کد خبر: ۱۷۲۲۶۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
آنها کار را به جایی رسانده اند که گزارش دروغ خدمت مقام معظم رهبری می دهند/ بعضی کارها را با رای ۵۱ درصدی نمی توان انجام داد/دریاچه ارومیه بازهم باید میزبان گردشگران جهانی شود/ به کسی رای بدهیم که بتواند با روسای کشورهای دیگر صحبت کند/ شما بازار نفت ایران را به عربستان دادید و حالا دنبال قدرت می گردید/ شما رفتید در مجامع بین‌المللی سخنرانی کردید و با تحریم های جدید برگشتید/ روحانی اهل شعار نیست و به همه جهانیان فحاشی نمیکند/ چرا اینقدر علیه روحانی و دولت او تهمت می زند، چرا صدا و سیما ضد این دولت حرکت می کند؟
 سالن ورزشی شهید پور شریفی تبریز مملو از حامیان روحانی است. پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی ، محسن مهرعلیزاده و محمد رضا نعمت زاده هم در سالن حضور دارند.


به گزارش اعتدال، پورحسینی رییس ستاد دکتر روحانی در تبریز در آغاز این مراسم گفت: آقای دکتر روحانی چهار سال قبل این جمعیت در خرداد ۹۲ میزبان شما بودند، هشت سال ناامیدی و سردی کشور رو تحمل کرده بودند و دستانشان را روبه شما دراز کردند و دست گرم شما در دست مردم تبریز نهاده شد.

وی افزود: ممنونیم که تاریکی و ناامیدی را از کشور دور کردید، ممنونیم که عزت و آبرو رو به ملت ایران بازگرداندید. مردم آذربایجان از شما متشکر هستن که آب دریاچه ارومیه را احیا کردید. این جمعیت مشتاق روز ۲۹ اردیبهشت بار دیگر با شما عهد تاریخی می بندد به امید آنکه جوانان ما آزادی کامل را ببینند.

 
سخنرانی دکتر روحانی آغاز شد


محورهای سخنان روحانی:

سلام و درود من به آذربایجان قهرمان

ترکی یک زبان نیست بلکه یک اندیشه است و سلام میکنم به همه ترک زبانان

درود بر شما جوانان غیور که خرداد ۹۲ را یک بار دیگر در ۲۹ اردیبهشت زنده خواهید کرد

مردم پهلوان تبریز، ای مرزبانان غیور، ای خیابانی ها، ای باکری ها، درود بر شما

مردم آذربایجان ما تصمیم بزرگی را میخواهیم بسازیم

ما میخواهیم روز جمعه کسی را انتخاب کنیم که یک تصمیم او می تواند جان میلیونها انسان را خطر بیاندازد و یا یک تصمیم او به حیات میلیون ها نفر کمک کند

من در سال ۹۲ به مردم آذربایجان قول دادم که اگر رییس جمهور شدم در اولین جلسه هیات دولت برنامه زنده کردن دریاچه ارومیه را انجام دهم

اگر این کار انجام نمی گرفت مردم ناچار به مهاجرت از آذربایجان بودند

این تصمیم زندگی ۱۴ میلیون ایرانی را نجات داد

برای سرمایه گذاری در آذربایجان سرمایه گذاران منتظر این بودند که ببینند برجام به ثمر خواهد نشست یا خیر و اینکه دریاچه ارومیه زنده خواهد ماند

ما پای صندوق می رویم برای ایران

دلواپسان آجرهای دیوار تحریم را که ما خراب کردیم هنوز نگه داشته اند که اگر دولت عوض شد بازهم این دیوار را برقرار کنند

این صحبت مقام معظم رهبری درست است که قدرت ملت ایران باعث شد که تحریم ها برداشته شود ولی این در دولت یازدهم بود که توانستیم این باور را به مردم بدهیم که میتوان با کشورهای دنیا مذاکره کرد

می توانیم قدرت ایران را بیشتر از گذشته به رخ جهانیان بکشانیم

روحانی اهل شعار نیست و به همه جهانیان فحاشی نمیکند

ما روز جمعه میخواهیم به کسی رای بدهیم که بتواند با روسای کشورهای دیگر صحبت کند

شما بازار نفت ایران را به عربستان دادید و حالا دنبال قدرت می گردید

شما رفتید در مجامع بین‌المللی سخنرانی کردید و با تحریم های جدید برگشتید

شعار برای رونق اقتصادی مردم می دادند ولی ۶ میلیون تن گندم برای معیشت مردم وارد کردند

بعضی از کارها را نتوانستیم انجام دهیم که در دولت دوازدهم انجام خواهد گرفت

بعضی کارها را با رای ۵۱ درصدی نمی توان انجام داد و باید در این دوره با رای بیشتر در خدمت مردم باشیم که بتوانیم حمایت بیشتری را داشته باشیم

این موضوع تنها یک راه دارد  و اینکه روز جمعه همه را پای صندوق های رای بیاوریم

ما میخواهیم با اتحاد و همدلی و کمک رهبر فرزانه و فرهیخته ایران تمام مشکلات ایران را حل کنیم

من از شما می پرسم که از عهد و پیمانی که در خرداد ۹۲ بستیم ناراضی هستید

دریاچه ارومیه بازهم باید میزبان گردشگران جهانی شود و این در دولت دوازدهم به آن پرداخته می شود

راهی را آمده ایم و باهم پیمان بستیم که دیگر به عقب برنگردیم

روز جمعه اعلام می کنیم که دیگر به سال ۹۰ بر نخواهیم گشت

با پمپاژ دروغ هیچ کاری درست نمی شود

آنها کار را به جایی رسانده اند که گزارش دروغ خدمت مقام معظم رهبری می دهند

من بسیجی امروز نیستم، من بسیجی سال ۵۹ هستم

بر صداقت سلام

بر امید سلام

بر رهبر ایران سلام

بر سیدمحمد خاتمی سلام

مشروح اظهارات روحانی

روحانی: ۲۹ اردیبهشت بار دیگر دوم خرداد ۷۶ را زنده می‌کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در مجموعه ورزشی شهید پورشریفی تبریز گفت: معنای ترک جز شجاعت نیست. ترکی یک زبان نیست بلکه یک روح و اندیشه است. درود و سلام من بر مردم بلند پرآوازه تبریز و آذربایجان. من ممنونم که صبح به بازدید من آمدید. سلام بر جای جای آذربایجان. سلام بر شما جوانان غیور که ۲۴ خرداد ۹۲ را یکبار دیگر در ۲۹ اردیبهشت زنده خواهید کرد.

او با بیان اینکه شما در ۲۹ اردیبهشت، دوم خرداد ۷۶ را زنده می‌کنید، اظهار داشت: ای مردم آذربایجان و ای مرزداران ایران و ای خیابانی‌ها و ستارها و باقرخان‌ها! من در اینجا به یاد شهید پورشریفی می‌افتادم. من به یاد باکری‌ها و شهدای آذربایجان می‌افتم.

رییس دولت یازدهم با بیان اینکه ما می‌خواهیم تصمیم بزرگی را بگیریم، تصریح کرد: ما می‌خواهیم روز جمعه کسی را انتخاب کنیم که تصمیم او می‌تواند جان میلیون‌ها را به خطر بیاندازد یا آنکه تصمیمش می‌تواند به جان میلیون‌ها انسان کمک کند.

روحانی ادامه داد: من سال ۹۲ به شما قول دادم و گفتم اگر رییس‌جمهور شوم در اولین جلسه هیات دولت، اولین تصمیم‌مان درخصوص دریاچه ارومیه خواهد بود. من می‌خواهم بگویم اگر این تصمیم اجرا نمی‌شد، امروز در آذربایجان شرقی و غربی چه وضعی داشتیم؟ ارومیه به طور کامل خشک شده بود و طوفان نمک همه منطقه را فرامی‌گرفت.

او با بیان اینکه فکر نکنید اگر دریاچه اورمیه خشک می‌شد هیج اتفاقی نمی‌افتاد، خاطرنشان کرد: اگر این دریاچه خشک می‌شد مردم مجبور به مهاجرت می‌شدند. من می‌خواهم بگویم یک تصمیم دولت جان ۱۴ میلیون نفر را در غرب کشور نجات داد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: هر کس می‌خواست به آذربایجان و ایران بیاید و سرمایه‌گذاری کند، منتظر دو چیز بود؛ یکی آنکه برجام تحقق یابد و تحریم‌ها شکسته شود. دوم آنکه دریاچه ارومیه می‌ماند یا نه. اگر دریاچه اورمیه خشک می‌شد هیچ کس چه داخلی و چه خارجی و حتی سرمایه‌گذاران به آذربایجان نمی‌آمدند.

روحانی با بیان اینکه ۲۹ اردیبهشت روزی است که می‌خواهیم فردی را انتخاب کنیم که یک تصمیم او می‌تواند بر زندگی ملت ایران اثرگذار باشد، ابراز داشت: ما پای صندوق رای برای ایران می‌رویم. دلواپسان می‌خواهند دوباره میان ایران و دنیا دیوار بکشند. ما طرفدار صلح هستیم و نه دیوار. ما اتوبان تبریز با بازرگان را به عنوان یک پل تکمیل خواهیم کرد. راه‌آهن میانه تا بستان‌آباد را تا پایان همین دولت تکمیل خواهیم کرد. ما آذربایجان را از لحاظ کشاورزی و صنعت و معدن معتدل‌تر خواهیم کرد.

او اضافه کرد: ما با یکدیگر عهد بستیم. ما می‌خواستیم تبریز سربلندتر از همیشه تاریخ باشد. آیا سال آینده تبریز پایتخت گردشگری دنیای اسلام خواهد بود؟ امروز صدها برنامه‌ریزی برای سال آینده انجام می‌شود تا تبریز پایتخت گردشگری دنیای اسلام باشد.

رییس دولت یازدهم تاکید کرد: من از شما می‌پرسم آیا ملت ایران هر روز باید در این فکر باشند که چه زمانی قطعنامه جدید تحریم علیه ایران باشند یا باید منتظر گشایش جدیدی در زندگی‌شان باشند. مقام معظم رهبری فرمودند که سایه جنگ را ملت ایران از سر ایران برداشت ولی کدام دولت توانست این خواست ملی ایران را نقد کند.

روحانی با بیان اینکه بحران که همیشه بود پس چرا امروز امن‌تر هستیم. یک نفر نبود که این بحران را رفع کند، عنوان کرد: شما می‌خواهید روز جمعه فردی را انتخاب کنید که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. به خدای احد و واحد و سوگند به خون شهدای این استان، اگر روحانی یک ذره هوس برای ریاست داشته باشد. آنچه روحانی می‌خواهد این است که جان و آبرویش فدای شما ملت ایران باشد.

او با بیان اینکه ما ایران بزرگ و معتدل می‌خواهیم، یادآور شد: می‌توانیم قدرت ایران را بیشتر از گذشته به رخ جهانیان بکشیم. روحانی اهل شعار نیست و مرتب به دنیا فحاشی نمی‌کند اما روحانی در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاح‌های راهبردی در این سه سال و نیم را به بیش از ده سال قبل رساند.

رییس دولت یازدهم با اشاره به اینکه ما باید قدرت پیدا کنیم و بازارهای دنیا را تصاحب کنیم، بیان کرد: شما بازار نفت ما را به عربستان دادید. شما منابع مشترک ایران را نتوانستید استفاده کنید و در اختیار دیگران قرار دادید. شما به مذاکرات رفتید و بیانیه خواندید ولی با قطعنامه جدید علیه ایران برگشتید. این دولت بار دیگر از طرف شما مرد کارزار دیپلماسی را درست انتخاب کرد.

روحانی اضافه کرد: آنها شعار انقلابی‌گری می‌دادند ولی در سال آخر ۶ میلیون تن گندم به کشور وارد کردند ولی ما در سال گذشته سه میلون تن گندم اضافه داشتیم. کسانی می‌توانند از آینده ایران حرف بزنند که گذشته‌شان درخشان باشد. هر کس حرفی می‌زند شاهد افراد کارنامه آنها است.

او با بیان اینکه هر استانی می‌رویم با مهربانی آنها مواجه می‌شویم و شرمنده‌شان می‌شویم ولی هوای تبریز یک جور دیگر است، گفت: من در سال ۹۲ قول‌هایی به شما دادم. گفتم گره هسته‌ای را باز می‌کنم و دیوار تحریم را خراب می‌کنم و تعامل با جهان را بهتر می‌کنم. گفتم در زندگی کشور قدم‌های خوبی برخواهیم داشت. گفتم در بهداشت و درمان قدم‌های خوبی برخواهیم داشت. گفتم در صنعت حمل و نقل و برق و نیرو شرایط بهتری را ایجاد خواهم کرد ولی برخی چیزها هم هست که این دولت نتوانست.

رئیس جمهور تاکید کرد: برخی کارها با رای ۵۱ درصد نمی‌شد ولی رای بالاتر کارساز خواهد بود. چرا این همه علیه روحانی و دولتش تهمت می‌زنند؟ چرا صداوسیما ضد این دولت حرکت می‌کند؟

روحانی با بیان اینکه ما تنها یک راه داریم، اظهار داشت: آن راه حضور همه افراد در پای صندوق‌های رای است. درخواست من این است که هر نفر روز جمعه به همراه ۱۱ نفر به صندوق‌های رای برود. ما اگر همه پای صندوق‌های آرا رفتیم سربسته به شما قول می‌دهم آنچه می‌خواهید شدنی است.

او با بیان اینکه با وحدت و همدلی و کمک از رهبر فرهیخته که حاضرم ده‌ها بار دستشان را ببوسم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: شرط این کار، ۱+۱۱ است. شرطش حضور همه مردم در پای صندوق آرا است. من از شما می‌پرسم آیا از عهد و پیمانی که در خرداد ۹۲ بسته بودیم، پیشمان هستید؟ آیا حداقل‌ نصف‌ها قدم‌های خود را برنداشتیم؟ البته ۵۰ درصد این عهد و پیمان‌ها مربوط به دولت دوازدهم است.

رئیس دولت دولت تدبیر و امید با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در آذربایجان هنوز کافی نیست، خاطرنشان کرد: آذربایجان باید مرکز گردشگری جهان باشد. اگر در این دولت برای روستاییان، ۶۷۰ روستا در این استان گازرسانی شده است، کافی نیست و باید در دولت بعد همه روستاهای آذربایجان آبرسانی و گازرسانی شود. اگر راه آسفالت روستایی بهتر شده، کافی نیست.

روحانی با بیان اینکه ما باید به عقب برگردیم؟ ابراز داشت: دیروز مردم اصفهان و ایران داد زدند و گفتند ما به عقب بازنمی‌گردیم. ما روز جمعه هم به پای صندوق رای می‌رویم و می‌گوییم نمی‌خواهیم به سال ۹۰ و ۹۱ برگردیم.

او افزود: برخی‌ها رویشان نمی‌شود که بگویند برنامه ما هشت سال قبل است. برادر من! با پمپاژ پول کاری درست نمی‌شود. ما می‌خواهیم در این کشور دروغ نباشد ولی باز هم دروغ می‌گویند. می‌گویند دولت سند ۲۰۳۰ را قبول کرده است در حالی که دولت می‌گوید فرهنگ ایرانی و اسلامی را اجرا می‌کند. آنها آنقدر پر رو شدند که گزارش دروغ به محضر رهبری می‌فرستند.

به گزارش سحر-پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه ما انقلابی امروز نیستیم ما انقلابی سال ۴۲ هستم شما تازه انقلابی شده‌اید. ما تازه امروز بسیجی نشده‌ایم بلکه سال ۵۷ انقلابی شده‌ام، عنوان کرد: روز جمعه به پای صندوق می‌رویم تا بر اخلاق سلام کنیم. بر صداقت سلام کنیم. بر امید سلام کنیم. بر اصلاحات سلام. بر اعتدال سلام. بر سید محمد خاتمی سلام. بر اصولگرایی بدون ریا سلام. روح پاک و مصون شهید بهشتی و آیت الله هاشمی سلام. بر ایران سلام. به رای ما در ۲۹ اردیبهشت سلام. بر پیروزی ما سلام.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
0
0
مردم غیور آذربایجان هرگز فریب وعده دروغین قالیباف وابراهیم رئیسی رانخواهندخورد ودر 29اردیبهشت چون سال 92 بارای به دکترروحانی نه بزرگ به عقبگرد وبداخلاقی وتشنگان قدرن خواهند گفت اینان پس از چنمد حماسه عظیم هنوزمردم فهیم ایران را نشناخته اند وتصورمیکنند با وهدهای کذب خواهندتوانست عوامفریبی نمایند هرگز
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: