کد خبر: ۱۷۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان از اقشار زحمتکش و فرهیخته جامعه هستند و دولت با استقبال از پیگیری پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته از سوی مجلس، مطالبات آنها را پرداخت کرد.
ولی داداشی افزود: دولت و مجلس دغدغه رفع مشکلات مردم و فرهنگیان را دارند و در این راستا از همه ظرفیت ها و توان موجود استفاده می شود.
به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد: مشکلات وزارت آموزش و پرورش مربوط به دولت تدبیر و امید نیست بلکه از قبل بوده است و باید سازمان این وزارتخانه در شان معلمان و فرهیختگان جامعه باشد.
وی بیان کرد: جایگاه معلم از منظر اسلام و فرهنگ ایرانی رفیع است و باید خدمات وزارت آموزش و پرورش به این قشر شریف در حد انتظار و متناسب با شان معلمان دلسوز باشد.
داداشی ادامه داد: مجلس دهم مدافع حقوق معلمان است و استخدام نیروهای حق التدریس و پرداخت مطالبات فرهنگیان را پیگیری کرده است.
به گفته سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا، با پیگیرهای وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، 31 میلیارد ریال بابت پاداش پایان خدمت 43 فرهنگی بازنشسته سال 95 شهرستان آستارا پرداخت شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود یک هزار معلم در 136 مدرسه دولتی و غیر دولتی آن به 14 هزار دانش آموز تدریس می کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری