کد خبر: ۱۷۳۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
مراسم تقدیر از فعالان ستاد حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶ که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود.
مراسم تقدیر از فعالان ستاد حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶ که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایلنا این مراسم که در تالار وزارت کشور برگزار شد به دلیل حضور تعداد زیادی از فعالین ستادی با کمبود جا مواجه شد به طوری که برخی از چهره‌های سرشناس همچون پرستو گلستانی مجید مظفری و دیگر چهره‌های شناخته شده مجبور شدند برنامه را ایستاده تا پایان دنبال کنند.

پیش از شروع مراسم حاضر ین در سالن که همگی از اعضای اصلی روحانی در سراسر کشور بودند با سردادن شعارهایی درخواست رفع حصر و آزادی‌های بیشتر مدنی را داشتند.

هنگامی که مولوی عبدالحمید رهبر اهل سنت سیستان و بلوچستان وارد سالن شد، جمعیت حاضر شروع به تشویق و با شعارهای درود بر مولوی از او استقبال کردند.

در هنگام سخنرانی زهرا نعمتی  پرچمدار کاروان المپیک ایران در دو دوره المپیک و پارالمپیک جمعیت حاضر با شعارهایی با مضمون برابری جنسیتی او را همراهی کردند.

در بخش دیگری از این مراسم در هنگام سخنرانی سردار علایی با اشاره به اتفاقات بحرین به حصر  شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین اشاره کرد و در پایان گفت حصر در هر کجای جهان باشد امری ناپسند است که با تشویق شدید حاضرین سالن مواجه شد.

پیش از سخنرانی رییس جمهور، محمد شریعتمداری رییس ستاد انتخابات حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶ در هنگام ارائه گزارش کار و شخصیت‌های حامی روحانی، با یاد کردن از سیدمحمد خاتمی،  یادگار امام (ره) را علامه خطاب کرد.

در ادامه سخنرانی شریعتمداری هنگامی که او سلسله جملات حق داریم را شروع کرد آنجایی که گفت ما حق داریم دروغ و فساد را افشا کنیم اشک در چشمان جهانگیری حلقه زد و جمعیت با شعار اسحاق دوستت داریم، شریعتمداری را همراهی کردند از دیگر شعارها اسحاق خیلی مردی انشاالله دور بعدی در همین زمان شریعتمداری از جمعیت خواست که به احترام او بایستند که علاوه بر جمعیت روحانی نیز ایستاد.

هنگام سخنرانی مولوی عبدالحمید، او بارها از سوی حاضرین مورد تشویق قرار گرفت. زمانی که او از برابری قومیت‌ها و ادیان صحبت کرد و گفت دین یک مسئله شخصی است و نباید در بکارگیری افراد در امور مدیریتی دولت و کشور دخالت داده شود، از سوی حاضرین شعار مولوی تشکر تشکر سر داده شد.

در این مراسم جمشید مشایخی در سخنانی کوتاه اعلام کرد که من رک صحبت می‌کنم. اگر آقای روحانی انتخاب نمی‌شدند من در ایران نمی‌ماندم که این گفته هنرمند پیشکسوت تشویق حاضران را در پی داشت که شعار می‌دادند «استاد دوستت داریم».

عبدالکریم حسین‌زاده رییس ستاد اقوام و مذاهب روحانی از رییس‌جمهور خواست تا ضمن احیای پست مشاور اهل سنت، سازمان حقوق شهروندی تاسیس کند تا در آن در جهت کم کردن تبعیض در حوزه زنان، اقوام و مذاهب تلاش شود.

از دیگر نکات جالب این همایش حضور میرزاآقا پیردوستی، پیرمردی است که در سفر روحانی به اردبیل تصویری از وی منتشر و در فضای مجازی منتشر شد.

در این مراسم رییس‌جمهور با او دیدار و از میرزاآقا که به همراه فرزندش در این مراسم حاضر شده بود، قدردانی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری