کد خبر: ۱۷۲۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
موسی اشرفی
دوران سو استفاده مالی از نوع ساده آن سپری شده است.

موسی اشرفی کاندیدای شورای شهر تبریز و مورد حمایت شورای اصلاح طلبان:

شهرها با پدیده های "فضا خوری" ، "رانت خواری " و"آینده خواری" دست به گریبان هستند/ دوران سو استفاده مالی از نوع ساده آن سپری شده است. 

پروژهای شوم "زمین خواری" دیگر قدیمی شده و روشهای جدیدی از سو استفاده نهادینه شده است. 

شهرها با پدیده های "فضا خوری" ، "رانت خواری" و"آینده خواری" دست به گریبان هستند. متاسفانه شهرداری ها جهت تامین هزینه های زاید خود "فضای" شهرها را میفروشند و شهرها را به مکانی شلوغ و عصبی تبدیل می کنند و بدون اجازه از مالکین واقعی شهرها که مردم هستند مکان زیست آنها را تنگ تر و تنگ تر میکنند علت دیگر این مساله عدم استفاده از سیستم های سرمایه گزاری است که امروز در دنیا مرسوم بوده و لکن در کشورما هنوز نهادینه نشده است.
برای مقابله با این پدیده ، باید طرح جامع شهرها تهیه و منتشر شود تا تصمیم گیران شهرها تکلیف خود را در خصوص مقدار مجاز دست اندازی به فضای شهرها بدانند. 

"رانت خواری" محسوس ترين فساد حاكم در لايه دوم جامعه ، در اثر حاکمیت بیشتر فرهنگ روابط و به حاشیه راندن اصول حرفه ای معاملات و مناقصات تقویت شده اند و فرصتهای برابر را از متقاضیان گرفته و رقابتها را تبعیض آلود نموده اند لازم است استانداردهای جهانی رقابتِ شفاف و سازوکارهای صحیح آن را ایجاد و تقویت کنیم؛ کمسیون های معاملاتی و فرهنگ پاکتهای مناقصه و مزایده باید نهادینه شود، چرخش تصمیم گیران و برخورد بی اغماض با متخلفین باید دستور کار قرار بگیرد.

معضل سوم يا "آینده خواری "برای شهروندان عادی نامحسوس میباشد اما مانع بزرگی برای مدیران شهری در اجرای سیاست های روز شده اند. 

بدین گونه که در دوره هایی با استقراض های بی حد و حصر، مدیران آینده را درگیر بدهی های کلان می نمایند. و بدین گونه سهم آینده را "پیش خور " میکنند، لذا ضروری است شوراهای شهر بر استقراض شهرداري ها نظارت بیشتری کنند تا شهرهای فردای ما شهرهایی قدرتمند و بدور از حاشیه باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ