کد خبر: ۱۷۳۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴
پس از شدت یافتن تنش‌ها میان عربستان سعودی و قطر رسانه‌های سعودی مدعی نزدیکی قطر به ایران شدند. هنوز هیچ منبع رسمی در قطر، عراق و ایران این خبر را تایید نکرده است.
یک روزنامه سعودی مدعی شد وزیر خارجه قطر با سردار قاسم سلیمانی دیدار کرده است.

به گزارش اعتدال به نقل از عصرایران، روزنامه "عکاظ" چاپ ریاض در گزارشی مدعی شد که "محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" وزیر خارجه قطر و سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران برای مقابله با نشست سران کشورهای عربی اسلامی و آمریکا در ریاض دیدار و گفتگو کرده بودند.

این دیدار با وساطت و تلاش مقامات عراق در هفته گذشته در بغداد برگزار شده بود.
بر اساس این گزارش، قطر در مقابل ترتیب دادن این دیدار از مبلغ 500 میلیون دلار خود که در فرودگاه بغداد مفقود شده بود گذشت.

این 500 میلیون دلار پس از آزادسازی چند شهروند قطری که به اسارت گروه‌های مسلح در عراق در آمده بودند در فرودگاه بغداد به شیوه "مشکوک" مفقود شده بود.

رسانه‌های سعودی درباره جزئیات نشست وزیر خارجه قطر و سردار سلیمانی نوشت: در این نشست توافق محرمانه‌ای میان ایران و قطر انجام شد که بر اساس آن قطر علیه نشست سران کشورهای عربی اسلامی با ترامپ در ریاض نافرمانی کند.

هنوز هیچ منبع رسمی در قطر، عراق و ایران این خبر را تایید نکرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که انتقادات و حملات گسترده عربستان سعودی و امارات علیه قطر به دنبال انتشار سخنان امیر کشور ادامه دارد سخنانی که دولت قطر می گوید غیرواقعی و دروع است و در حمله سایبری به خبرگزاری رسمی قطر منتشر شده بود.

خبرگزاری رسمی قطر سخنانی را از زبان شیخ "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر کشور قطر منتشر کرد. وی در این اظهارات بر خلاف سیاست‌های منطقه‌ای عربستان سعودی، ایران را قدرت منطقه‌ای توصیف کرده و حزب الله را "جنبش مقاومت" خوانده بود.

منابع قطری اعلام کردند که امیر قطر چنین اظهاراتی نگفته است و خبرگزاری رسمی قطر هک شده بود اما عربستان وامارات این موضوع را نپذیرفته است.

روزنامه عکاظ این سخنان امیر قطر را نتیجه نشست بغداد با سردار سلیمانی خوانده است و قطر را به توافق با ایران علیه عربستان سعودی متهم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری