کد خبر: ۱۷۳۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
پایداری ها که از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای و اجرای برجام بوده اند در طول سالهای اخیر نشان داده اند تبحر خاص و ید طولایی در بیان ادعاها و اظهارات کذب دارند. از همان سال 92 که دولت یازدهم روی کار آمد طیفی از جریان اصولگرایی موسوم به دلواپسان، تحت تاثیر شکست در انتخابات، به شدت علیه دولت روحانی فعال شد و در جریان مذاکرات هسته‌ای نیز شدیدترین هجمه‌ها و تخریب‌ها را علیه تیم دیپلماسی دولت یازدهم ساماندهی کردند.
"ایران هسته‌ای‌اش را داد تا رابطه بانکی برقرار شود، اما رابطه بانکی برقرار نشده است و یک سال و نیم است که آنها اجرا نمی‌کنند و برای برقراری رابطه بانکی یک شرط جدید گذاشته‌اند و گفته‌اند به شرطی رابطه بانکی را برقرار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته‌اند تعهد این کار را به آمریکا داده‌اند و برگشته‌اند، به خدا قسم. وی گفته است که وزیر (امور خارجه) مملکت رفته‌ است این تعهد (تحویل سردار سلیمانی) را به FATF (گروه مالی بین‌المللی) داده‌ است."

به گزارش خبرنگار سیاسی اعتدال، جملات بالا اظهارات سیدمحمود نبویان، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پایداری از فعالان سیاسی موسسه مصباح‌یزدی است که در مسجد امام سجاد(ع) فریدون‌کنار ایراد شده است. اظهاراتی که با اندکی تامل نیز می توان پی برد سراسر کذب و بی اساس است. 

ادعاهای کذب و دروغ دلواپسان علیه دولت و به خصوص تیم مذاکره کننده هسته ای و محمدجواد ظریف، موضوع تازه ای نیست و هر از چندگاهی عناصر پایداری ها برای ابراز وجود در فضای سیاسی ایران، توهمات خویش را در غالب مذاکرات دستگاه دیپلماسی ایران با سایر کشورها بروز می دهند. این بار نیز نوبت به نبویان رسیده تا در ادامه سریال ادعاهای دروغ اتهامی جدید و تعجب آور به وزیر امور خارجه نسبت دهد. ادعایی که با واکنش ظریف و قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه مواجه شده است.

محمدجواد ظریف پس از انتشار فایل صوتی منتسب به سید محمود نبویان نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود تنها به نوشتن یک بیت شعر اکتفا کرد و نوشت: "تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار    که رحم اگر نکند مدعی، خدا بکند".

پایداری ها و ادامه داستان دروغ های سريالی

همچنین بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری صبح امروز در پاسخ به سوالی  در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر اتهام‌زنی نبویان یکی از فعالان سیاسی به دستگاه دیپلماسی کشور  مبنی بر این که آقای ظریف با آمریکایی‌ها توافق کرده که در صورت کاهش تحریم‌ها قاسم سلیمانی را به آمریکایی‌ها تحویل می‌دهد، اظهار کرد: من نمی‌دانم این شخص کیست که چنین حرفی را مطرح کرده است و اگر این سخنان واقعیت داشته باشد و چنین حرف‌هایی از سوی این فرد مطرح شده باشد حتما وزارت خارجه اقدام قضایی می‌کند و کار را با تمام توان و جدیت پیگیری می‌کند. در چند سال اخیر وزارت خارجه در برابر بی حرمتی‌ها سیاست صبر و مدارا در پیش گرفته و هرگز فکر نکرده ایم به سیستم قضایی مراجعه کنیم ولی اگر این سخنان درست باشد حتما کار قضایی می کنیم.

سابقه نبویان نشان می دهد او در خیال پردازی و اظهار دروغ های دنباله دارهمچون یار هم گروهی اش، کریمی قدوسی تبحر ویژه ای دارد، تبحری که برای بروز آن هیچ گونه قیدی نسبت به رعایت موازین اخلاقی را نیز ندارند و هیچ ابایی از بی اخلاقی های مداوم ندارند.

نبویان که اکنون از نمایندگی مجلس بازمانده، زمانی که نماینده مجلس و عضو کمیسون آموزش بود و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نبود، مدعی شده بود که چندین جلسه با ظریف، عراقچی، افخم، روانچی و حتی رییس جمهور داشته و 30، 40 ساعت هم روی توافقنامه ژنو وقت گذاشته و کار کرده است!

نبویان در آذر 93 هم مدعی شده بود که تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای بحث درباره برنامه موشکی ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای با طرف مقابل به توافق رسیده است. بلافاصله تیم مذاکره کننده هسته ای وی را ناصحیح دانسته و اعلام کرد: "اینگونه سخنان در چار چوب موارد تهدید زای جدی برای امنیت  ملی کشور تلقی میگردد."  این در حالی بود که مذاکره کنندگان کشورمان بارها تأکید کرده‌اند که مسائل دفاعی ایران از جمله برنامه موشکی کشورمان به هیچ عنوان موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 نخواهد بود و تا کنون نیز در این باره مذاکره نکرده اند.

نبویان در خردا 94 هم مدعی شد آمریکا در توافق لوزان، تیم مذاکره کننده را متعهد کرده است که قلب راکتور اراک را منفجر کنند یا به خارج بفرستند!

بارها و بارها اعضای پایداری از کریمی قدوسی گرفته تا نبویان ادعاهای کذب و بی پایه علیه دولت روحانی و دستگاه دیپلماسی مطرح کرده که یکی پس از دیگری تکدیب شده اند. مدتی پیش کریمی قدوسی، ادعا کرده بود که وزارت خارجه ایران نامه‌ای محرمانه به وزیر امور خارجه آمریکا نوشته و در آن درخواست دیداری محرمانه داشته است. وزارت امور خارجه بعد از مدت کوتاهی با انتشار بیانیه‌ای رسمی به اظهارات این نماینده واکنش نشان داد و اظهارات کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس را «بداندیشی‌های و‌هم‌آمیز» دانست و نیت او را نسبت به تکرار این سخنان «تشویش افکار عمومی و خودنمایی» بیان کرده بود. این اولین‌بار نبود که اظهارات کریمی قدوسی با واکنش وزارت امور خارجه ایران رو به رو می‌شد و پیش از این‌ها هم او با انتشار سخنان محرمانه ظریف در کمیسیون امنیت ملی به ادعای وزیر امور خارجه «مصداق بارز عمل مجرمانه و قابل پیگرد» شده بود. محمد جواد ظریف نیز درباره ادعای کریمی قدوسی پاسخ کوتاه و صریحی داد و تاکید کرده بود: صد در صد دروغ است. نه نامه نه پیام نه تلفن نه ایمیل نه پیامک نه پیغام نه «پسغام» . فقط خیالبافی.

پایداری ها که از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای و اجرای برجام بوده اند در طول سالهای اخیر نشان داده اند تبحر خاص و ید طولایی در بیان ادعاها و اظهارات کذب دارند. از همان سال 92 که دولت روحانی روی کار آمد طیفی از جریان اصولگرایی موسوم به دلواپسان، تحت تاثیر شکست در انتخابات، به شدت علیه دولت روحانی فعال شد و در جریان مذاکرات هسته‌ای نیز شدیدترین هجمه‌ها و تخریب‌ها را علیه تیم دیپلماسی دولت یازدهم ساماندهی کردند. عقده گشایی های ناشی از شکست های پی در پی در انتخابات تا جایی پیش رفت که اعضای جبهه پایداری در صحن علنی مجلس برخی از اعضای تیم هسته‌ای را تهدید به قتل کردند! نکته عجیب این که این افراد با مصونیت که برایشان دست و پا شده، همچنان از تریبون‌های عمومی به تخریب‌ها و دروغ‌پردازی‌های خود ادامه می‌دهند! بی تردید اگر اعضای پایداری به عنوان تندروترین گروه سیاسی ایران کمی به پیامدهای این ادعاهای دروغین علیه منافع ملی کشور می اندیشید، در کارنامه سیاسی آن ها به جای کوله باری از ادعاهای دروغ و بی پایه، کمی هم خدمت به مردم درج می گردید.نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری