کد خبر: ۱۷۲۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
من آمدم که صدای اصلاحات باشم، صدایی که می خواهد وضع کشور بهتر باشد، صدای اصلاحات همان صدای انقلاب است، صدای اعتدال است، صدای قانون اساسی است./ در این روزها، ما و شما بی اخلاقی ها، پرده دری ها و هنجارشکنی های فراوان دیدیم
اسحاق جهانگیری پس از کناره گیری از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری به نفع حسن روحانی خطاب به جمعیت حاضر در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز گفت: همراه با شما به روحانی رای می دهم که راه نیمه تمام را تمام کند.

به گزارش اعتدال، جهانگیری که در گردهمایی اصلاح طلبان شیراز سخن می گفت با اشاره به نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت: احساس می کنم در لحظه خاصی از تاریخ به وظیفه ای که بر دوشم بود عمل کردم.

وی که ملت بزرگ ایران را مخاطب خود قرار داده بود، گفت: همراه با شما به روحانی کمک می کنیم که راه پیشرفت کشور را ادامه دهد.

جهانگیری گفت: از همه شهروندان، اصلاح طلبان، اعتدال گرایان، اصولگرایان و دلسوزان ایران می خواهم که به روحانی رای دهند.

وی افزود: به روحانی رای دهید که مرد تصمیم های سخت و مرد میدان های دشوار است، مردی که آرامش ، امنیت و پیشرفت را با هم برای همه ملت ایران می خواهد.

جهانگیری که سخنانش با استقبال و حمایت اصلاح طلبان حاضر در این آیین همراه شده بود، گفت: دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اصلاحات، دوباره اعتدال، دوباره همه برای ایران، دوباره روحانی.

وی پیش از اعلام کناره گیری اش از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نیز گفت: ملت شریف ایران من به عنوان فرزند کوچک شما در این روزهای دشوار و پرشور و نشاط آمدم تا آمدم هرچه داشتم با شما قسمت کنم. داشته ها و تجربیات ناشی از سرمایه گذاری شما که متعلق به شماست را با شما در میان گذاشتم؛ من در هیچ وقت در عمرم طلبکار ملت نبودم.

جهانگیری گفت: من آمدم که صدای اصلاحات باشم، صدایی که می خواهد وضع کشور بهتر باشد، صدای اصلاحات همان صدای انقلاب است، صدای اعتدال است، صدای قانون اساسی است.

وی ادامه داد: صدای اصلاحات، صدای اسلام رحمانی است، صدای تقویت نظام جمهوری اسلامی است، صدای آرمان های امام و رهبری است.

جهانگیری گفت: اصلاحات، برای حل مسائل پیچیده کشور، معتقد به گفت و گو و تعامل است.

وی بیان کرد: من در عرصه انتخابات حضور یافتم تا به عنوان مدیری توسعه گرا از نیازهای جامعه و کشور از وضع زندگی و معیشت مردم و از موفقیت ها و موانع پیش روی کشور و دولت با مردم حرف بزنم.

جهانگیری گفت: من آمدم تا از شما بخواهم تا به کمک رئیس جمهوری و دولتتان بیایید؛ به کمک رئیس جمهوری بیایید که کارهای بزرگی برای کشور انجام داده و کارهای بزرگتری باید انجام دهد و هم اینک دولت به حضور و مشارکت شما در انتخابات نیاز دارد.

وی اظهار کرد: من با اصرار بزرگان اصلاحات، شورای اصلاح طلبان و برادر بزرگم رئیس دولت اصلاحات و نیز با هماهنگی آقای دکتر روحانی وارد عرصه انتخابات شدم.

جهانگیری گفت: من آمدم تا با تمام توان با مردم بگویم که در سال 92 چه تحویل گرفتیم، چه کردیم و چه می خواهیم بکنیم.

وی بیان کرد: روز ثبت نام به مردم ایران گفتم من و آقای روحانی مکمل هم هستیم، آمدم بگویم روحانی در روزهای سخت چهار سال اول از آبروی خودش و توان خودش برای پیشرفت کشور گذاشت و توانست کشور را از شرایط سخت بین المللی عبور دهد و به ثبات اقتصادی برساند.

جهانگیری گفت: آمدم به شما بگویم که در این چهارسال وقت زیادی برای آوار برداری از خرابی های هایی که برای ملت ایران ایجاد کرده بودند و نیز بگویم برای کنترل بحران ها و ماجراجویی های بی حاصل وقت زیادی گذاشته شد.

وی درادامه با اشاره به نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: امروز در صحنه انتخابات، دو تفکر، دو روش و دو شیوه اداره حکومت به نمایش گذاشته شده است و زمان تصمیم گیری فرارسیده است.

جهانگیری با اشاره به طرح مواضع نامزدها در دوران تبلیغات انتخاباتی گفت: در این روزها، ما و شما بی اخلاقی ها، پرده دری ها و هنجارشکنی های فراوان دیدیم، اما امروز از شیراز به ملت ایران می گویم که آنروز گذشت ، آن مسائل گذشت و فراموش کنید.

وی با بیان این که ملت ایران ملت صلح دوست و متحد است ادامه داد: ما ملت ایران باید متحد و یکپارچه برای پیشرفت ایران تلاش کنیم.

جهانگیری گفت: با توان و ظرفیتی که در مسئولین و کارگزاران کشور سراغ داریم و با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری همه این مسائل قابل حل است؛ مشکلات کشور را با گفت و گو و تعامل و انسجام ملی و هدایت رهبری حل خواهیم کرد.

وی خطاب به جمعیت حاضر در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز گفت: دوستان عزیز من مخلص همه شما هستم، و ارادتمند شما هستم و از عمق دلم شما را دوست می دارم، بیاید در دو روز باقیمانده به انتخابات با مردم گفت و گو کنید تا انتخابات باشکوهی داشته باشیم.

وی بیان کرد: 29 اردیبهشت روز انتخابات ، روز انتخابات شوراها و روز سرنوشت ساز و روز تجلی اراده ملت ایران است.

وی خطاب به مردم ایران گفت: شما صحنه های مختلف را در این روزها دیدید، گفت و گوهای نامزدها را شنیدید، راه و بیراهه را تشخیص دادید و اکنون زمان تصمیم گیری است.

جهانگیری گفت: شما برنامه ها را دیدید، وعده ها را شنیدید و اکنون وقت گفت و گو با همدیگر است، باید با گفت و گو، دیگران را به رای دادن ترغیب کنیم.

وی یادآوری کرد: یک رای در یک لحظه داده می شود ولی سرنوشت ایران برای سال های آینده تعیین می شود و ما همه باید به روز بعد از انتخابات فکر کنیم.

جهانگیری گفت: آیا در آن روز قرار است که به عقب برگردیم یا به جلو برویم؛ کشور ما دیگر تحمل اشتباه ندارد. فرصت فرصت سوزی ندارد.

اسحاق جهانگیری بعدازظهر سه شنبه بدون تشریفات استقبال، از یاسوج وارد شیراز شد و در بدو ورود به زیارت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) رفت. 

ایران دیگر تاب تحمل هزینه ها را ندارد
معاون اول رئیس جمهوری گفت: کشور ایران در یک دوره طولانی به دلیل نابخردی ها دچار آسیب های جدی و در داخل و خارج از کشور هزینه های زیادی را متحمل شد.

 اسحاق جهانگیری در همایش حامیان دولت تدبیر و امید در استان بوشهر افزود: در خارج از کشور در سایه بی تدبیری ها جو ایران هراسی در دنیا حاکم شده بود و مردم ایران در همه نقاط دنیا به دلیل ایرانی بودن زیر فشار قرار می گرفتند.

وی ادامه داد: در داخل کشور نیز هزینه های زیادی متحمل شدیم و با ضربه خوردن اقتصاد منابع نفتی کشور نیز برباد رفت.

معاون اول رئیس جمهوری اظهارداشت: در سیاست داخلی نیز نیروهای انقلابی رودرروی هم قرار گرفته و شخصیت هایی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی زیر فشار قرار گرفتند.

جهانگیری گفت: در سال 92 بود که مردم با انتخاب خود اراده خود را بر کشور حاکم کردند و انقلاب اسلامی ایران را در مسیر خودش قرار دادند.

وی افزود:دراین دوره بود که مسئولان از طریق مذاکره با قدرت های بزرگ جهان حق مسلم ملت برای استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را در سازمان های بین المللی مختلفی تثبیت کردند.

جهانگیری ادامه داد: در دولت سابق شرایط به گونه ای بود که کشتی های ایرانی برای تردد در آب های بین المللی باید پرچم ایران را پایین می آوردند و با پرچم یک کشور دسته چندمی در سطح دنیا تردد می کردند.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: هنوز فراموش نکرده ایم نوسان قیمت کالا و ارز چه وضعیتی بر اقتصاد کشور حاکم کرده و حتی برخی داروها نیز در سطح کشور نایاب شده بود.

جهانگیری با اشاره به معضل بیکاری در کشور گفت: درد خانواده های دارای فرزند بیکار و آنهایی که در دولت قبل سفره آنها کوچک و معیشت آنها با مشکل مواجه شده را با تمام وجود لمس می کنیم و اهتمام جدی به رفع این معضل ها داریم.

وی با اشاره به اینکه دکتر روحانی فردی با تجربه در انجام کارهای بزرگ است گفت: برخی فکر می کنند با رئیس جمهوری شدن تنها یک پست را تصاحب می کنند و فارغ از این هستند که باید سرنوشت آینده کشور نیز توسط آنها رقم خورده شود.

جهانگیری گفت: خاورمیانه منطقه آتش است و در کشورهای اطراف همه جنگ و خونریزی را فرا گرفته و در این بین باید شخصی رئیس جمهوری باشد که سایه چنین پدیده های شومی را از سر کشور دور کند.

وی افزود: در این زمینه به رئیس جمهوری مانند حجت الاسلام روحانی نیاز داریم که به شایستگی لقب شیخ دیپلمات را به یدک می کشد.

جهانگیری عنوان کرد: دولت در حوزه اقتصاد نیز کشور را بخوبی در مسیر خود قرار داده و مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو بر می دارد.

وی گفت: برای حرکت اقتصاد و بخش خصوصی باید روی جذب سرمایه گذاری های خارجی تمرکز ویژه ای باشد که در این حوزه نیز تاکنون شاهد اقدام های خوبی هستیم.

جهانگیری عنوان کرد: رای ملت ایران نشان خواهد داد از روز شنبه هفته آینده رو به عقب خواهیم رفت و یا حرکت رو به جلو را انتخاب خواهیم کرد.

وی با اشاره به دیدارش با رهبر انقلاب گفت: برای ایشان اصولگرا و اصلاح طلب معنی نداشته و ما می توانیم بسیاری از مشکلات بویژه محدودیت های برخی از سران اصلاح طلب را در سایه وفاق و همدلی حل کنیم.

وی افزود: خیلی از گره ها بی جهت در کشور ایجاد شده و می توانیم در سایه اتحاد وهمدلی آن را حل کنیم.

جهانگیری ادامه داد: دولت دوازدهم دولت برادری خواهد بود و انسجام ملی را در تمام کشور ایجاد خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهوری در ارتباط با هدفش از حضور در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: انگیزه ای برای ورود به این عرصه نداشتم ولی با توصیه سران اصلاح طلب و رایزنی با رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید وارد این عرصه شدم تا با استفاده از تجربه و گذاشتن آبروی خود در مقابل بی انصافی ها و بی اخلاقی ها ایستادگی کنم.

وی در ارتباط با استان بوشهر نیز گفت: برای توسعه این استان به عنوان یک استان ساحلی برنامه های جدی داریم و هفته گذشته محدوده منطقه آزاد بوشهر در دولت به تصویب رسیده است.

جهانگیری ادامه داد: اتصال بوشهر به شیراز از طریق راه آهن، مشکل تامین آب شرب، اشتغال جوانان بیکار آن در شرکت های منطقه از دیگر مسائل مورد توجه جدی دولت است.

وی اظهار داشت: در بکارگیری نیروهای بومی استان بوشهر در شرکت های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی این استان همواره توجه جدی داشته ایم و باز نیز به تحقق آن تاکید خواهیم کرد.

جهانگیری در ارتباط با مسئله کالای ته لنجی(همراه ملوان) گفت: در این حوزه نیز سعی داریم مسئله را به نفع ملوانان حل کنیم.

حاشیه دیدار اسحاق جهانگیری با مردم بوشهر
- سالن 2 هزار نفری فجر بوشهر محل برگزاری همایش از همان ابتدا مملو از جمعیت شد تا شماری زیادی از مردم از طریق ویدیو پروژکتور و در بیرون از سالن این همایش را به نظاره بنشینند.

- گروه موسیقی هیرون سرودهای محلی را بطور زنده برای حاضران اجرا کرد که این امر موجب شور و حرارت خاصی در بین حاضران شد.

- در بین حاضران پوسترهایی از تصاویر دکتر روحانی همراه با پرچم ایران و روبان های سبز و بنفش ( بر دست و پیشانی حاضران) خود نمایی می کرد.

-شعارهایی با مضمون ، 'اسحاق دوستت دارم'، 'ننگ ما صدا و سیمای ما' از سوی حاضران سرداده می شود.

مینو خالقی نامزد رد صلاحیت شده اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز همراه با اسحاق جهانگیری در این همایش حضور داشت.

-راس ساعت 21 اسحاق جهانگیری پس از ورودش به سالن با شعارهای 'اسحاق دوستت داریم' مورد استقبال گرفت و پس از پایان شعارها سرود ملی جمهوری اسلامی در سالن طنین انداز شد.

- حاضران پس از پخش سرود جمهوری اسلامی حاضران شعار'صلی علی محمد قاتل لوله آمد'سردادند.

-حجت الاسلام عبدالحمید خدری نماینده مردم شهرستان های بوشهر، دیلم و گناوه، محمد باقر سعادت نماینده شهرستان دشتستان، حجت اسلامی پورفاطمی نماینده سابق مردم شهرستان دشتی در مجلس شورای اسلامی، اسماعیل تبادار استاندار اسبق بوشهر از جمله شخصیت هایی بودند که اسحاق جهانگیری را حین ورود به سالن همراهی کردند.

- محمد باقر سعادت نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رییس ستاد دکتر روحانی در استان بوشهر روی سن حاضر شد و به حاضران در همایش خوش آمد گفت.

- حجت الاسلام عبدالحمید خدری رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی به حاضران در این همایش خوش آمد گفت و همچنین از تهمت ها و بداخلاقی های درجریان مناظره های انتخاباتی انتقاد کرد.

محمد فاروقی به عنوان نماینده اهل سنت استان بوشهر نیز طی سخنانی به حمایت اهل سنت این استان از دکتر روحانی پرداخت و گفت :برای نخستین بار است که در دولت در استان های دارای اهل سنت از شخصیت های اهل سنت برای سمت های بخشدار و فرماندار استفاده شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ