شدند و تا این لحظه شهادت دو نفر  هم تایید شده است.


انجام اقدامات عملی برای پاکسازی نهایی مجلس/این عملیات بزدلانه بوده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عملیات پاکسازی نهایی ساختمان مجلس از تروریست‌ها در حال انجام است، تأکید کرد که این عملیات بزدلانه بوده است و این حرکات بچه‌گانه نمی‌تواند مخل امنیت پایدار ملت و کشورمان شود.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگوی تلویزیونی در توضیح اتفاق تروریستی صبح امروز مجلس گفت: حدود ساعت 10 صبح در داخل صحن مجلس اطلاع دادند درگیری در مدخل ورودی ساختمان نمایندگان به وقوع پیوسته است.

وی توضیح داد: از آنجا که دفاتر نمایندگان جایگاه متعلق مردم است از حداقل حفاظت‌های ویژه برخوردار است و صرفاً حفاظت در حد بازرسی و کنترل امنیتی است. در این شرایط تروریست‌ها با استفاده از سلاح گرم از بدو ورود اقدام به تیراندازی کردند که این تیراندازی به مأمور حفاظتی و برادران سپاه مستقر در مدخل ورودی مجلس اصابت کرد.

بروجردی ادامه داد: با توجه به اینکه این افراد آموزش‌های تروریستی ویژه دیده‌اند و با قصد برنامه مختل کردن امنیت پایدار ما این اقدام را انجام دادند، به سرعت از سمت در ورودی ساختمان نمایندگان وارد شدند. آنها در طبقات ساختمان ملاقات نمایندگان رفته و اقدام به تیراندازی کردند که به موجب آن تعدادی از مردم عادی نیز مجروح شده و به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و برادران سپاه بر حسب مسئولیت و وظیفه‌شان وارد مقابله با این افراد شدند و تا یکی دو ساعت بعد نیز صدای تیراندازی به گوش می‌رسید که به سرعت اوضاع تحت کنترل درآمد.

بروجردی ادامه داد: در جریان این حادثه تیراندازی یکی از تروریست‌های انتحاری خود را با جلیقه انفجاری منفجر کرد و کشته شد. اکنون نیز برای پاکسازی نهایی و وجود این احتمال که افراد دیگری باشند، اقدامات عملیاتی در حال انجام شدن است و نیروها در ساختمان مستقرند.

وی اضافه کرد: از آنجا که مجلس جایگاه مردمی دارد این عملیات،‌ عملیات واقعاً بزدلانه‌ای بوده است. بدون تردید در این کشور پهناور با این امنیت پایدار این حرکات بچه‌گانه نمی‌تواند مخل امنیت پایدار ملت و کشورمان شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با توجه به اینکه پیرامون کشورمان بحران‌های متعددی داریم که امنیت پایدارمان را هدف قرار دادند بایستی تحولات را با دقت بیشتری دنبال کنیم.


*روایت یکی از کارمندان مجلس از حضور مهاجمان مسلح در دفاتر نمایندگان

یکی از کارمندان مجلس شورای اسلامی که دقایقی پیش به همراه سایر کارمندان مجلس به بیرون ساختمان پارلمان هدایت شده گفت که هزاران پوکه اسلحه در طبقات دفاتر نمایندگان به چشم می‌خورد.

این کارمند مجلس  اظهار کرد: ما در طبقه دوم دفاتر نمایندگان حضور داشتیم که صدای انفجار رگباری از داخل ساختمان به گوش خورد؛ مهاجمین مسلح با حضور در ساختمان دفاتر نمایندگان اقدام به تیراندازی به سمت دفاتر کردند.

وی همچنین گفت:‌کارمندان در دفاتر پناه گرفتند و مهاجمان مکررا دیوارهای دفاتر را به رگبار می بستند.

وی همچنین اضافه کرد که کارمندان دوبار صدای انفجار مهیب از ساختمان دفاتر را شنیده اند.

به گفته وی بعد از خروج نمایندگان از محل دفاتر هزاران پوکه اسلحه در راهروی دفاتر به چشم می خورد.


*رئیس شورای روابط خارجی آمریکا: باید تروریسم را در تهران محکوم کرد

ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا، در توئیتر نوشته است: «اگر قرار است محکومیت تروریسم معنایی داشته باشد، نمی‌تواند گزینشی باشد. باید آن را در تهران مانند اروپا محکوم کرد.»


تکذیب گروگانگیری همسر دو نماینده مجلس توسط افراد مسلح

نماینده شهرضا در واکنش به انتشار اخباری درباره گروگانگیری همسرش توسط نیروهای مسلح در مجلس گفت:‌چنین خبری صحت ندارد و همسر بنده نیم ساعت پیش از دفاتر نمایندگی خارج شد.

سمیه محمودی اظهار کرد: همسر بنده در دفتر نمایندگی و طبقات مجلس حضور داشت که نیم ساعت پیش پایین آمد و اکنون کنارم است.

وی افزود: بنده دختر ندارم و تنها یک فرزند پسر کوچک دارم که در شهرضا است و اصلا تهران نیست.

محمودی همچنین گروگانگیری همسر نماینده مبارکه را نیز تکذیب کرد و گفت:‌همسر خانم سعیدی نماینده مبارکه نیز همراه با همسر بنده از ساختمان مجلس خارج شدند؛ دختر ایشان نیز در سلامت کامل هستند .


پایان عملیات تروریستی در مجلس / مهاجمان کشته شدند

یک مقام آگاه از پایان عملیات تروریستی در مجلس خبر داد.

 این منبع آگاه گفت: دقایقی پیش نیروهای امنیتی موفق شدند ۴ فرد مهاجم مسلح را به هلاکت برسانند.

به گفته وی، در حال حاضر نیروهای امنیتی مجلس در حال پاکسازی و چک و خنثی  ساختمان پارلمان هستند.

*بازدید رئیس مجلس از ساختمان پارلمان پس از عملیات تروریستی

با اتمام عملیات تروریستی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس از ساختمان پارلمان بازدید کرد.

 علی لاریجانی در محل فعالیت نیروهای امنیتی برای پاکسازی و چک و خنثی ساختمان پارلمان حضور یافت و از فعالیت نیروهای امنیتی بازدید کرد.


* پارلمان عراق حمله تروریستی تهران را محکوم کرد

کمیته روابط خارجه پارلمان عراق در بیانیه‌ای حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) را محکوم کرد.


لاوروف: حمله تروریستی تهران نشان داد تروریست ها آرام نمی گیرند

وزیر خارجه روسیه در واکنش به حمله تروریستی روز چهارشنبه در تهران اعلام کرد که این حمله تروریستی نشان می‌دهد تروریست‌ها آرام نمی‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به حملات تروریستی انجام شده در تهران در روز چهارشنبه گفت: حمله تروریستی تهران نشان می‌دهد که تروریست‌ها آرام نخواهند گرفت.


*درود بر اقتدار و صلابت نیروهای سپاهی، بسیجی،انتظامی و امنیتی ایران

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور در یادداشتی توئیتری نوشت: جهان باید نشان دهد تروریسم محکوم است و تهران و پاریس و لندن یا شرق و غرب نمی‌شناسد و برای مبارزه با آن باید استوارتر، منسجم‌تر و یک‌پارچه‌تر حرکت کنیم.

حمید ابوطالبی در مطلبی در  واکنش به حوادث تروریستی روز چهاشنبه تهران در صفحه توییتر خود نوشت: نوشته بودم دوران ائتلاف سازی و برادر بزرگتری به پایان رسیده و سلطه‌گری سیاسی، قبیله بازی امنیتی، اشغال و تجاوز نتیجه‌ای جز بی‌ثباتی در بر ندارد، امروز می‌نویسم زمان تحریم نیز به پایان رسیده و قطع رابطه دیپلماتیک، بستن مرزها، محاصره کشورها، اخراج از همان ائتلاف و ... راه خروج از بحران نیست.

ابوطالبی یادآورشد: سوال این است چگونه کشور کوچک توانسته سرنگونی حکومت قانونی بحرین!، حمایت از داعش و القاعده و افراط‌گری در صحرای سینا!، و شکاف در ائتلاف! را رقم بزند؟ شکاف و فروپاشی ائتلاف، نخستین نتیجه رقص شمشیر در ریاض است؛ نمی‌توان یک جا با شمشیر رقصید و جای دیگر به معاشقه پرداخت! جای برادر بزرگ‌تر عوض شده است!؟

وی  عنوان کرد: عربستان، مصر، امارات، بحرین که در برابر کشوری کوچک به این میزان شکننده‌اند! راهی جز دموکراسی در داخل و گفت‌گو در منطقه ندارند؛ عصر قبیله پایان یافته است.

ابوطالبی تصریح کرد: اقدام تروریستی تهران اگر در اروپا یا هر جای دیگری رخ می‌داد تلفات بسیاری در برداشت؛ درود بر اقتدار و صلابت نیروهای سپاهی، بسیجی،انتظامی و امنیتی ایران.


درگیری مسلحانه یک نماینده مجلس با تروریست ها

محمود صادقی، نماینده تهران گفت: ما هنگامی که در صحن مجلس بودیم هیچ گونه صدایی نمی شنیدیم و از طریق پیامک و فضای مجازی متوجه این ماجرا شدیم. تا این که چند نفر از نمایندگان هنگام ورود به صحن مجلس با صحنه تیراندازی و صدای شلیک روبرو می شوند، حتی یکی از نمایندگان هنگام ورود با تروریست ها درگیر می شود و با کلت به سوی آن ها شلیک می کند. اما در اوضاع در درون صحن عادی بود و ریاست مجلس را آقای پزشکیان بر عهده داشت. به طوری که ما نماز ظهر را به امامت حجت الاسلام سالک در صحن اقامه کردیم و بعد از آن با ورود آقای لاریجانی و مدیریت تحسین برانگیز ایشان به صورت گروهی از درب بهارستان خارج شدیم. 


توضیحات ناجا درباره دو حادثه تروریستی در مجلس

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس اعلام کرد:
 
صبح امروز تروریست‌هایی قصد ورود به حرم حضرت امام خمینی (ره) و کلانتری حرم را داشتند که با ضرب گلوله تک تیراندازان پلیس ناکام ماندند. یکی از تروریست‌ها پس از اصابت گلوله خود را منفجر کرده که در پی این اقدام به کسی آسیب نرسید.

تروریست دیگری که اقدام به تیراندازی به سمت مردم کرده بود، با ضربه گلوله‌ای به سرش از پای در آمده و قبل از منفجر کردن خودش تحت کنترل قرار گرفت که از این فرد مقادیری نارنجک و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

در این میان یکی از ماموران پلیس زخمی شد که حال عمومی وی کاملا مساعد است.

در حال حاضر نیز نیروهای انتظامی در محل حضور داشته و اوضاع محدوده را کاملا در دست دارند ضمن اینکه عوامل سپاه انصار نیز که مسوولیت حراست و حفاظت از حرم امام خمینی (ره) را بر عهده دارند در محدوده مستقر می‌باشند.

نیروی انتظامی با اشاره به حوادث رخ داده در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد:

مأموران یگان ویژه پلیس که به نوپو مشهور بودند در محل حضور داشته و در کنار عوامل سپاه وارد عمل شدند. عوامل پلیس در این محدوده مستقر بوده و محدوده‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی نیز کاملا تحت کنترل است.

محسن رضایی: تروریست‌ها را هر کجا که باشند، به شدت تنبیه خواهیم کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوادث تروریستی امروز تهران گفت: تروریست‌ها را هر کجا که باشند، به شدت تنبیه خواهیم کرد.

 محسن رضایی در صفحه شخصی اینستاگرام خود در یادداشتی تحت عنوان « تروریسم کور در تهران»، نوشت:

سه سال از شروع اقدامات تروریستی در منطقه و اروپا می گذرد. تروریست‌ها در اکثر اقدامات خود موفق شده‌اند. در پاکستان، افغانستان، فرانسه، آلمان و انگلیس صدها نفر را کشته و چندهزار نفر را زخمی کرده‌اند.

آنها بارها تصمیم به نفوذ در ایران گرفته ولی هر بار قبل از اقدام دستگیر شده‌اند. با اقدام امروزشان آنها را هر کجا که باشند، به شدت تنبیه خواهیم کرد.


انتقال شهدا و مجروحان حادثه تروریستی مجلس به بیرون از ساختمان

با پایان عملیات تروریستی صبح امروز مجلس، ده‌ها آمبولانس برای انتقال اجساد شهدا و همچنین انتقال مجروحین این حادثه تروریستی مقابل ساختمان پارلمان مستقر شدند.

از دقایقی پیش ده‌ها آمبولانس مقابل ساختمان مجلس مستقر شدند تا مجروحین و همچنین اجساد شهدای این حادثه را به خارج از ساختمان مجلس منتقل کنند. هنوز آمار دقیق شهدا و مجروحین این حادثه مشخص نیست.

 شهادت ۱۲ هموطن در حوادث تروریستی تهران / افزایش آمار مصدومان به ۴۲ نفر

سرپرست اورژانس کشور از شهادت ۱۲ هموطن در حوادث تروریستی تهران خبر داد.

پیرحسن کولیوند با اعلام این خبر گفت: ۱۲ نفر از هموطنان در حوادث تروریستی حرم امام خمینی (ره) و مجلس به شهادت رسیدند.

وی همچنین در مورد آمار مصدومان حوادث تروریستی تهران گفت: تعداد مصدومان این حوادث به 42 نفر رسید که همه آنها به بیمارستان منتقل شده‌اند.

سرپرست اورژانس کشور خاطرنشان کرد: عملیات امدادی اورژانس در محل حوادث رو به اتمام است.


اسامی مصدومان و شهدای حوادث تروریستی تهران

حسن کولیوند؛ سرپرست اورژانس کشور؛ اسامی جدید مصدومان و شهدای حوادث تروریستی تهران را به شرح زیر اعلام کرد:

۱ علی همتی (فوتی) ۵۰ ساله در بیمارستان سینا

۲ هانیه اکبریان (فوتی) ۳۷ ساله در بیمارستان معیری

۳ روح ا... شجاع خلیق ۳۶ طرفه

۴ عبدالسلیم قازلی ۳۵ طرفه

۵ جلال عینی ۳۳ طرفه

۶ مریم رضاخانلو ۲۶ طرفه

۷ حسین خدایی راد ۳۵ طرفه

۸ علی جاویدان ۵۱ طرفه

۹ صحبت آزادی ۳۴ طرفه

۱۰ مهدی کارت ۳۷ طرفه

۱۱ هادی نوری ۳۸ طرفه

۱۲ فرهاد ملکی ۴۳ امام حسین

۱۳ سید عبدالله میرحسینی ۵۶ امام حسین

۱۴ مرتضی فلاحتی ۵۷ امام حسین

۱۵ عباس نظریان ۵۷ امام حسین

۱۶ مرد مجهول الهویه ۳۵ امام حسین

۱۷ مریم شهریاری ۲۶ سینا

۱۸ صابر رئیسی ۲۳ سینا

۱۹ طهمورث سمیعی ۳۷ سینا

۲۰ تنها شهریاری ۶۰ سینا

۲۱ جعفر چوپان ۴۰ سینا

۲۲ ابراهیم وثوق ۳۱ سینا

۲۳ مرضیه افرازه ۲۷ سینا

۲۴ ارسلان غلامی ۲۷ سینا

۲۵ هادی اسکندرلو ۳۵ سینا

۲۶ مهدی اطهری پور ۳۳ سینا

۲۷ ابراهیم خلف کش ۴۵ سینا

۲۸ مهدی یوسفی ۳۶ سینا

۲۹ محمد رضا مولایی ۴۳ سینا

۳۰ سیدجمشید سیدی ۴۸ سینا

۳۱ سعید میرزایی ۳۸ سینا

۳۲ علی اکبر حیدری ۳۰ سینا

۳۳ اعظم موسی خانی ۵۳ طرفه

۳۴ محمد بحشایی ۳۷ هفتم تیر - نیروی انتظامی

۳۵ سعید زیرکی(میرکی) ۴۲ هفتم تیر

۳۶ مهدی قدرتی ۴۶ هفتم تیر

۳۷ حسین جعفر عراقی ۵۱ هفتم تیر

۳۸ یوسف زارعی ۳۲ ضیائیان

۳۹ سهراب مولایی ۵۲ شفاء


اطلاعیه وزارت کشور درباره وقایع تروریستی روز چهارشنبه تهران

وزارت کشور در خصوص وقایع تروریستی روز جاری تهران اطلاعیه‌ای صادر کرد.

باسمه تعالی
در پی بروز 2 واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد؛
1- دو  تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.
2- تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت 10:30 امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید. 
3- تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران ؛ یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.
4- در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد 12 نفر از همو طنان شهید و 42 نفر نیز مجروح می شوند.
5- هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف  خواهد رسید.
6 - به منظور بررسی ابعاد دقیق 2 واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.
7) - به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.


مسئول دفتر و مشاور نماینده شاهین شهر به شهادت رسیدند

مسئول دفتر و مشاور نماینده شاهین شهر در پی حادثه تروریستی امروز مجلس به شهادت رسیدند.

حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: در جریان حادثه تروریستی امروز مجلس مسئول دفتر و مشاور بنده به شهادت رسیدند.

همچنین هادی بهادری نماینده ارومیه نیز گفت  که حمید امدادی مسئول دفتر بنده مجروح شده است که هنوز خبری درباره به شهادت رسیدن او ندارم. در حال حاضر در بیمارستان ها به دنبال ردی از سلامتی اش هستم که امیدوارم سالم باشد.


ساختمان مجلس در کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد

 از دقایق پیش و با پایان عملیات تروریستی صبح امروز در مجلس، ساختمان مجلس تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد و فضای اطراف مجلس قدری آرام تر شده است.

درحال حاضر همچنان تردد در خیابانهای منتهی به ساختمان مجلس تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی قرار دارد.

 ظریف: تروریسم مشکلی جهانی است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که روز چهارشنبه برای دیداری رسمی به ترکیه سفر کرده است، در آیین استقبال از وی در فرودگاه اسن بوغای ترکیه، با اظهار تاسف از حادثه تروریستی در تهران گفت: تروریسم مشکلی است که در سطح منطقه خاورمیانه و جهان با آن مواجه هستیم.

 ظریف افزود: به لحاظ امنیتی و اقدامات تروریستی شرایط بسیار بدی در منطقه حاکم است.

وی با بیان این که کل منطقه ناامن شده است، اظهار کرد: این اقدام کور را محکوم می کنیم.


 آشنا: تروریست ها قلب تپنده مردمسالاری دینی را هدف گرفتند
مشاور فرهنگی رئیس جمهوری در واکنش به حوادث تروریستی امروز -چهارشنبه- تهران نوشت: تروریست ها حرم بنیان گذار نظام مردمسالاری دینی و قلب تپنده مردمسالاری دینی را هدف گرفتند.

 حسام الدین آشنا در صفحه توئیتر همچنین کانال تلگرامی خود نوشت: تروریست ها حرم بنیان گذار نظام مردمسالاری دینی و قلب تپنده مردمسالاری دینی را هدف گرفتند.

وی افزود: گفتمان ضد انتخاباتی یک تله تروریستی است وارد بازی آنها نشویم. نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری