کد خبر: ۱۷۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
اعلام وزارت کشور مبنی بر اخذ رای فقط تا راس ساعت 24 موجب دلسردی مردم ودر نهایت مشارکت مردمی خواهد شد.
طبق قانون انتخابات و رویهء مرسوم  دوره های پیش  وزیر کشور می تواند بر اساس میزان مشارکت مردمی  زمان  انتخابات  را تا ساعت 24  تمدید کند.

به گزارش اعتدال به نقل از سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – بر اساس همین رویه  قانونی شعب اخذ رای  ساعت  اعلامی از سوی وزارت کشور  را  مبنای کار  قرار داده و درهای شعب اخذ رای را  تا  حداکثر ساعت 24می بستند اما از افراد حاضر در شعب اخذ رای  می کردند.

اکنون اما اعلام وزارت کشور مبنی  بر اخذ رای  فقط تا راس ساعت 24 موجب دلسردی مردم ودر نهایت مشارکت مردمی  خواهد شد.

آنچه  سبب می شود مشارکت مردمی کاهش جدی یابد عدم مدیریت  و پیش بینی و ضروری کردن استعلام شماره ملی است ، اقدامی شایسته اما با سازوکاری ناقص. چرا که روند  ناقص استعلام  شماره های ملی مراجعه  کنندگان به  حوزهای رای گیری  روند اخذ رای را بشدت کند کرده وموجب معطلی و سرگردانی و حتی قهر جمعی از مردم از مراکز اخذ رای شد.

هرچند برغم این  سیکل معیوب استعلام هویت رای دهندگان  بسیار از مردم  همچنان بر ارایه  رای شان  در صندوق های رای اصرار دارند و همچنان - تا لحظه تنظیم این خبر-  بر دادن رایشان مصرند. لذا  طبیعی است که مسئولان ستاد انتخاباتی وزارت کشور  با همراهی مجریان برگزاری انتخابات تدابیری اتخاذ کنند تا  از حاضران در شعب اخذ رای تا بعد از ساعت 24 نیز رای گیری انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: