کد خبر: ۱۷۳۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
در همایش تجلیل از فعالان ستاد اصولگرایان معتدل روحانی تاکید شد؛
همایش تجلیل از فعالان ستاد اصولگرایان معتدل حسن روحانی با حضور علی مطهری نایب رئیس مجلس، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس و جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس و اعضای ستاد اصولگرایان معتدل سراسر کشور برگزار شد.
نایب رئیس مجلس در این همایش با بیان اینکه معتدلین هر دو جناح کشور حلقه پیوندی به نام اعتدال دارند که با تمسک به آن همانند انتخابات اخیر مجلس و ریاست ‌جمهوری در همه زمینه‌ها می توانند به موفقیت دست یابند گفت: گفتمان عقلانیت و اعتدال بهترین مسیر برای انقلاب اسلامی است.


علی مطهری با بیان اینکه اگر بخواهیم ریشه اصولگرایان معتدل را بررسی کنیم باید به مجلس هشتم برگردیم، افزود: در مجلس هشتم با گروهی از اصولگرایان تندرو مواجه بودیم که اجازه انتقاد و تذکر به دولت سابق را که پیاپی قانون‌شکنی می‌کرد نمی‌داد اما ما و جمعی از اصولگرایان معتدل به عنوان نماینده مردم وظیفه داشتیم با این قانون‌شکنی‌های دولت قبل مبارزه کنیم.


 وی با تاکید براینکه دیواری که بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان وجود دارد باید از بین برود، تصریح کرد: گفتمان اعتدال و عقلانیت باید ادامه‌دار باشد، چرا که تندروی در مجلس و دولت به کشور آسیب می رساند.


 مطهری پدیده مبارکی که در این انتخابات اتفاق افتاد را پیدا کردن راه توسط مردم عنوان کرد و گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روزی گفته بودند که دیگر نگران نظام نیستند چرا که مردم راه خود و انقلاب را درک کرده‌آند و این فرموده را همه در روز 29 اردیبهشت به چشم دیدیم.


 نایب رئیس مجلس با بیان اینکه طرف مقابل از همه نیروهای خود در انتخابات استفاده کرد اما به نگرش مردم باخت، تصریح کرد: طی 4 سال عمردولت تدبیر و امید تندروها حملات وسیعی به آن کردند، همچنین در جریان انتخابات علاوه بر هجمه و تهمت‌های سنگین نیروهای خود را به روستاها و شهرهای مختلف برای تضعیف دولت به کار بستند اما همه این کنش‌ها در نهایت با نگرش، تفکر و انتخاب مردم از بین رفت.


کشور را بدون خرد جمعی نمی‌توان اداره کرد

معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در همایش تجلیل از فعالان ستاد اصولگرایان معتدل حسن روحانی با بیان اینکه رفتارهای افراط‌گرایانه صدمات جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند گفت: امروز کشور را بدون تدبیر و خرد جمعی نمی‌توان اداره کرد، تصمیم‌های یک نفره و آنی ضربان جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند که اگر به گذشته رجوع کنیم اثرات آن را در 8 سال دولت قبلی به وضوح می‌توانیم ببینیم.
  

محمد شریعتمداری با بیان اینکه اداره کشور با افراط و تفریط امکان‌پذیر نیست، افزود: کشور با عقلانیت و اعتدال در حال حرکت رو به جلو است و با تندروی چیزی جز صدمات غیرقابل جبران نصیب کشور نمی‌شود.

وی با بیان اینکه گرفتن امید و نشاط از جامعه خیانت به مردم محسوب می‌شود، اظهار داشت: برخی رسانه ها برای مخالفت با دولت این حس را به جامعه و جوانان القاء می‌کنند که آینده روشن نیست که همین امر موجب فرار جوانان به خارج از کشور و از بین رفتن نشاط و امید جامعه می‌شود که امری بسیار خطرناک است.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه با ورود اصولگرایان معتدل به فضای انتخابات شاهد رنگین‌کمانی از تفکرها بودیم، تاکید کرد: تفکر اعتدال موجب شد تا برخی بزرگان اصولگرا با ورود به انتخابات همچون مردم هدف خود را پیروزی عقلانیت، تدبیر و اعتدال به عنوان هدف مشترک قرار دهند.

شریعتمداری با بیان اینکه ستاد اصولگرایان معتدل توانست نمایندگان ادوار مجلس با طیف‌های مختلف فکری را زیر یک سقف جمع کند، اظهار داشت: مردم در این انتخابات نشان دادند مسیر درست انقلاب و اداره کشور را درک کرده‌اند، این بار در لایه‌های عمومی جامعه سکوت حکم‌فرما بود که البته ناشی از تصمیم‌گیری قبلی برای انتخابات بود.

معاون اجرایی رییس‌جمهور با اشاره بر اینکه در کارزار انتخابات هر اختلافی بود با پایان انتخابات تمام شده است، افزود: پیشرفت و توسعه نیازمند وفاق و وحدت است از همین رو دست رقبا با تمامی تفکرها را می‌فشاریم و خواستار حضور جوانان برای کمک به اداره کشور هستیم.


مردم در ٢٩ اردیبهشت به نبود شکاف ها رای دادند


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در همایش تجلیل از فعالان ستاد اصولگرایان معتدل دکتر روحانی با بیان اینکه مهمترین دستاورد انتخابات تداوم عقلانیت است، گفت: به واقع مردم در این انتخابات به ادامه مسیر عقلانیت، آرامش، ثبات و اخلاق رای دادند.


علی ربیعی با بیان اینکه انتخابات برشی است تا به لایه های ذهنی مردم توجه کنیم افزود: انتخابات ٢٩ اردیبهشت دایره نظام را بزرگ کرد و مردم در این انتخابات به تقسیم‌بندی جامعه رای منفی دادند.


 وی با تاکید بر اینکه جامعه را به فقیر و غنی تقسیم کردن پیامدهای خطرناکی دارد اظهار داشت: مردم ایران به نبود شکاف ها رای دادند؛ مردم به عقلانیت سخت‌کوشی و مدارای بزرگ پاسخ مثبت دادند.


 وی ادامه داد: در این سال‌ها توانستیم تورم را مهار کنیم و نرخ رشد اقتصادی را از منهای 6.8 درصد افزایش دهیم؛ اگر روند افزایش نرخ تورم و رشد منفی اقتصادی ادامه می‌یافت، معلوم نبود امروز با چه مصائبی مواجه بودیم.


 ربیعی با تقدیر از مشارکت کم نظیر مردم در انتخابات به نقش موثر و ارزشمند اصولگرایان معتدل اشاره و افزود: شما عزیزان ستاد اصولگرایان معتدل با طرح گفتمان اعتدال نقش موثری را در این انتخابات ایفا کردید.


 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکر از نقش موثر بزرگان اصولگرا در انتخابات گفت: با روشنگری های بزرگان خصوصا پاسخی که رییس مجلس در مورد برخی وعده های دروغین مطرح کردند به مردم نشان داده شد که این وعده ها هیچ مبنای اجرایی ندارد.

از همه ظرفیت ها برای اداره کشور استفاده شود


رییس ستاد اصولگرایان معتدل حسن روحانی با بیان اینکه مردم با حضور میلیونی خود در انتخابات خواهان ادامه اعتدال و دوری از تندروی در کشور هستند گفت: حضور موثر اصولگرایان معتدل و نتیجه انتخابات نشان داد که جمنا نماینده همه اصولگرایان در کشور نیست و اصولگرایان معتدل با نگاهی عقلانی توانستند مسیر صحیحی را برای کشور و انقلاب انتخاب و هدف‌گذاری کنند.


بهروز نعمتی با بیان اینکه جریان ریشه دار اصولگرایی معتدل از تندروی‌ها تبری می‌جوید، افزود: حال که عقلانیت و تدبیر در انتخابات پیروز شده است باید به سمت آرامش، ثبات و حل مشکلات در کشور حرکت کنیم.


 وی تصریح کرد: توقع مردم با انتخاب دوباره دکتر روحانی این است که فضای رقابتی انتخابات پایان پذیرد و همه تفکرها دست در دست هم اخلاق‌مدارانه شروع به کار و حل مشکلات کنند.


 سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه باید از همه پتانسیل موجود برای اداره کشور استفاده شود، گفت: باید از تمامی افرادی که دل در گرو ایران اسلامی دارند در اداره کشور و حل مشکلات کمک گرفت تا پاسخی خوب به اعتماد مردم داده شود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از روسای کمیته ها و ستادهای استانی تقدیر شد.

پایان پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری