کد خبر: ۱۷۲۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
با روی کار آمدن دولت یازدهم و با موفقیت های بدست آمده در از بین بردن مناقشات میان ایران و سایر کشورها در مورد مسئله هسته ای، موفق شدیم ایران هراسی حاکم بر جهان را از بین برده و کشور ایران را به عنوان یک کشور قابل قبول و مقصد جذاب برای گردشگران معرفی نماییم.
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: دولت یازدهم با رویکرد اعتدال، عقلانیت و تعامل سازنده با جهان پیرامون، موفق شد، شرایط لازم را برای رشد این نهال فراهم آورد.

سعید شیرکوند در گفت و گو با اعتدال، افزود: صنعت گردشگری در قبل از روی کارآمدن دولت یازدهم صنعتی فراموش شده بود و هیچ گاه در ادبیات اقتصادی کشور ایران، سهم قابل توجهی را بدست نیاورد.

وی با تأکید بر اینکه در دولت نهم و دهم تلاش درخوری برای گردشگری انجام نشد، خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم و با موفقیت های بدست آمده در از بین بردن مناقشات میان ایران و سایر کشورها در مورد مسئله هسته ای، موفق شدیم ایران هراسی حاکم بر جهان را از بین برده و کشور ایران را به عنوان یک کشور قابل قبول و مقصد جذاب برای گردشگران معرفی نماییم.

شیرکوند، یادآور شد: با از میان رفتن هنجارها  و مه آلودگی های ایجاد  شده در صنعت گردشگری ایران، تلاش گسترده ای توسط سازمان رسمی و متولی گردشگری در دولت و تلاش فراوان فعالان صنعت گردشگری بخش خصوصی، این صنعت توانست جایگاه خود را در اقتصاد ایران باز یابد و امروزه در بسیاری از گفت و شنود ها، تجزیه  و تحلیل های اقتصادی و حتی در مناظره های کاندیداهای ریاست جمهوری، یکی از حوزه هایی که مورد بحث قرار می گیرد، صنعت گردشگری است.

این مقام مسئول در صنعت، گردشگری کشور، ادامه داد: ما معتقد هستیم صنعت گردشگری در آغاز راه پیشرفت و توسعه است و برای رشد و بالندگی به فضای کسب و کار مناسب احتیاج دارد.

وی، افزود: دولت یازدهم با رویکرد اعتدال، عقلانیت و تعامل سازنده با جهان پیرامون، موفق شد، شرایط لازم را برای رشد این نهال فراهم آورد.

شیرکوند، در پایان یادآور شد: امیدواریم با تداوم این سیاست ها صنعت گردشگری، بتواند به جایگاه در خور خود در اقتصاد کشور برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ