کد خبر: ۱۷۳۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
رئیس‌جمهوری مصر طی تماس تلفنی خود با رهبر مسیحیان قبطی ارتدوکس این کشور تاکید کرد که دستگاه‌های دولتی تا زمان مجازات عاملان حمله تروریستی به قبطی‌ها آسوده نخواهند بود.
عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر طی تماس تلفنی به تئودوروس دوم، رهبر مسیحیان قبطی ارتدوکس حادثه حمله تروریستی در استان المنیا که طی آن ۲۹ تن کشته شدند را تسلیت گفت.

رئیس‌جمهوری مصر روز جمعه از حمله هوایی به یک پادگان آموزش نیروهای تندرو در لیبی خبر داد.

از سوی دیگر وزارت دفاع مصر نیز اعلام کرد: این حمله گروه‌هایی از عناصر تروریستی در خاک لیبی را که در حمله قبطی‌ها دست داشتند، هدف قرار داد.

سیسی پس از چند ساعت از درخواست کلیسای قبطی‌ها در بیانیه‌ای مبنی بر اینکه مقامات تدابیر لازم را برای مقابله با خطرات این حادثه که چهره مصر را خدشه‌دار می‌کند و مسبب به وجود آمدن درد و رنج‌های مصری‌ها می‌شود، اتخاذ کنند، با پاپ تئودوروس دوم تماس گرفت.

اجساد تعدادی از قربانیان عصر جمعه در استان المنیا میان انبوهی از خشم و نگرانی از تکرار حملات مشابه به خاک سپرده شد.

این چهارمین حمله علیه قبطی‌ها در مصر طی شش ماه گذشته به شمار می‌آید.

۲۹ قبطی ماه دسامبر گذشته در پی انفجار یک کلیسا در اطراف اسقف قبطی‌های ارتودکس کشته شدند.

از سوی دیگر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در تماس تلفنی با سیسی اعلام کرد: با تمام امکاناتمان کنار مصر می‌ایستیم تا تروریسمی که ارزش اسلامی و اساس انسانی را از بین برده را نابود کنیم.

وی ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی افزود: عربستان تمامی اقدامات مصر را در مبارزه با تروریسم تایید می‌کند.

در حالی که گفته شده گروه شورای مجاهدین درنه لیبی که هم‌پیمان القاعده است عامل این حمله بوده اما داعش امروز مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری