کد خبر: ۱۷۲۰۷۷
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر
صاحب این کشور، مردم ایران و رای ملت است./ به هزینه کردن اعتقاد دینی مردم برای منافع گروهی بگوئیم هرگز، به انحصار گری سیاسی و اقتصادی بگوییم هرگز، به تحمیل عقیده بگوییم هرگز، به باند‌های قدرت غیر پاسخگو بگوییم هرگز، به املاک نجومی بگوییم هرگز، البته به حقوق نجومی هم در مقام عمل گفتیم هرگز و در برابر آن ایستادگی کردیم./ روحانی تمام آبرو و زندگی اش را فدای شما خواهد کرد/راه شکستن حصر ایران را ادامه می دهیم / /دوران حاکمیت صداوسیما بر مردم گذشته است / برخی از پشت خنجر زدند
همایش حامیان روحانی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم با حضور چهره های سیاسی و هنری کشور آغاز شد.

به گزارش اعتدال، بزرگترین همایش حامیان حسن روحانی با حضور حسن روحانی، اسحاق جهانگیری و چهره های سرشناس هنری، ورزشی و سیاسی برگزار می شود.

 از ساعت ها پیش از آغاز برنامه، انبوه جمعیت با حضور در ورزشگاه آزادی در انتظار آغاز این همایش بودند.

حضور چشم‌گیر هنرمندان و ورزشکاران در این جمع حامیان روحانی نیز از نکات قابل توجه همایش امروز است.

حاضران در سالن همچون دیگر همایش‌های روحانی خواستار رفع حصر هستند.

شعارهایی همچون «درود بر روحانی سلام بر خاتمی»، «روحانی زنده باید، خاتمی پاینده باد» و«روحانی روحانی حمایتت می‌کنیم»،«سلام بر هاشمی درود بر روحانی» از سوی حاضران در سالن شنیده می‌شود.

جمعیت حاضر به صورت هماهنگ سرود یار دبستانی را با یکدیگر زمزمه می‌کنند. ملت شعار می دهند "شهردار کوتوله/ باقر لوله لوله"

 بابک جهانبخش که در گردهمایی زنان قالیباف حاضر نشد، بدون هماهنگی قبلی در ورزشگاه آزادی به حمایت از روحانی اجرا کرد.

با توجه به حضور پرشور حامیان روحانی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی و پرشدن جایگاه ها، درب های کف سالن را باز کردند.

هنرمندانی چون داریوش کاردان، الهام پاوه نژاد، کامران تفتی، حسین زمان، علی قربانزاده، سامان مقدم، کیومرث پوراحمد، باران کوثری، لیلی رشیدی و علی قربانزاده و شمار بسیاری از دیگر هنرمندان ایران هم اکنون ورزشگاه ۱۲۰۰۰ نفری آزادی حضور دارند. حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

محسن آرمین و سعید شریعتی، فرید موسوی، مرضی بانک، زهرا اشراقی، مهرعلیزاده و میرلوحی هم از فعالان سیاسی حاضر در آزادی هستند.

 داریوش کاردان در ابتدای این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: امروز هیچ گزینه دیگری جز حضور در اینجا نداشتم. دوباره ایران دوباره ایرانی تا ۱۴۰۰

او ادامه داد: به همه می‌خواهم بگویم بیرون از اینجا با آرامش و مثل دکتر روحانی متین و معتدل صحبت‌مان را نه با فریاد بلکه با رای‌مان در هفته آینده خواهیم گفت.

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

طاهریان رییس ستاد ورزشکاران روحانی نیز گفت: امروز ورزشکاران و قهرمانان این مرز و بوم در اینجا جمع شده اند تا حمایت خود را از دکتر روحانی اعلام کنند.حسین زمان نیز دیگر هنرمندی بود که عنوان کرد: من هنرمندی هستم که ۱۵ سال در حصر هنری هستم امروز آمده‌ام  به امپراطوری دروغ و تزویر نه بگویم و  دورد می‌فرستیم به سید جلیل القدرمان سید محمد خاتمی.


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


زهرا نعمتی قهرمان المپیک هم با حضور در ورزشگاه آزادی گفت: سلام به ایرانی که در آن زنان و مردان از فرصت برابر برخوردارند. من زهرا نعمتی به عنوان قهرمان پارالمپیک و اولین زن ایرانی که به مدال طلا دست پیدا کرده به شما می‌گویم من تصمیم گرفته ام برای رسیدن به هدفم همه وجودم را بگذارم. از مردم می‌خواهم اگر می‌خواهند مسیر توسعه را ادامه پیدا کند روز جمعه در خانه نمانند چون در غیر این صورت خودشان را سرزنش می‌کنند امروز اگر می‌خواهیم شاهد تداوم توانمندی زنان سرزمین‌مان باشیم تنها راه آن رای دادن است.


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

فرشته کریمی فوتسالیست تیم ملی با اشاره به اینکه با حمایت دکتر روحانی توانستیم به جام جهانی بانوان برویم و توانستم، ششمین بازیکن برتر جام جهانی شوم، گفت: من به نمایندگی از تمامی بازیکنان تیم ملی فوتسال زنان از حمایت دکتر روحانی از ورزش بانوان تشکر می کنم و حمایت خود را از او اعلام می کنم.

کیومرث پوراحمد نیز تاکید کرد: می‌خواهم به شما یادآوری کنم انتخابات شورای شهر را موقع رای دادن فراموش نکنید تا از به قدرت رسیدن امثال احمدی نژاد در شهرداری جلوگیری کنیم. من به لیست امید رای می‌دهم. شورای شهر پیشین افرادی را داشت که احمدی‌نژاد را شهردار کردند.

وی افزود: تحریم همیشه به زیان تحریم کنندگان بوده است. در دوره پیشین هجده میلیون تن رای ندادند و آن فاجعه ننگین برای ایران رقم خورد.

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادیآرش میر اسماعیلی نیز در جمع هواداران دکتر روحانی گفت: جناب آقای روحانی، مظلومیت شما در مناظرات را دیدیم و دروغ ها و تهمت ها علیه شما را شنیدیم اما امروز آمدیم که اعلام کنیم به اعتدال شما، مظلومیت شما، آزادی شما، عملکرد شما رای می دهیم و با حضور گسترده در 29 اردیبهشت صدای مظلومیت شما را به گوش جهانیان می رسانیم

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری با بیان اینکه من تاکنون مراسمی با حضور این حجم از جمعیت ندیده ام گفت: باید بگویم عملکرد مناسب دولت تدبیر و امید باعث شد تا ورزش کشور با تحولی شگرف مواجه شود و بتواند در عرصه های مختلف افتخارات بسیار کسب کند. در 29 اردیبهشت با رای خود، از حسن روحانی حمایت می کنیم.


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


علیرضا منصوریان: امروز آبی و قرمز در اینجا جمع شدند تا رنگ بنفش را بسازند و حمایت خود را از  روحانی اعلام کنند.

 
حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی
 
حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


شمس سرمربی تیم فوتسال نیز تاکید کرد: درود بر روح پر فتوح حضرت آیت الله هاشمی و درود بر آن ممنوع‌التصویری که در قلب ما جای دارد.  آن سفر کرده که صد قافله دل همره است هر کجا هست خدایا به سلامت دارش. درود بر کسی که امروز آرامش و امنیت را در کشور جاری کرده و همه ما ۲۹ اردیبهشت به دکتر حسن روحانی رای می‌دهیم. من به عنوان نوکر مردم ایران از کسانی که قصد رای دادن ندارند تقاضا می‌کنم با شعار ۱۱+۱ همه را به پای صندوق بیاوریم تا تکلیف چهار ساله بعدی را یک سره کنیم.


لیلی رشیدی گفت: من مطمئنم که جامعه ایران اینقدر تهی نشده که وعده پول رای آن ها رو تغیبر بده و ما در 29 اردیبهشت به حسن روحانی در کنار ظریف رای می دهیم

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویرالهام کردا نیز گفت: به روحانی رای می دهیم چون ادبیات احمدی نژاد را نمی خواهیم.

محمد پنجعلی گفت: اصلاحات دامه دارد درود بر خاتمی. ما خسته نمی شویم و جمعه پای صندوق خواهیم رفت

احسان قائم مقامی قهرمان شطرنج دنیا گفت: خوشحالم که شور 4سال قبل را مجددا در بین مردم می بینم و امیدوارم با رای بالای مردم آقای روحانی برای 4 سال دیگر مجددا انتخاب شود.

تیم ملی تکواندو با حضور در استادیوم زادی حمایت خود را از روحانی اعلام کرند

محسن هاشمی امد، ملت شعار درود بر هاشمی دادند

حضور سیدجلال حسینی، حسین ماهینی بازیکنان پرسپولیس و سیدرضا افتخاری مدیرعامل استقلال در جمع هواداران

 

مهران رنجبر گفت: 8 سال به شخصیت ایران توهین شد و این اهانت به مردم با رای به حسن روحانی جبران می شود.

امیر جعفری با فریاد روحانی حمایتش را از روحانی اعلام کرد

فرید موسوی: سال ۹۴ پای صندوق آمدیم و مجلس امید را رقم زدیم. ۲۹ اردیبهشت دوباره حاضر می شویم و روحانی را انتخاب می کنیم تا امید امتداد یابد

سحر دولت شاهی نیز گفت: امروز من از اینجا همان ورزشگاهی که دختران زیادی ارزو دارند یکبار اجازه حضور در ان داشته باشند بر ازادی سلام می فرستم. سال های تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها سیاست های ضد زنان را فراموش نکرده ایم.

وی افزود: شما با وعده هایی از جنس عدالت امده اید منشور حقوق شهروندی مکتوب و مستند پیش روی ماست ما به وعده هایتان اعتماد داریم. در کارنامه شما نخستین فرماندار زن، نخستین سفیر زن و نخستین های زیادی وجود دارد. ما مطالبات فراوانی داریم. امده ایم که  شما را در این راه  همراهی کنیم. خسته  نباشید ویژه ای هم به شهیندحت ملاوردی می گویم به عقب باز نمیگردیم.

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

کامران تفتی گفت: نباید حرف رییس جمهورمان را فراموش کنیم که 29 اردیبهشت هرکداممان 11 نفر را به پای صندوق های رای ببریم و حماسه ای همچون، حماسه دوم خرداد 76 را رقم بزنیم


حضور علی جنتی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون ستاد دکتر حسن روحانی؛ در ورزشگاه لبریز جمعیت آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر
 

حسن روحانی به همراه اسحاق جهانگیری وارد سالن شد

رییس‌جمهور راس ساعت ۱۸ در استقبال فراوان حامیانش وارد سالن ۱۲ هزار نفری آزادی شد. این در حالی است که اسحاق جهانگیری نیز روحانی را همراهی می‌کند. 

مرتضی بانک، سلطانی فر، مهرعلی زاده جهانبخش خانجانی، شهیندخت مولاوردی، نهاوندیان، محمود میرلوحی، زهرا احمدپور رئیس جمهور را در این مراسم همراهی می‌کنند.


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر
 

آسیه باکری فرزند شهید باکری در حضور روحانی گفت: من امروز در اینجا از طرف مادرم و هم از طرف همسر محترم شهید همت حضور یافته ام. در کنار هم از جوانه های امید در دلهایمان مراقبت کردیم. آقای رئیس جمهور به خاطر راهی که به آن معتقدیم و آن راه جز آزادی عقلانیت و امید نیست در سال 92 به پای صندوق رای آمدیم. به تدبیر شما برای اصلاح امور دل بستیم.

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

وی افزود: شهدا با هر عقیده و قومیتی برای این مردم صبور و نجیب از جان خود گذشتند. بسیاری از خون شهدا سو استفاده کردند. آقای رئیس جمهور من آرزو دارم کشورم که یادگار خون پدرم و عموهایم است آباد باشد. آقای روحانی من خوب می دانم در این چهار سال های گذشته کارهای بزرگی انجام دادید.

ساقی و مطرب و می جمله مهیاست ولی

عیش بی یار مهیا نشود یار کجاست؟


باران کوثری نیز در این مراسم گفت:  من در دولت قبل ممنوع الکار شدم چون نقد کرده بودم.  کسانی هستند که من جدا از دلایل شخصی به دلیل رای آن ها به شما رای می دهم. اسمشان را می گویم: بهاره هدایت ، مصطفی تاجزاده و فخری محتشمی پور که قوی تر شدند و غر غر نکردند و به دور از تحریم انتخابات ما را به رای دادن برای رسیدن به تغییر تشویق کردند.

 وی افزود: به احترام سید محمد خاتمی، که شرفش و اعتبارش فقط سرمایه خودش نیست و سرمایه و پشتوانه آینده ماست و به احترام مادر سهراب اعرابی. درست است که ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم اما این بار در اردیبهشت کار را یکسره می کنیم

 
 پس از آن اسحاق جهانگیری با بیان اینکه ماشین اقتصاد کشور در مسیر توسعه قرار گرفته است، گفت: ما برای پیشرفت ایران برنامه داریم و وعده نمی دهیم.

وی افزود: من از مناظره ها یک چیز متوجه شدم. همه از آزادی و حرمت انسان و کرامت انسان می گفتند. انگار نه انگار این ها بودند که مطبوعات را فله ای توقیف می کردند و اعدام می کردند. انگار نه انگار که اینها بودند که تفکیک جنسیتی می کردند. پیام مناظره ها این بود که گفتمان اصلاحات پیروز است.

 جهانگیری در واکنش به شعار حاضران گفت: انشاالله بدون تردید در این چهار سال با انسجام ملی، گفت و گوی ملی همه موانع برطرف شد. با رهبری در حال رایزنی برای حل مشکلات و رفع موانع مختلف هستیم و  بدون شک رهبر اصلاحات و تلاش هایش بی تاثیر نخواهد بود.

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر
حسن روحانی برای سخنرانی در جایگاه حاضر شد

سخنرانی دکتر روحانی در سالن 12 هزار نفری آزادی با حضور پرشور جوانان و حامیان آغاز شد.

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

دولت دوازدهم ادامه دولت اعتدال و اصلاحات است
 
محورهای سخنان دکتر روحانی به شرح زیر است:


- می خواهیم به صراحت بگوییم که صاحب این کشور مردم و رایشان است

- خواست جوانان ما فقط این نیست که فقط به آن ها احترام گذاشته شود بلکه خواستشان این است که کشور به دست آن ها اداره شود

- ما در شرایطی هستیم که باید به همه جهانیان اعلام کنیم برای ساختن آینده مان مصمم هستیم نه برای فروختن آینده ایران

- ما علی رغم میل یک اقلیت با هم راهمان را انتخاب کردیم و می خواهیم این راه را 4 سال دیگر ادامه دهیم.

- نه اینکه آنچه تا کنون انجام داده ایم و پیموده ایم به صد در صد مطلوبمان رسیده ایم و رضایت کامل داریم. می خواهیم بگوییم مسیر را درست انتخاب کرده ایم و باید این مسیر درست را با حرکتی بسیار پرشتاب تر و تحول و تغییری که شایسته ملت ایران است راه آینده را ادامه دهیم.

- ما در برابر قدرت های جهانی کاری کردیم که دشمن نتواند از فرصت های بدست آمده در گذشته استفاده کند وچهره خشونت و تفریط را به چهره اعتدال تبدیل کردیم.

- راه انتخاب ما در روز جمعه راه اخلاق و احترام به همه مردم است. احترام به حقوق شهروندی همه ایرانیان است. ما جدایی ملت را نمی پذیریم.

- در مورد بیانیه ٢٠٣٠ به مردم و رهبر بزرگوار اطمینان می دهم که دولت تصریح کرده است که در چارچوب فرهنگ ایران به آن پایبند خواهد بود

- ملت ایران در برابر توطئه های برخی، به هوشیاری و ایستادگی دعوت می کنم

- مشکلات بسیاری بود که به خاطر حفظ آرامش و امنیت جامعه بیان نکردم

- وعده های خرداد ٩٢ را فراموش نکردم و یا به آن عمل کردم یا نگذاشتند عمل کنم

- در روزهایی که در حال گفت و گو با قدرت ها بودیم برخی از پشت خنجر زدند؛ اما ما صبوری کردیم

- به افرادی که مخالف ما فکر می کنند احترام می گذاریم

- این دولت انتقاد را موجب پیشرفت می داند. اما تخریب راه درستی نیست؛ واقعیت ها را به مردم بگوییم

- شما به خوبی می دانید در ان روزهایی که ما با قدرت های جهانی در حال مبارزه دیپلماتیک بودیم برخی منافع ملی ایران را قربانی کردند اما صبوری کردیم

- این دولت به مخالفین خودش احترام می گذارد

- این دولت به همه منتقدین خودش احترام می گذارد

-  انتقاد را راه نجات کشور و حل مشکلات می داند

- بدانید تخریب مسیر درستی برای آینده ملت ایران نیست

- واقعیت ها را به مردم بگوییم

- با فناوری های نو مبارزه نکنید، فناوری هراسی راه نیاندازید

-  دولت در طول مدت سه سال و نیم در برابر آنهایی که فشار آوردند شبکه های اجتماعی را ببندند ایستادگی کرد

- با فناوری ها مبارزه نکنیم و فناوری هراسی راه نیاندازیم. دولت مقابل کسانی که می خواستند شبکه های اجتماعی بسته شود ایستادهی کرد. آنها طرفدار بستن این شبکه ها بودند تا مردم با فساد مبارزه نکنند و املاک نجومی اعلام نشود

- دورانی که فقط یک صدا و سیما بخواهد بر افکار مردم حاکم باشد گذشته است

- با زیر ساخت ها کاری خواهیم کرد که تک تک شما جوانان با گوشی خود، صدا و سیما باشید

- ما از فرهنگمان حراست می کنیم اما اجازه نمی دهیم ایران دوباره منزوی شود

- ما به رفع تحریم هسته ای قانع نیستیم. باید تمام تحریم ها برداشته شود

- کاسبان تحریم از رفع تحریم های هسته ای ناراحت هستند

- روحانی تمام آبرو و زندگی اش را فدای شما خواهد کرد

- هیح سفارشی و نامه ای برای هیچ کسی به هیچ قوه و ارگانی نامه ننوشته ام. فقط یک نامه نوشتم و به قوه قصائیه گفتم به چه دلیلی سید محمد خاتمی را ممنوع التصویر کرده اید؟ البته هنوز پاسخی نداده اند

- من اینجا می خواهم یاد کنم از روح بلند هاشمی رفسنجانی. آقای هاشمی رفسنجانی! ما می دانیم به تو چه ظلم بزرگی کردند!

- آقای هاشمی رفسنجانی، می دانیم که چه تهمتهایی نزدند. اما ملت ما جای تو را خالی می بینند. اما روحت آرام باشد؛ ما راه تو را ادامه می دهیم

- ما از فرهنگمان حراست می کنیم اما اجازه نمی دهیم ایران دوباره منزوی شود.

- به هزینه کردن اعتقاد دینی مردم برای منافع گروهی بگوئیم هرگز، به انحصار گری سیاسی و اقتصادی بگوییم هرگز، به تحمیل عقیده بگوییم هرگز، به باند‌های قدرت غیر پاسخگو بگوییم هرگز، به املاک نجومی بگوییم هرگز، البته به حقوق نجومی هم در مقام عمل گفتیم هرگز و در برابر آن ایستادگی کردیم.

- از طرف دیگر می‌خواهم دوباره به دوستی بگوییم سلام، به آزادی بگوییم سلام، به اسلام رحمت و رحمانی بگوییم سلام، به اعتدال بگوییم سلام، به رهبر فرزانه بگوییم سلام، به سید محمد خاتمی بگوییم سلام.

- سرنوشت و آینده ایران در این یک هفته مشخص خواهد شد

- من اعلام میکنم که دولت اعتدال، دولت اصلاحات، دولت 100درصد همه ی ملت ایران است

 - ادامه این دولت ادامه دولت اعتدال، ادامه دولت اصلاحات ادامه دولت همه ۱۰۰% مردم ایران خواهد بود

- من لازم می‌دانم از آقای جهانگیری که آمدنش اینجا تصمیم اصلاحات بود تشکر کنم.

 
مشروح اظهارات روحانیحسن روحانی با حضور در ورزشگاه آزادی در جمع هواداران خود عنوان کرد:  لحظه با شکوهی است که شما جوانان مصمم و سرافراز را در اینجا می‌بینیم.ما در استانه یک تصمیم بزرگ تاریخی هستیم ملت ما در این هفته می‌خواهد اعلام کند که آیا به سال ۹۱ برمی‌گردیم یا به سال ۱۴۰۰ می‌رویم.

او ادامه داد: ملت ما در روز جمعه این هفته می خواهد اعلام کند که آیا مسیر آرامش را ادامه می‌دهد یا می خواهد مسیر تنش را انتخاب کند.

رییس‌جمهور تاکید کرد: جوانان عزیز دانشجویان عزیز ورزشکاران هنرمندان ما می‌خواهیم با صراحت بگوییم صاحب این کشور مردم ایران و رای ملت ایران است. خواست جوانان ما امروز این نیست که به جوان فقط احترام گذاشته شود بلکه این است که کشور با فکر جوانان اداره شود من در مقدمه کتاب دولت دوازدهم و برنامه آن نوشته‌ام که نسل‌های گذشته ما سالیان دراز طفره رفتند تا تسلیم فکر جوانان شوند اما جوانان ما امروز مصمم‌اند که فکر آنها راه آینده کشور باشد .

او ادامه داد: ما در شرایطی هستیم که باید به همه جهانیان اعلام کنیم برای ساختن آینده‌مان مصمم هستیم نه برای فروختن آینده ایران. جوانان عزیز ما با هم راهی را در سال ۹۲ انتخاب کردیم علیرغم میل یک اقلیت و آن را تا امروز ادامه دادیم و می‌خواهیم این راه را ۴ سال دیگر ادامه دهیم. راه انتخاب ما در روز جمعه راه اخلاق و احترام به همه مردم است. جدایی ملت را نمی‌پذیریم.

روحانی خاطرنشان کرد: نه اینکه آنچه تاکنون انجام داده‌ایم و پیموده‌ایم به صد درصد مطلوب دست یافته‌ایم نه اینکه از آنچه ما اکنون انجام دادیم رضایت کامل داریم اما می‌خواهیم بگوییم مسیر را درست انتخاب کردیم و باید این مسیر درست را با حرکتی بسیار پرشتاب‌تر و با تحولی بالاتر و با تغییری که شایسته ملت ایران است  راه آینده را ادامه دهیم ما در گذشته سه سال و نیم در برابر قدرت‌های جهانی کاری کردیم که در مقام عمل دشمن نتواند از فرصت ایجاد شده در سال‌های گذشته علیه ملت ما استفاده کند.

او تصریح کرد: ما کاری کردیم که با ایجاد فرصتی نو برای کشور جوانان و چهره ایران از آن چهره‌ای که جهان از آن افراط و تفریط می‌دید، فاصله بگیرد.

رییس‌جمهور تاکید کرد: ما شکاف بین ملت بزرگ ایران را نمی‌پذیریم ما  جوانان ایرانی با هویت اسلامی ایرانی محلی می‌خواهیم با هویتی که با جهان امروز تعامل و همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشد. من به صراحت اعلام می‌کنم ادامه دولت اعتدال و اصلاحات دولت همه ۱۰۰%مردم ایران خواهد بود و به فرهنگ و هویت ایرانی خود احترام می‌گذارد.

روحانی گفت: ما این‌ها را به چهره امید و اعتدال تبدیل کردیم. من در اینجا می‌خواهم اعلام کنم راه انتخاب ما در روز جمعه راه اخلاق و احترام به همه مردم است راهی که ما می‌خواهیم انتخاب کنیم احترام به حقوق شهروندی همه ایرانیان است ما جدایی ملت را نمی پذیریم. من باید راجع به بیانیه بیست سی که این روزها برخی به ناروا از آن استفاده می‌کنند، بگویم تعهد می‌دهم به ملت ایران و رهبر بزرگ ایران که در این سند تصریح کردیم که در چارچوب قوانین ایران به آن پایبند باشد.

او تاکید کرد: من از مردم ایران می‌خواهم این روزها هشیاری خود را در برابر توطئه برخی گروه‌ها  داشته باشند و با هشیاری در برابر این‌ها بیاستند و ایستادگی کنند ما باید به فکر پیشرفت و امید ایران باشیم نه فریب ایران. مردم ایران در شهر و روستا مردان و زنان هنرمندان جوانان، ورزشکارها کارگران و اساتید باید همه در این روزهای حساس مردم را برای انتخابی سرنوشت‌ساز دعوت کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: سرنوشت ما در این هفته مشخص خواهد شد. در طول دولت یازدهم تلاش ما بر این بوده راهی را که با هم انتخاب کردیم این راه را با صداقت ادامه دهیم بسیاری از موارد مشکلاتی بود که من نتوانستم این مشکلات را برای شما بیان کنم به خاطر حفظ آرامش در جامعه به خاطر حفظ امنیت جامعه. مردم آنچه به شما در خرداد ۹۲ قول دادم به آنها یا عمل کردم یا نگذاشتند این اراده عملیاتی شود.

او ادامه داد: آنچه در این مدت انجام شد در سایه حمایت و حضور شما بود جوانان و دانشجویان عزیز  شما به خوبی می‌دانید در آن روزهایی که ما با قدرت‌های جهانی در حال مذاکره بودیم برخی منافع ملی را قربانی مسائل جناحی کردند از پشت خنجر زدند اما ما صبوری کردیم و با حمایت مردم راه را ادامه دادیم ما به همه احترام می‌گذاریم به افکار مخالف خود احترام می‌گذاریم این دولت به مخالفان خود احترام می‌گذارد.

روحانی افزود: این دولت انتقاد را راه نجات کشور و حل مشکلات کشور می‌داند، اما بدانید تخریب مسیر درستی برای ملت ایران نیست. با فناوری های نو مقابله نکنیم، فناوری هراسی نکنید. دولت در طول مدت سه سال و نیم مبارزه کرد تا شبکه‌های اجتماعی را فیلتر نکنند. چرا با شبکه اجتماعی و آزادی اینترنتی و پهن‌باند مبارزه می‌کنید. برای اینکه نتوانیم املاک نجومی را بر ملا کنیم برای اینکه شما می‌دانید با فساد مقابله می‌کنیم.

او عنوان کرد: ما می‌خواهیم فضای افکار عمومی ما باز باشد ما می‌خواهیم جوانان ما با صدای بلند سخن بگویند دورانی که فقط یک صدا و سیما بخواهد بر افکار مردم حاکم باشد تمام شده است. جوانان عزیز و غیور بدانید با زیر ساخت‌های شبکه ارتباطی کاری خواهیم کرد که تک تک شما با موبایل‌تان بتوانید صدا و سیما باشید ما نمی‌توانم از تحولات دنیای امروز جدا باشیم ما هویت و فرهنگ خود را حراست می‌کنیم اما نمی‌گذاریم ایران بار دیگر منزوی شود.

رییس جمهور یادآور شد: ما می‌خواهیم با دنیا در تعامل سازنده موثر باشیم و ادامه دهیم ما به رفع تحریم هسته‌ای قانع نیستم باید همه تحریم‌های دیگر برداشته شود در دولت دوازدهم با اجماع ملی همکاری قوای دیگر و مشورت و رهنمود‌های رهبری راه شکستن تحریم را  ادامه می‌دهیم. آیا تحریم‌هایی که تاکنون برداشته شده به صرف ما نبوده؟ اما کاسبان تحریم ناراحت هستند. روحانی همه زندگی و آبرویش را فدای شما خواهد کرد.

او ادامه داد: جوانان عزیز و ورزشکارها ما سرنوشت آینده ایران و قرن جدید ایران را روز  جمعه می‌سازیم. جوانان عزیز من به شما بگویم در طول مدت سه سال و نیم من برای منفعت هیچ فردی و هیچ نفر و هیچ نامه و سفارشی و هیچ دستگاه، دانشگاه و قوه‌ای یا هر ارکان دیگر در کشور کاری انجام نداده‌ام فقط یک نامه به قوه قضاییه نوشتم و گفتم به چه دلیل و با چه قانونی سید محمد خاتمی ممنوع التصویر است. البته تا امروز جواب نامه مرا ندادند. مردم، جوانان عزیزان عهد من با شما اجرای حقوق شهروندی است، بعضی می‌گویند حقوق شهروندی انشا است.‌ بعضی‌ها با همه تلاش و توان آمدند تا حقوق و منشور شهروندی اجرا نشود می‌دانید چرا چون در منشور حقوق شهروندی حقوق تمام افراد ایرانی مساوی است. جوانان عزیز برای اینکه پیشرفت ایران را شاهد باشیم ، اشتغال جوانان را شاهد باشیم باید رقابت آزاد به وجود بیاید.

روحانی با بیان اینکه بنگاه خصولتی اقتصاد ما را در مسیر انحراف قرار می‌دهد، گفت:  ما علاقه داریم همه دنبال ثروت و تلاش باشند به شرط اینکه فضا را برای بقیه تنگ نکنند و همه از حقوق مساوی برخوردار باشند می‌خواهم از روح بلند هاشمی رفسنجانی یاد کنم. آقای هاشمی ما می‌دانیم تهمت بزرگی به تو زدند و چه بلایی سر تو آوردند اما این ملت قدردان، جای تو را در میان خود خالی می‌بینند روحت آرام باشد راه تو را ادامه می‌دهیم.

او ادامه داد: من در اینجا  می‌خواهم باز هم شعاری را باهم تکرار کنیم. به فریب‌کاری بگوییم هرگز، به ریا کاری بگوییم هرگز، به فساد سازمان‌یافته بگوییم هرگز به کسانی که برای منافع گروهی خود اعتقادات مردم را دست مایه قرار می‌دهند بگوییم هرگز، به کسانی که انحصار اقتصادی و سیاسی را انجام می‌دهند بگوییم هرگز. به باندهای قدرت غیر پاسخگو بگوییم هرگز. به املاک نجومی بگوییم هرگز. البته به حقوق نجومی هم در مقام عمل گفتیم هرگز و در برابر آن ایستادگی کردیم.

رییس‌جمهور تاکید کرد: ما می‌خواهیم دوباره بگوییم ویژه‌خواری و تنش‌آفرینی سیاسی هرگز. ترس و دشمنی هرگز. بیکاری  و فقر و اعتیاد هرگز ایجاد فاصله در میان ملت ایران هرگز. فاصله‌های قومی و مذهبی هرگز. از طرف دیگر می‌خواهیم همه با هم با صدای بلند دوباره به دوستی بگوییم سلام. به آشتی بگوییم سلام. به همبستگی بگوییم سلام. به آزادی بگوییم سلام. به پیشرفت بگوییم سلام. به اسلام رحمت و رحمانی بگوییم سلام. به اعتدال بگوییم سلام. به اصلاحات بگوییم سلام به رهبر فرزانه بگوییم سلام به سید محمد خاتمی بگوییم سلام. به تولید و اشتغال بگوییم سلام. به قرن آینده بگوییم سلام به ایران بزرگ بگوییم سلام. به شما جوانان و همه جوانان این سرزمین زن و مرد سلام.

او خاطرنشان کرد: مردم و جوانان روز جمعه قرار ما یک به علاوه یازده است. انتخابات دوازدهم است. همه دست دوستان خود را می‌گیریم و صبح جمعه وعده ما پای صندوق آراست. من لازم می‌دانم از حضور برادرم  دکتر جهانگیری که حضورش با اصرار جریان اصلاحات بود، تشکر کنم. دوباره ایران. دوباره اسلام. دوباره امید. دوباره اعتدال.


روحانی همراه با تشویق حامیانش به سخنان خود پایان داد 

تصاویر 


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی


حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر

حضور باشکوه هواداران روحانی؛ برای ایران با آزادی/ تصاویر
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
هزاران درود بیکران برملت فهیم ایران که وعده های مضحک وکذب امثال ابراهیم رئیسی وقالیباف هیچگونه تاثیر برتصمیم آنان برای رای دادن به روحانی عزیز نخواهدداشت درود برروحانی سلام برخاتمی قهرمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
رئیس جمهورصادق ومردمی یعنی روحانی ملت هرگز کسانیکه سابقه وکارنامه سیاهی دارند راانتخاب نخواهندکرد فقط دکترروحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
خاتمی قلب اکثریت ملت ایران رااحاطه نمودن وملت قدردان دردوحماسه عظیم دوم خرداد76 وتیرماه 80بابیش از20میلیون رای به اثبات رساندندتصویرش راممنوع میکنند باقلبهای تسخیر شده ار عشق به خاتمی چه کارخواهندکرد درود بر خاتمی سلام برروحانی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
از تربیت دوستان متاسفم...کسانی که خود را حامی ازادی و ....می نامند.... اینقدر کم اورده اید که به خلقت خدا دهن کجی میکنید؟ قد کوتاه بودن دلیلی می شود که به رقیب بتازید ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!
دین که ندارید لااقل ازاده باشید...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
از تیپ و قیافه مشخصه حامی چه نوع ازادی هستن دوستان!!!
ناشناس
|
-
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
این 12 هزار نفر از اون 4 درصدی هستند که جمع شدند همه توانتون این بود
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
اوناییکه خودشون رو زدن به خواب رو نمیشه بیدار کرد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
دولت روحانی عملکرد بسیار خوبی داشته و ایران را از سخت ترین گردنه تاریخی به سلامت گذراند. خدا خیرش بدهد.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
خب بذارین نظر ها رو دیگه
من نه فحش دادم نه بی ادبی کردم نه با زسون تند حرفی زدم

میترسید حقایق رو به مردم گوشزد کنید!؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
0
0
برای بار ششم سلام

خب بذارین نظرات رو دیگه

من پنج بار دیگه هم نوشتم چیزی نذاشتین ازونا رو ....
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ