کد خبر: ۱۷۲۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
در قبل از دولت یازدهم میان دو سازمانی که یکی سیاست های توسعه شهری را تدوین می کند و دیگری متولی بحث گردشگری و حفاظت از میراث فرهنگی است، تقابل های بسیاری وجود داشت و هر دو سازمان دچار ناکارآمدی شده بودند در همین راستا دولت یازدهم زمینه ایی برای گفتگو و همراه سازی میان دو بخش یاد شده، را فراهم کرد که بسیار ارزشمند و نتیجه بخش بوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت راه و شهرسازی بعد از سال ها در دولت یازدهم تعامل سازنده و هم افزایی اثر بخش به وجود آمد.

به گزارش اعتدال، محمد سعید ایزدی با اشاره به تفاوت شایان ذکر دولت یازدهم و دولت قبل از آن در تعاملات بین سازمانی، عنوان کرد: تفاوت اصلی دولت یازدهم با دولت قبل از آن در چند وجه مهم قابل بررسی است. یک وجه آن توافق و همراهی وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که بعد از سال ها در دولت یازدهم اتفاق افتاد و هم افزایی بین برنامه های هر دو ارگان به وجود آمد.

وی در تشریح هم افزایی بوجود آمده میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در دولت تدبیر و امید، افزود: در قبل از دولت یازدهم میان دو سازمانی که یکی سیاست های توسعه شهری را تدوین می کند و دیگری متولی بحث گردشگری و حفاظت از میراث فرهنگی است، تقابل های بسیاری وجود داشت و هر دو سازمان دچار ناکارآمدی شده بودند در همین راستا دولت یازدهم زمینه ایی برای گفتگو و همراه سازی میان دو بخش یاد شده، را فراهم کرد که بسیار ارزشمند و نتیجه بخش بوده است.

محمدسعید ایزدی، همکاری در برنامه های مشترک دو سازمان یاد شده را وجه دیگری از تعاملات سازمانی ایجاد شده دانست و گفت: توجه و همکاری در برنامه های مشترک میان دو سازمان یاد شده وجه دیگری است که در دولت یازدهم به آن پرداخته شد و تدوین اسناد و مرجع در تعریف پروژه های بهسازی، نوسازی، مرمت و حفاظت از آثار را شامل می شود که به نوبه خود قابل توجه بوده و در طول این دوره چهار ساله بیش از 120 بنای تاریخی بنای تاریخی مرمت و آماده خدمات رسانی به علاقه مندان شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر رویکرد تخریبی وزارت راه و شهرسازی دولت پیش از اقای روحانی به آثار تاریخی،  افزود: در آن زمان این وزارت خانه با حوزه میراث فرهنگی تقابل داشت و از ورود در زمینه های مرتبط پرهیز می کرد. اما دولت یازدهم کاملا متفاوت عمل کرده و نه تنها سهمی برای خود قائل شد، بلکه با همکاری و حمایت از این جریان توانستیم مستقیما ورود پیدا کنیم که امیدواریم در دولت دوازدهم این رویکرد ادامه یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: