کد خبر: ۱۷۱۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
کسانی که در زمان مدیریت خود به طور مشخص در شهرداری بحث تفکیک جنسیتی را دنبال می کردند، امروز نمی توانند دغدغه ها و مطالبات زنان را در حوزه های مختلف دنبال کنند
فخرالسادات محتشمی پور گفت:کسانی که در زمان مدیریت خود به طور مشخص در شهرداری بحث تفکیک جنسیتی را دنبال می کردند، امروز نمی توانند دغدغه ها و مطالبات زنان را در حوزه های مختلف دنبال کنند و مردم در انتخاب خود، به حتم به این مسائل توجه و دقت خواهند داشت .

فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با سحر - پایگاه اطلاع رسانی  با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم گفت : بی تردید بزرگترین دستاورد دولت یازدهم به شکل مشخص در حوزه سیاست خارجی، برجام است . اتفاق بزرگی که باعث شد، فضایی که تا قبل از آن شبح جنگ را بر فراز آسمان کشورمان و مردم این سرزمین به پرواز درآورد از میان برداشت و آرامش سیاسی و اقتصادی را برای کشورمان با عزت به ارمغان آورد .

وی افزود : این آرامش سیاسی به ثبات و رونق نسبی اقتصادی در ایران کمک شایان توجهی کرد و باعث شد تا کسانی که ماجراجویی در ذات شان است و تا قبل از دولت یازدهم خطر جنگ افروزی را بر سر ملت ایران استوار کرده بودند، این فضا شکسته شود که باید این مهم را به فال نیک گرفت .

محتشمی پور خاطرنشان کرد : تاثیری که برجام به عنوان دستاورد بزرگ دولت یازدهم در حوزه های مختلف اجرایی در کشور گذاشت، غیرقابل کتمان است و باید امروز قدردان آن باشیم . از دیگرسو، دستاورد بزرگ دیگر دولت یازدهم در حوزه سیاست داخلی ، ایجاد امنیت است و امروز دیگر شاهد فضای امنیتی بر سر فعالین مدنی، احزاب ، مطبوعات و سایر شئونات جامعه نیستیم و البته درکنار این مهم، سایر دستگاه های موازی در این حوزه بعضا رفتارهایی را بروز می دهند و این در عین حال باعث تاسف است.

وی افزود : به هر تقدیر، احساس امنیتی که امروز پس از دولت دهم و در طول دولت یازدهم در جامعه وجود دارد، کتمان پذیر نیست و نباید به سادگی از کنار آن گذشت . به طور مثال در یکی از نهادهای مدنی که بنده نیز در آن عضویت دارم، موارد ضدامنیتی رخ می داد که در یک مورد پلیس محترم امنیت، آن را مورد سرقت مشکوک گزارش کرد و بلافاصله با نامه نگاری هایی که با وزارت محترم اطلاعات و شخص وزیر این وزارتخانه داشتیم، بعد از کمتر از دو روز تماس هایی از سوی عوامل وزارتخانه داشتیم که پیگیر چند و چون مسئله شدند و فارغ از ماوقع و اتفاقات آن ، احساس امنیت خوبی بوجود آمد که به عنوان شاهد مثال ، این پاسخگو بودن و پیگیری مطالبات امنیت عمومی از سوی نهاد متولی دولتی آن در این حوزه شایسته تقدیر و ارج گذاری است .

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به وضعیت زنان در دولت یازدهم نیز یادآور شد : باید به تعبیر زیبا و صحیح دکتر جهانگیری اشاره ای داشته باشیم که ایشان به درستی زنان را در جامعه امروز ایران، مظلوم ترین قشر جامعه یاد کردند. از همین سو با توجه به خدماتی که این قشر از جامعه ما در تعالی نهاد خانواده دارند و نمی توان آن را به هیچ شکل نادیده گرفت، باید به وظایف دولت ها و از آن مهمتر، حکومت ها توجه داشته باشیم که باید نگاه کلان و فراخی را به مطالبات این قشر از بدنه اجتماع داشته باشیم .

وی افزود: از همین سو اقدامات مثبتی نظیر افزایش تعداد زنان در کابینه ، سیر صعودی زنان در مدیریت استانها و طبقه مدیریت میانی، قابل تقدیر است . کسانی که این مدیریت زنان را در جامعه امروز سراغ دارند، اذعان دارند که این مدیریت نه تنها کمتر و فرودست تر از مدیریت مردان در جامعه نیست ، بلکه زنان در خیلی از امور بهتر از مردان عمل کردند و نوعا موفق تر بودند که دولت یازدهم از این بستر استفاده نسبتا خوبی را کرد و امید داریم تا با روی کار آمدن دولت دوازدهم به ریاست دکتر روحانی هرچه بیشتر شاهد استفاده از این ظرفیت و شکستن بیشتر کلیشه جنسیتی باشیم .

محتشمی پور همچنین تصریح کرد : اینکه امروز شاهد آن هستیم که برخی کاندیداهای محترم بحث زنان را به قصد رای آوری پیش می کشند و در زمان مدیریت خود به طور مثال در شهرداری تهران بحث تفکیک جنسیتی را دنبال کرده و باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شدند، امروز نمی توانند دغدغه ها و مطالبات زنان را دنبال کنند و مردم به این مهم دقت دارند . به طور حتم در شرایط انتخاب ، حتما به این موارد دقت بیشتری خواهند کرد . از همین سو امیدواریم دکتر روحانی به عنوان مدافع جدی حقوق زنان و مدافع قابل حقوق شهروندی همیت بیشتری را در آینده به خرج بدهد.

محتشمی پور همچنین ضمن اشاره به شعارهای برخی کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر افزایش یارانه نقدی و تعابیری از این دست ، عنوان کرد : تعجب من از کسانی است که امروز در ردای یک کاندیدا ، شعارهای غیر واقع بینانه ، غیر منطقی و ناممکن را مطرح می کنند . آیا خزانه خالی که دولت یازدهم از دول نهم و دهم تحویل گرفت و با مشکلات اساسی در این باره مواجه شد ، چه ظرفیتی در آن وجود دارد که قرار این کاندیداها قرار بر این دارند که وعده های دروغ سر داده و امروز لازم بر این است که مردم با واقع بینی صحت و سقم این گفته ها بررسی کرده و با هوشیاری پا به صحنه انتخابات بگذارند.

وی افزود : گاهی در ایام انتخابات شعارهای زودگذری بر پایه دروغ مطرح می شود که آثار نامطلوب آن را تا مدت ها در جامعه شاهد هستیم . اصولا همین مهم که ما در دو دوره گذشته شعار دروغ ممنوع را در بین نسل جوان به عنوان یک شعار باورپذیر می بینیم، نشانگر آن است که نباید با بی اخلاقی و به هر قیمتی سعی در تحصیل قدرت بود و جامعه اگر به این سو حرکت کند، آثار مخربی را شاهد خواهیم بود و جبران آن مشکل به نظر می رسد.

محتشمی پور ضمن اشاره به مناظره پیش رو در روز جمعه نیز یادآور شد : به زعم من، باید آرامش و متانتی را که از دکتر روحانی سراغ داریم ، باید در این برنامه حفظ شده و بر پایه منطق و استدلال مباحث از سوی او طرح شود . همچنین دیگر نکته مهم، طرح مطالبات و دغدغه های جامعه در مناظره جمعه است که باید به آن توجه جدی داشت. در ضمن متاسفانه سولات رسانه ملی که بیشتر میلی است، باید با قاطعیت و بدون شائبه پاسخ داده شود و توجه به این مهم نیز از موارد ضروری این برنامه خواهد بود .

وی در پایان نیز با اشاره به دلایل خود برای رای به حسن روحانی نیز گفت : همانطور که اشاره داشتم، مهم ترین دلیل من برای رای به دکتر روحانی ، برجام است که آسایش و رفاه نسبی اقتصادی را در جامعه ایجاد کرده و شبح جنگ را نیز از آسمان کشور گسیل داده است.

وی افزود: کنترل افسارگسیختگی تورم و همچنین کشیدن ترمز قطار ترمز بریده دولت قبل که ایران را به دره فلاکت سوق می داد و ان شاالله دکتر روحانی با حسن نظر مردم در دوره آتی خواهد توانست که بازسازی اقتصادی را در این سرعت بخشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری