کد خبر: ۱۷۰۸۶۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
بی تردید حتی اگر قالیباف هم رییس جمهور بعدی ایران لقب بگیرد، در جایگاهی نخواهد بود که بتواند سر خود بدون اجازه مجلس به کارجویان صدقه 250 هزار تومانی بدهد، اما ظاهرا رویای فتح پاستور او را چنان از خود بیخود کرده که حاضر است به هر اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی متوسل بشود تا شاید مدتی بر صندلی ریاست‌جمهوری تکیه بزند.
محمدباقر قالیباف رای سومین بار است که در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می شود. فرمانده اسبق نیروی انتظامی برای اولین بار در سال 84 وارد عرصه رقابت انتخاباتی شد و پس از یک دوره وقفه بار دیگر در سال 92 شانس خود را امتحان کرد. دوره ای که بازنده اصلی مقابل شیخ دیپلمات به خصوص در مناظره ها لقب گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی اعتدال، شهردار تهران که ال های در رویای فتح پاستور شب را به صبح می سپارد، این بار نیز برای تحقق این رویا پا به عرصه نبرد انتخاباتی گذاشته است، اما با ظاهر و روشی جدید.

قالیباف در سال 84 به وضوح و از نزدیک پیروزی پوپولیسم را مشاهد کرد، این بار خود در قامت یک سیاستمدار پوپولیست ظاهر شده تا بلکه بتواند رویای دست نایفتنی خود جامه عمل بپوشاند. ابتدا با وعده  اجاد 5 میلیون شغل تعجب همگان را برانگیخت، سپس با یارانه 150 هزار تومانی به فکر خرید رای مردم افتاد. در این بین نیز از ادعاها و اظهارات بی ااسی که یکی پس از دیگری تکذیب می شدند، استفاده کرد تا شگرد انتخاباتی خود را اصرار بر ادعاهای خلاف واقع نشان دهد، تکنیکی که از احمدی نژاد و ترامپ به عاریت گرفته است.

اما تعجب برانگیز و تاسفبار آنکه قالیباف سامانه ثبت نا از کارجویان را راه اندازی کرده است. شهردار تهران در راستای وعده کارانه 250 هزارتومانی گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند که دولت آینده باید از روز اول کار خود را در حوزه اشتغال آغاز کند، سامانه ملی کارانه که وعده آن را از قبل داده بودم راه اندازی شده است. جویندگان کار و کارآفرینان با هر مهارت و تخصصی که دارند می‌توانند با مراجعه به این پایگاه به نشانی kar96.ir در سامانه ملی کارنه ثبت نام کنند.

اتفاقی که نشان می دهد شهردار تهران تا چه اندازه در عطش ریاست جمهوری به سر می برد که او را وادار به چنین عملی کرده است. این اقدام عجیب شهردار تهران و نامزد ناکام چندین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حالی است که هنوز انتخابات ریاست جمهوری برگزار نشده و تا رسیدن به مقام ریاست‌جمهوری راه درازی باقی مانده است. ولی گویا جناب شهردار آنقدر در آرزوی رئیس‌جمهور شدن به سر می برد که به سیم آخر زده و از هم اکنون و دو هفته قبل از برگزاری انتخابات، خود را رئیس‌جمهور آینده ایران فرض کرده است. حال مشخص نیست اگر وی با هر احتمالی به ریاست جمهوری نرسد چه بر سر اطلاعات هویتی افرادی می شود که به وعده های خیالی قالیباف دلخوش کرده بودند؟ 

بی تردید حتی اگر قالیباف هم رییس جمهور بعدی ایران لقب بگیرد، در جایگاهی نخواهد بود که بتواند سر خود  بدون اجازه مجلس به کارجویان صدقه 250 هزار تومانی بدهد، اما ظاهرا رویای فتح پاستور او را چنان از خود بیخود کرده که حاضر است به هر اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی متوسل بشود تا شاید مدتی بر صندلی ریاست‌جمهوری تکیه بزند. در غیرقانونی بودن این اقدام قالیباف نیز شکی نیست و حتی می تواند مصداق خرید رای نیز تلقی گردد. زیرا در حال حاضر قالیباف در جایگاهی نیست که بخواهد اطلاعات هویتی مردم را جمع‌آوری کند و به آن‌ها وعده‌های موهوم بدهد. وی صرفا یک کاندیداست که در آرزوی رسیدن به ریاست جمهوری است. از این این اقدام او را فقط با این منطق می توان سازگار دانست که در اقدامی پوپولیستی و خارج از محدوده قانون و اخلاق  و صرفا در راستای جمع کردن رای مبادرت به چنین کاری ورزیده است. حال باید دید مقامات مسئول نسبت به این اقدام حیرت براگیز چه واکنشی از خود نشان می دهند؟

حسام‌الدین‌ آشنا مشاور رسانه ای رئیس‌جمهور نیز در واکنش به این اقدام قالیباف نوشت: سایت موسوم به کارانه یک سیستم جمع آوری و پردازش اطلاعات شخصی است. مجوز راه‌اندازی چنین سایتی کجا صادر شده است؟ در صورتی که ایشان موفق به تصاحب مسئولیت ریاست‌جمهوری نشوند چه کسی مسئول سوء‌استفاده احتمالی از این داده‌هاست؟
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
0
0
من به عنوان یک شهروند درست که حرف هیچ کدام از کاندیدارها را قبول ندارم زیرا همه به دنبال قدرت هستند نه به فکر مردم ووطن اما نظرم این است که اگر دولتی سر کار امد اگر بتواند به مقدار زیاد از خرج های اضافه یو مهمانی های ان چنانی بکاهد و خرج کم وکاته کشورو مردم بکند چرا که نه ایران گستان می شود ولی با این همه جنگ ودعوا سر قدرت ایران نابود خواهد شد ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
0
0
من به عنوان یک شهروند درست که حرف هیچ کدام از کاندیدارها را قبول ندارم زیرا همه به دنبال قدرت هستند نه به فکر مردم ووطن اما نظرم این است که اگر دولتی سر کار امد اگر بتواند به مقدار زیاد از خرج های اضافه یو مهمانی های ان چنانی بکاهد و خرج کم وکاته کشورو مردم بکند چرا که نه ایران گستان می شود ولی با این همه جنگ ودعوا سر قدرت ایران نابود خواهد شد من که به عقلم روجو کردم عقلم به من گفت به هیچ کدام از اینان رای ندهم
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
0
0
بابا شما دیگه کی هستین شیخ دیپلماتتون کشته مار رو شیختون هم که بلد نیست حرف بزنه درسته قالیباف عجله کرده ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
0
اسحاق قالی باف پسر دوم شهردار تهران در استرالیا تحصیل کرده است. به نظر می رسد قالی باف پیش از آنکه دست پیش را گرفته و خواستار انتشار لیست اموال شود، بهتر است مشخص کند از نظر خود او، پسرش که در استرالیا تحصیل کرده در گروه 96درصدی هاست یا 4 درصدی ها؟
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
0
این اقدام قالیباف پایانی بر دروغ گویی های فراوان دولت روحانی بود. مردم دیگه از حرف ها خسته شدند.
قالیباف نشون داده عملگراست، نه حراف مثل بعضی ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری