کد خبر: ۱۷۲۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
حتي اگر ساير دستاوردهاي روحاني را در نظر نگیریم، برجام برای رای دادن به او کافیست./ بيمار ما به خاطر يك داروي پيش‌پا افتاده ناچار بود به خارج از كشور سفر كرده و در انجا هزينه كند. اما حالا اين مساله تا حدود زياد رفع شده است و براي پزشك و پرستار شغل ايجاد شده است.
يك حقوقدان و استاد دانشگاه گفت: دستاوردهاي دولت روحاني در عرصه اقتصادي كاملا شفاف است و حتي مخالفان ايشان هم اعداد و ارقام را قبول دارند و كسي نمي‌گويد آمارسازي شده است. دولت توانست تورم بالاي 40 درصد را تك‌رقمي كند.

دكتر تهمورث بشيريه درگفت‌وگو با اعتدال با بيان اينكه  ما حقوقدانان برحسب رشته تحصيلي خود  سعي مي‌كنيم هرموردي را با دليل و مدرك و به دور از هيجانات بررسي كنيم و برآن اساس جلوبرويم گفت:.من برمبناي قضاوتم بر شواهدي كه وجود دارد به نتيجه رسيده‌ام كه به روحاني راي دهم .اين شواهد مربوط به امور مختلف اقتصادي ، فرهنگي وسياست خارجي است. 

وي ادامه داد: به عنوان مثال در سياست خارجي پرونده هسته‌اي ما به شوراي امنيت ارسال شده و موضوع فصل هفتم منشور ملل متحد بود. حقوقدانان مي‌دانند وقتي پرونده كشوري به شوراي امنيت برود چه خطراتي آن كشوررا تهديد مي‌كند، سوابق نشان مي‌دهد كشورهايي كه پرونده‌شان به اين شور ارسال شده گرفتار چه وضعيتي شدند. 

بشيريه با اشاره به اينكه دولت آقاي روحاني با وقت زيادي كه براي اين موضوع گذاشت توانست بدون هيچ مشكلي پرونده ايران را از اين نهاد بين‌المللي خارج كند و تمام خطرات ناشي ازارجاع پرونده به شوراي امنيت را رفع كند، اظهار كرد: براي من به عنوان يك حقوقدان كه مسائل اجتماعي را هم دنبال مي‌كند حتي اگر ساير دستاوردهاي روحاني نبود، همين يك مورد كفايت مي‌كرد كه بخواهم اين دولت تداوم داشته باشد. 

اين وكيل دادگستري با تاكيد براينكه دولت يازدهم در زمينه‌هاي ديگري نيز دستاورد داشته است، افزود: دستاوردهاي اين دولت در عرصه اقتصادي كاملا شفاف است و حتي مخالفان ايشان هم اعداد و ارقام را قبول دارند و كسي نمي‌گويد آمارسازي شده است. دولت توانست تورم بالاي 40 درصد را تك‌رقمي كند. به نظرم اين دستاورد بزرگي است كه يك دولت طي 3 سال تورم ناشي از سياست‌هاي 8 ساله را كنترل كند 

وي با بيان اينكه برجام از يك سو سايه جنگ را از سر كشور برداشت و از سوي ديگر  چرخ بسياري از امور شروع به چرخيدن كرد، گفت: ما توانستيم قطعات مورد نياز براي صنايع  عمده خود را وارد كشوركنيم. پيش از برجام ما قادر به راه‌اندازي پالايشگاه نبوديم و قطعات مورد نياز آن را نداشتيم اما توانستيم اين كار را نجام دهيم و اين به معناي ايجاد اشتغال است. 

بشيريه عنوان كرد: ما توانستيم لوازم پزشكي وارد كشور كنيم كه اين مساله نيز به معناي ايجاد اشتغال است. بيمار ما به خاطر يك داروي پيش‌پا افتاده ناچار بود به خارج از كشور سفر كرده و در انجا هزينه كند. اما حالا اين مساله تا حدود زياد رفع شده است و براي  پزشك و پرستار شغل  ايجاد شده است.همچنين با خريد هواپيما توانستيم براي نيروي انساني و كادر پرواز ايجاد اشتغال كنيم .

اين پژوهشگر قضايي با اشاره به مساله فرهنگ و آموزش ، عنوان كرد: پيش از روحاني كتاب‌هاي بسياري با تنگ‌نظري مانده بود و اجازه انتشار نداشت اما دولت روحاني به بسياري از اين كتاب‌ها مجوز داد و اين يعني ايجاد اشتغال زيرا كتاب نويسنده اجازه فروش يافت و درعين حال چاپخانه‌ها و انتشاراتي‌ها شروع به كار كردند و اين مساله باعث توليد كاغذ شد كه همه اين موارد نوعي ايجاد اشغال است اما به يكباره ديده نمي‌شوند در حوزه موسيقي، كنسرت و آلبوم‌هاي موسيقي نيز دولت روحاني با ديد بازتري نگاه كرد و بسياري از موارد را به رغم ايجاد موانع سنگين توانست راه بياندازد.

بشيريه با تاكيد بر وجود فشارهاي سنگيني در حوزه آموزش عالي و تعويض چند وزير در اين حوزه ، خاطرنشان كرد:دولت توانست تعدادي از اساتيد را كه اخراج يا بازنشسته اجباري كرده بودند بازگرداند. در حوزه دانشجويي توانست ستاره را از دوش دانشجوياني كه برايشان مشكل ايجاد شده و ستاره‌دار شده بودند بردارد. همچنين در حوزه عملكرد انضباطي دانشجويان و رسيدگي به آن، يك آئين‌نامه انضباطي بسيار قانونمند تدوين شد كه براي لغو آن فشار سنگيني بر دوش وزارت علوم بوده و هست.

وي در پايان اظهاركرد:  موانع زياد بود واگر به سفارت عربستان حمله نمي‌شد و سنگ‌اندازي‌هايي از اين دست نبود در حوزه روابط خارجي وضعيتمان بسيار بهتر بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ